• dlhý menštruačný cyklus

    , Autor: lucia02

    Dobrý deň,
    bola som na laboratórnom vyšetrení a mala som hodnoty : LH 5,1 IU/l , FSH 2,8 IU/l , PROG 0,28 ng/ml , celkový testosterón 1,1 ng/ml. Na vyšetrení som bola 5. deň menštruačného cyklu, nalačno, ráno o 7:30. Chcela by som sa opýtať či sú tieto hodnoty normálne pre 21 ročnú ženu ? Vyšetrenie som si dala urobiť pretože mávam trochu dlhšie cykly 40-47 dní. Veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, FSH máte mierne znížený, ostatné hodnoty hormónov sú v norme. Na úpravu cyklu je možné užívanie hormonálnej antikoncepcie. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.