• 21 dnovy cyklus

    , Autor: lucka-151

    Dobrý deň p.doktor mam 40 rokov a posledný rok sa mi enil cyklus asi na 21 dnovy tým pádom mam menštruáciu dva krát do mesiaca,,rátam od začiatku prvého dna začatia, je to v poriadku?
    Endokrinologia bola ôk,aj gynekologické vyšetrenie, Dakujem

    Dobrý deň, príčin skrátenia menštruačného cyklu môže byť viacero. Najčastejšie je to spôsobené hormonálnymi zmenami. Je možné porozmýšľať nad užívaním hormonálnej antikoncepcie, ktorá by Vám cyklus upravila. Navštívte Vášho obvodného gynekológa, s ktorým to môžete prekonzultovať.