Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,460 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Môžem byť tehotná?

  , Autor: Keli

  Dobrý deň chcem sa spýtať mešká mi menštruácia 4 dni môžem byť tehotná aj keď partner mal kondóm a nespravil sa do neho ani do mňa? Kondóm nepraskol kontrolovali sme ho vodou. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností tehotná nebudete. Príčin meškajúcej menštruácie môže byť viacero. Štyri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Špinenie a pozitívny test

  , Autor: Teta Iva

  Dobrý večer, chcela by som sa opýtať. Menstruacia mi meškala 6 dni robila som si test najprv bol negatívny ale asi po hodine som si všimla že je pozitívny. No po 6 dni meškania som mala hnedé spinenie nie vela a po 2 dňoch ako keby mi prišla slabá menstruacia. Keď som si robila druhý test vyšiel pozitívny no druha čiarka bola veľmi slabučká. Môžem byt tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť aj falošne pozitívny. Za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si urobte tehotenský test. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajca menštruácia

  , Autor: katka12344

  Dobrý deň, chcela by som sa na Vás obrátiť s mojím problémom. Menštruácia mi týmto dňom mešká už 8. deň, a obávam sa, že som tehotná. S bývalým partnerom sme mali sex( chránený krémom pharmatex, kondómom a viac menej aj prerušovanou súložou( vždy sa spraví do prezervatívu mimo mňa) naposledy v posledný deň mojej poslednej menštruácie (3.7.). S novým partnerom sme mali za posledný mesiac súlož len asi 3-krát, vždy s krémom pharmatex v kombinácii s prerušovanou súložou. Je nejaká šanca, že môžem byť tehotná? Taktiež som mala minulý mesiac covid, pri ktorom som v jeden deň mala raz až čierny krvavý výtok, ktorý sa však už neopakoval, to bolo 8 dní pred očakávanou menštruáciou. Taktiež beriem neustále loperamid ( denne niekolko tabliet už asi 2 mesiace neustále), može byť aj to dôvod meškajúcej menštruácie? Taktiež si robím takmer každý deň testy tehotenské-vždy negatívne. Aj na 7. deň meškajúcej menštruácie(včera) som si robila, a taktiež negatívny. Aj z krvi som robila- negatívny. Naozaj ma to však znervózňuje, kedže dieťa nepripadá v úvahu. Aký je Váš názor? Ďakujem za odpoveď, a prajem Vám ešte pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, z predpokladu správnej aplikácie antikoncepčného krému je pravdepodobnosť tehotenstva pomerne malá. Prerušovaný pohlavný styk však nie je antikoncepcia. Príčin meškajúcej menštruácie môže byť u Vás viacero, nevylučujem tiež vplyv infekcie COVID-19. Tehotenské testy má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie a určite ich nie je potrebné realizovať denne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca ms

  , Autor: Luca3527

  Dobrý deň, 22.7 sme mali menšiu nehodu pri roztrhnutom kondome, kde partner hneď zareagoval, ale hneď som si vzala tabletku po. 24. 7 som mala dostať očakávanú menštruáciu ale dodnes sa nedostavila čiže 2 dní mešká. Môžem byť tehotná? Alebo mi len tabletka pol rozhádzalá cyklus? Čo mám v tomto prípade robiť? Môže sa ešte do 5 dni od podanie tabletky dostaviť? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, včasným užitím tabletky núdzovej hormonálnej antikoncepcie ste urobili maximum, aby ste predišli nechcenému tehotenstvu. Samozrejme, núdzová tabletka hormonálnej antikoncepcie často spôsobuje znepravidelnenie menstruačného cyklu. Dva dni meškajuca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Môžem byt tehotná?

  , Autor: Cakambabatko

  Dobrý deň, mešká mi menštruácia momentálne 7.deň-včera som urobila tehotenský test, no je negatívny..Mám biely výtok, môže sa stať, že som tehotná ale na test je ešte skoro? S partnerom sa snažíme už rok o dieťa, vždy som mala menštruáciu presnú ako hodinky. Ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa l.

 • Bolesti

  , Autor: Emily123

  Dobrý deň, mala som dostať menštruáciu, ktorá ale mešká dva dni, vždy pred menštruáciou ma bolelo brucho a prsia. Aj tentoraz to tak bolo že bolelo no večer ako som šla spať všetky bolesti záhadne zmizli. Pohlavný styk som mala 17.4 chránený čiže nemyslím si, že by to mohlo byť tehotenstvo. Mám 16 rokov. Mohli by ste mi povedať či je to normálne alebo môžem byť tehotná? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dva dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená, je to pomerne časté. Príčin môže byť viacero. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.