Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
16,046 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor: Katarín1111

  Dobrý deň
  Menštruácia mi mešká 3 dní.
  Menštruáciu mávam pravidelnú.
  Pred pár dňami som už mala kŕče pod brušku prsia boleli,únava a tak ďalej jak vždy keď má prísť menštruácia.
  Deň menštruácii to všetko zmizlo akurát má prsia troška bolia.
  Test je negatívny priateľom sme išli na plno..

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne pozitívne, ale aj falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach, ako aj za účelom jednoznačného potvrdenia tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meška s antikoncepciou

  , Autor: NinaV12

  Dobry den,

  mam 35 a dve deti.
  Nikdy som nebrala antikoncepcne tabletky.

  Dala som si ich predpisat (Drovelis)s instrukciou zacat uzivat v prvy den menstruacie. Pred tromi dnami som zacala spinit,tak som ich zacala uzivat. Spinenie,menstruacia,zacala presne nacas ako vzdy.Spinenie bolo aj predvcerom.Cakala som,ze sa menstruacia rozbehne,ale zmizlo aj to spinenie a dva dni nic nie je

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to pomerne častou situáciou, že po správnom začatí užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie v prvý deň menštruácie sa po pár dňoch menštruovania menštruácia skončí. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného a správneho užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie ste plne chránená od začiatku užívania.

 • Citron a menstruacia

  , Autor: Sašaaa

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, funguje citron na oddialenie menštruácie? Keďže mala som pred pár dnami dostať menstruaciu a meska mi, a mne len tak kedykolvek nemešká, a už 3 dni pijem vodu s citronom, nie preto aby som ho oddialila ale preto lebo mi to chuti, môže to byt tým? Tehotná urcite niesom, ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, môže. Na oddialenie, prípadne zoslabenie cyklu ženy už dlho využívajú prírodnú kyselinu citrónovú nabitú vitamínom C konzumáciou citrónovej šťavy.

 • Menštruácia

  , Autor: Emily123

  Dobrý deň pán doktor, užívam Adele. Momentálne sa nachádzam v pauze a prišla mi menštruácia, no menštruácia je silná, veľa krvácam. Je to normálne alebo nie? Za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie z vysadenia, najmä v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie môže byť rôznej intenzity. Malo by sa to časom upraviť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Skorá menštruácia

  , Autor: Simad

  Zdravim Vás pán doktor,

  vedeli by ste mi prosím poradiť o aký problém by mohlo ísť? Mám PCO a mávala som anovulačne cykly a nepravidelnú menštruáciu, no posledné cca 4-5 mesiacov som ju mala viac menej pravidelnú (30-32)a aj ovulácia z ničoho nič nabehla po tieto mesiace(bola som sledovaná) a absolvovala som 2xIUI bez stimulácie no neúspešne. No a tento mesiac som dostala menštruáciu alebo skôr len také silnejšie špinenie už na 17DC a trvá dodnes(dnes už veľmi slabo) t.j. 6ty deň, zvyčajné príznaky ako bolesť podbruška a krížov nemám,iba prsia mám citlivé. Môžem toto pokladať za menštruáciu alebo myslíte, že pravá menštruácia sa ešte len dostaví? Či to môže byť ovulačne špinenie i keď je takto dlhé? Ide o hormonálny výkyv?
  Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, spomínané špinenie môže byť ovulačné špinenie, ale aj menštruácia. Áno, s najväčšou pravdepodobnosťou sa u Vás jedná o hormonálnu nerovnováhu, či poruchu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Čo sa týka otehotnenia, prípadné nejasnosti je najvhodnejšie konzultovať v centre asistovanej reprodukcie, kde poznajú výsledky vyšetrení, informácie, ako aj okolnosti.

 • Escapelle a meškanie menštruácie

  , Autor: kristis

  Dobrý deň,
  Nedávno (21.8.) som prvý raz potrebovala užiť tabletku Escapelle, bolo to cca za polovicou menštruačného cyklu. O 5 dní (26.8.) som dostala menštruáciu, ktorá síce trvala trochu kratšie než obvykle ale nebola vyslovene slabá. Odvtedy som menštruáciu nedostala (test negatívny), aj keď som čítala, že je to časté a že cyklus sa mohol zmeniť a ďalšiu menštruáciu by som mohla dostať cca o mesiac po tej poslednej vyvolanej tabletkou. Tento týždeň však cestujem do zahraničia, kde budem až mesiac, preto by som rada predišla nejakým ťažkostiam, ktoré by som tam musela riešiť. Ak by sa menštruácia náhodou omeškala a za ten mesiac nedostavila, čítala som, že je vhodné navštíviť gynekológa a nechať si menštruáciu vyvolať. Preto sa chcem spýtať, ak by k tomu došlo, či je v poriadku s vyvolaním menštruácie ten mesiac, kým budem v zahraničí, počkať, alebo by to mohlo mať nejaký negatívny dopad. Veľmi pekne ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je normálne, že po užití tabletky núdzovej antikoncepcie sa menštruačný cyklus znepravidelní. Včasným a správnym užitím tabletky núdzovej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Ak by sa menštruácia počas mesiaca nedostavila, je vhodné si najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie realizovať tehotenský test a pred vyvolaním menštruácie vylúčiť tehotenstvo u obvodného gynekológa.