• Problém s regulovaním cyklu s pomocou tabliet

    , Autor: Vilmuska

    Dobrý deň, pán Doktor. Už tri mesiace beriem liek na regulovanie cyklu. Neviem, či sa tu smie písať jeho názov, tak radšej píšem iba účinnú látku - dydrogesterón (10mg). Tabletky mám užívať na 19. deň od menštruácie, čo mi najbližšie vychádza na zajtra. Dnes som ale nečakane začala zasa krvácať a vyzerá to ako riadny menzes, nie nejaké špinenie. Čo teraz robiť? Mám čakať, až menzes skončí a rátať 19 dní od dnes? Alebo pokračovať v užívaní od zajtra, ako bolo pôvodne nariadené? Pani doktorka je aktuálne na dovolenke a nemám sa koho spýtať. Ďakujem krásne.

    Dobrý deň, počas užívania Duphastonu sa môže vyskytnúť nepravidelné krvácanie, či špinenie. Je to najčastejší vedľajší účinok. Ak sa Vám menštruácia dostavila už dnes, začnite s užívaním Duphastonu už dnes a pokračujte v jeho užívaní podľa odporúčaní.