Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,163 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor: Veva

  Dobrý deň,poslednú menštruáciu som mala od 6.4 do 11.4.Užívam antikoncepciu a 12teho som si mala volať po ďaľší blister len som zabudla.Volala som druhý deň sestričke s tým že si chcem predpísať ďaľšiu antikoncepciu ,no povedala mi že treba spraviť preventívku.19.4 som bola na preventívke a povedali mi že všetko je ok ale ďaľší blister antikoncepcie treba znovu brať až po ďaľšej menštruácii.S partnerom mávame málo sex a keď aj tak si dávame riadny pozor.No menštruácia od prveho maja stále nikde.Poradíte mi?Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Na otehotnenie stačí aj jediný nechránený pohlavný styk. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade nejasností, či ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Norethisteron

  , Autor: Martina184

  Dobrý deň, dcéra užívala dlhodobo norethisteron, má trombocytopeniu a pri prvej menštruácii sme mali veľké problémy. Teraz po 2 rokoch 12.5. jej ho vysadili že by sme mali dostať menštruáciu doteraz sme nedostali. Je to vporiadku? Kedy ju môžme dostať. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie okolnosti, ani informácie, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť. Vo všeobecnosti sa po vysadení Norethisteronu dostaví menštruácia do 5 dní. Najvhodnejšie je sa pýtať obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky, nálezy, okolnosti a informácie a najobjektívnejšie sa Vám bude vedieť vyjadriť.

 • Menštruačné problémy

  , Autor: Kejčl

  Dobrý deň. Bola som na operácii 4/2021 ako 22 ročná mala som na ľavom vaječníku cystu. Operácia dopadla v poriadku. 6 mesiacov som jedla tabletky Endovelle na vnútornú liečbu, počas tých 6 mesiacov som nemala menštruáciu. Pred operáciou som mala cyklus 28dní. Po operácii som nevedela, že sa mi to zmenilo. Myslela som si stále už tento rok že mi menštruácia mešká vždy 6-7 dní. No cyklus sa mi zmenil na 35dní po tej operácii. Tento mesiac mi menštruácia začala 02.06. a skončila 07.06. O dva dni neskôr som bola na preventívke u svojho gynekológa. Povedal mi, že mám všetko v poriadku ale že na tom ľavom vaječníku sa mi zrejme asi opäť robí cysta (2mm). No po dvoch týždňoch(22.06.)som dostala opäť menštruáciu. Nemyslím si, že by mi praskla tá cysta pretože bolesti nemám žiadne a krvácať som začala úplne postupne. Najskôr slabunko a teraz už normálne. Stalo sa mi to teraz prvýkrát po tej operácii. Chcela by som sa opýtať, či to môže byť niečo vážnejšie alebo to má stále následky po tej operácii a cyklus sa stále upravuje. Ďakujem krásne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že ste mysleli 2 cm. Dvojcentimetrový útvar nie je cysta, môže sa jednať o dominantný folikul, či žlté teliesko. Nemyslím si podľa opisu, že sa jedná o niečo vážne. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Najvhodnejšie je sa pýtať Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám vie najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Menstruacia

  , Autor: Kriszta

  Dobrý deň mám taký problem že menštruacia mi meškala 4 dni bola som u gynekologa a on povedal že niesom tehotná lebo mi bral krv a vraj krvy mam malo Hcg hormónu a to znamená že je velmi málo podobné že som tehu . a potom mi prišla menštruacia čo trvala 2 dni a velmi slaby bol čo umna zvyčajne je 4 dnové a silnejšie ako som mala teraz a dostala som na druhý deň vyvolavačku a už 9 dní prešlo a stale som nedostala menštruaciu ani len náznak toho že by mi prišiel akurat tak , niekedy ma zvikne pobolievať podbruši :/ z coho to môže byť či čo to môže byt?:( ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Ak bolo beta HCG negatívne, tehotná nebudete. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám bude vedieť najobjektívnejšie vyjadriť.

 • Menštruácia

  , Autor: Vandula

  Dobrý večer chcela som sa spýtať že moja dcéra má za 5 mesiacov 13 a už tri mesiace jej mešká menštruácia. Výtok má ževraj slabý. Neboli ju nič ale máme pocit že schudla ale na váhe ukazuje stále tak rovnako. Je to v poriadku......?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, v tomto veku ešte môže byť menštruácia menštruácia nepravidelná. Niekedy sa stane, že dievča dostane prvú silnú menštruáciu, na ďalší mesiac opäť a potom napríklad pol roka, či rok nič. Hormonálny systém sa prebúdza. Ak dcéra nemá ťažkosti, treba to odsledovať. V prípade, že sa objavia ťažkosti, je potrebné navštíviť detského gynekológa. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Tehotná po krvácaní?

  , Autor: Sisastyle

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, či je možné, aby som bola tehotná aj po silnejšom jednodňovom krvácaní. S manželom sa snažíme o 3. dieťa cca 5 rokov. Tento mesiac mi meškala menštruácia 7 dní, počas ktorých som mala veľa tehotenských príznakov, ktoré inak nikdy nemávam: bolesť hlavy, celodenná únava a nevoľnosť, zvýšený výtok, pálenie záhy, pobolievanie v podbrušku a v krížoch, nafúknuté podbruško a celkovo sa cítim inak. Testy som mala negatívne. Na 7. deň som sa ráno zobudila a silno som krvácala, myslela som si, že opäť nič, že prišla menštruácia, ale po sprche som v daný deň uz mala čistú vložku a na druhý deň sa objavilo len také špinenie - pár kvapiek a koniec. Príznaky stále pretrvávajú, mohla by som byť aj napriek jednodňovému krvácaniu tehotná? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk a snažíte sa otehotnieť, sa tehotenstvo vylúčiť nedá, aj napriek jednodňovému zakrvácaniu, ktoré mohlo mať viac príčin. Takto sa V8m však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, skôr realizované tehotenské testy môžu byť aj falošne negatívne. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa. Ak sa tehotenstvo nepotvrdí aj napriek päť ročnému snaženiu, odporúčam navštíviť centrum asistovanej reprodukcie.