Poradňa gynekológa a pôrodníka

Poradňa gynekológa a pôrodníka
18,791 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij, MPH, ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

 

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa a pôrodníka
 • Meškajuca Menstruacia

  , Autor: Jane 216

  Dobrý deň prajem pan doktor mam takú otázku že menstuaciu som mala poslednú 25.3.meskalo mi 13dni test bol negatívny a včera sa až dostavila 5.5.ide o poruchu alebo o tehotenstvo pripadne potrat za vašu odpoveď ďakujem Hudá

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie, či nepravidelného menštruačného cyklu môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia?

  , Autor: Miluska09

  Dobrý deň, meštruácia mi mešká 3 dni. No dneska som dostal krvavý výtok a mám ako keby menštruačne bolesti už 3-4 dni. Je možne sa to rozbehne a nejde o tehotenstvo?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Podľa opisu sa môže jednať aj o začínajúcu menštruáciu. Odsledujte si to. Samozrejme, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý Vám potvrdí alebo vylúči tehotenstvo, určí možnú príčinu ťažkostí a určí aj ďalší postup.

 • Napuchnute brucho

  , Autor: Luculka

  Dobry den chcem sa spytat mam strasne nafuknute brucho a druhy den mi meska menstruacia a nemam ani znaky zeby som ju mala dostat viete mi poradit co mam robit nieje to daco zle? Kolko dni mam este cakat?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môžu byť gynekologického pôvodu, ale nemusia. Môžu tiež súvisieť s predmenštruačným syndrómom. Dva dni meškajúca menštruácia ešte nemusí nič znamenať. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Špinenie

  , Autor: Nikols

  Dobrý deň, dneska som mala dostať menštruáciu a miesto toho som dostala kus hnedý výtok. PSM mám už od pondelka ale menštruácia stále nič. Chcela by som opýtať či sa menštruácia ešte rozbehne ? Či to náhodou nemohlo byť uhniezďovanie ? Pohlavný styk som mala za celý mesia iba pred týždnom a bol chránený kondóm + preruš. súlož.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, deň meškajúca menštruácia ešte nič neznamená, preto zatiaľ nie je dôvod nič riešiť. Ak máte prejavy PMS, je možné, že sa menštruácia do niekoľkých dní spustí. Za predpokladu, že ste mali chránený pohlavný styk s kondómom, tehotenstvo nepredpokladám. Treba si uvedomiť, že prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia, takže ak ste mali iba nechránený, hoci prerušovaný, pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie

  , Autor: lucik19

  Dobrý deň. Tento mesiac som mala zápal pošvy a taktiež aj zápal močových ciest a rúry. Minulý mesiac som mala antibiotiká cezfil, ale menštruáciu som dostala načas. Tento mesiac som užívala jenamazol a taktiež jednodňový kanesten. Doktorka mi ešte aj predpísala vaginálne probiotiká. Na močové cesty beriem nejaký urinal block. Mešká mi menštruácia už tretí deň, mám však bolesti v podbrušku, hormonálne akné a zvýšenie chuti do jedla. Ide však aj o to že som v období plodných dní mala styk. Bol však chránený kondómom. Taktiež som mala styk aj deň pred tým ako som mala dostať menštruáciu - chránený. Je možné aj tehotenstvo? Alebo môžu za to meškanie tie lieky alebo zápaly? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je pravdepodobnosť tehotenstva veľmi malá. Pár dní meškajúca menštruácia je pravdepodobne spôsobená prekonanými zápalmi a užívaním liekov a antibiotík. Podľa opisu sa už u Vás objavujú predmenštruačné príznaky. Odsledujte si to.

 • Styk

  , Autor: S7

  Zdravím, s partnerkou sme mali vždy chránený sex kondómom a nikdy som v nej nevyvrcholil, taktiež sa ani žiaden nepretrhol. Teraz jej mešká menštruácia už 3 dni. Myslíte, že je tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij, MPH

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku, za predpokladu, že nedošlo k zlyhaniu mechanickej antikoncepcie, si nemyslím, že je tehotná. Príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Nie vždy sa pri meškajúce menštruácii musí jednať o tehotenstvo. Tri dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Tehotenský test má však zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach by mala partnerka navštíviť svojho obvodného gynekológa.