Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,599 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Bolesti

  , Autor: Lulu123

  Dobrý deň, mala som dostať menštruáciu, ktorá ale mešká dva dni, vždy pred menštruáciou ma bolelo brucho a prsia. Aj tentoraz to tak bolo že bolelo no večer ako som šla spať všetky bolesti záhadne zmizli. Pohlavný styk som mala 17.4 chránený čiže nemyslím si, že by to mohlo byť tehotenstvo. Mám 16 rokov. Mohli by ste mi povedať či je to normálne alebo môžem byť tehotná? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dva dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená, je to pomerne časté. Príčin môže byť viacero. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Bolesti

  , Autor: K_klaudik

  Dobrý večer.
  Pred pár dňami som si robila tehotenský test na ktorom sa objavila aj veľmi slabá druhá čiarka. O pár dní som však dostala menštruáciu. Menštruácia je veľmk bolestivá, silnú bolesť cítim prevažne na ľavej strane, a pomerne málo krvácam. Mohlo sa jednať o biochemické tehotenstvo alebo bol falošne pozitívny test?
  Pred cca rokom som mala zamlčaný potrat v 10tt.
  Ďakujem za radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, práve z týchto dôvodov má tehotenský test zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť falošne pozitívny, ale môže sa jednať aj o biochemické tehotenstvo, či veľmi včasný potrat. Neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Noretisteron

  , Autor: Kika9878

  Dobrý deň
  Práve som vybrala noretisteron a mám veľké bolesti a silnú menštruáciu na ktoru niestom zvyknutá keďže tá moja je slaba a trvá najviac 4 dni
  Moja otázka je koľko dní je ešte normálne silné krvácať po dobrati liekov a kedy mám už ísť za svojou lekárkou ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron je “dvojdečná zbraň”. Môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, medzi najčastejšie vedľajšie účinky Norethisteronu patrí nepravidelné a silné krvácanie. Stav by sa mal postupne upraviť, je to však individuálne u každej ženy. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • bolesti brucha

  , Autor: Janka34364

  Dobrý deň, chcela by som sa Vás opýtať pred menštruáciou čo bolo 1,2, a 3.7 som mala bolesti v podbrušku už toho 3 som začala brať tabletky norethisteron zentiva. Brala som ich do 14.7 na oddialenie menštruácie kvôli dovolenke. Ako som ich brala tak celú dovolenku ma nič nebolelo. Ako náhle som ich vysadila bolesti prišli znovu 2 dni na to som dostala silnú a bolestivú menštruáciu nebolo to špinenie ani nič podobné, bolo to krvácanie aké som mávala vždy akurát bolestivejšie a silnejšie, 6. a 7. deň som mala špinenie ale to som mávala vždy pri menštruácií. No ako mi skončila menštruácia tak ma bolelo brucho a stále aj bolí stále a neviem čo to môže byť, no potom mi prišlo do úvahy aj možné tehotnestvo. Nemám žiadne nevoľnosti ani zmeny chuti ani nič podobné stravujem sa normálne. Ak by ste mi vedeli poradiť budem veľmi rada. Vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Norethisteron môže spôsobiť viacero vedľajších, či nežiadúcich účinkov, ktoré sa nemusia prejaviť u každej ženy. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto, iba na základe opisu, sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehotenstvo alebo prechladnutie?

  , Autor: ..

  Dobrý večer, chcem sa opýtať, 5.7. som mala chránený sex, ale nevšimla som si a partner si neskôr stiahol kondóm a asi 3x zasunul bez ochrany (nepustil to do mňa) a už 4.deň mi menštruácia mešká (poslednú som mala 10.6., ale nemávam ju pravidelnú, väčšinou mi mešká 1-3 dní,plodné dni by som vtedy mať nemala,neviem) cítim bolesť v podbrušku, v boku a bolesť krížov, výtok mám biely a menštruácia nikde. Myslíte, že môžem byť tehotná alebo ide len o prechladnutie? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, vo všeobecnosti platí, že ak došlo k nechránenému pohlavnému styku, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Meškanie menštruácie štyri dni, navyše ak máte nepravidelný menštruačný cyklus, však ešte nič neznamená. Spomínané bolesti môžu byť aj súčasťou PMS (predmenštruačného syndrómu), rovnako tak, nie je vylúčené ani prechladnutie. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si môžete skúsiť urobiť tehotenský test. Vo všeobecnosti platí, že v prípade ťažkostí alebo nejasností by ste mali navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý sa Vám najobjektívnejšie bude vedieť vyjadriť.

 • Neznáma krv?

  , Autor: PR

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať čo môže znamenať keď som si našla krv na nohavičkách deň pred menštruáciou? Myslela som si že mi o deň skôr prišla menštruácia ale dnes na vložke nebola žiadna krv. Občas mám bolesti v podbrušku ako vždy pri menštruácii. Včera sme s priateľom skúšali análny styk. Potom bol vo mne len prstami a povedal že krv vtedy ešte nešla. Mali sme pohlavný styk počas mojích plodných dní. Pohlavný styk bol zakaždým chránený a ochrana nebola nikdy roztrhana alebo deravá (dávame si na to veľký pozor). Tehotenstvo nepredpokladám keďže je styk zakazdym chránený. Mohlo to byť že by ma nechtom poskrabal alebo mi to mohla začať už menštruácia a len mi príde v priebehu týždňa? Menštruáciu nemávam pravidelnú, kazdy mesiac mi meškáva. Ďakujem za rýchlu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť, aj podľa opisu, viacero. Môže sa jednať aj o začínajúcu menštruáciu a prejavy predmenštruačného syndrómu (najmä pri nepravidelnom cykle je to nepredvídateľné), ako aj o poranenie spôsobené poškrabaním, či tlakom. Za predpokladu chráneného pohlavného styku tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.