• Menštruácia po UPT

    , Autor: Biiianka

    Dobry deň prajem, mám otázku pán doktor. Som 9 mesiacov po akútnej sekcii a 3 mesiace od pôrodu som otehotnela neplánovane, som po umelom preruseni tehotenstva cca 4 mesiace, menštruáciu som dostala až po vyvolavacke kt. bola 20.12.2021 a prvý januárový týždeň sa dostavila, menštruácia mi zatiaľ neprišla a pýtam sa prečo. Mala som chránený pohlavný vstyk s partnerom ale až po menštruáci, no menštruácia zatiaľ stále neprišla, mám sa obávať ? Nerozumiem, mám boľavé prsia aj chrbát ma pobolieva, ale menštruácia nikde ... A stále vysedávať u pôvodného gyn. sa mi naozaj nechce, ten povie, že je všetko ok... Môže to byť hormonálna nerovnováha ? Pred tehotenstvom som ju mala a brala som pol roka Siofor 850mg, vďaka tomu sa mi podarilo otehotnieť .. ďakujem

    Dobrý deň, takto je veľmi ťažké sa bližšie objektívne vyjadriť. Záleží aj od toho, či ešte kojíte. Menštruácia sa po kyretáži zvykne dostaviť po 4 - 6 týždňoch. Príčin nepravidelného menštruačného cyklu môže byť viacero, samozrejme, jednou z možností je aj hormonálna nerovnováha. Nepoznám však žiadne výsledky vyšetrení, USG nálezy, ani ďalšie okolnosti, preto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť.