Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
15,136 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Grundzova

  Dobrý deň , chcela by som sa opýtať mešká mi menzes 2 mesiace , mám vnútromaternicové teliesko , poslednú menštruáciu som mala v decembri , v januári som si robila test bol negatívny a včera som si tak tiež robila test bol pozitívny , mám veľmi dráždivé a pálivé močenie môže to ovplyvniť menštruáciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, zápal močových ciest nemá vplyv na pozitivitu tehotenského testu. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie a covid

  , Autor: sara007

  Dobrý deň,

  Mešká mi menštruácia už 12 dní. Mávam ju takmer pravidelne, občas mešká 1, max 2 dni. Prežila som klasické PMS, aké mávam každý mesiac (bolesť pŕs a brucha) Menštruácia však nikde, namiesto toho som mala hrozne silný výtok niekoľko dní (bez farby a zápachu) potom jeden deň slabý hnedý výtok. Po týždni to prestalo. Tehotenský test mám negatívny. Pred asi 2.5 rokom zistené hpv 16 a 18. Môže to byť nejaká choroba kvôli tomu? K lekárovi som objednaná až za týžden a hrozne sa bojím že to bude niečo zlé. Pred 3 týždňami som mala covid, ľahký priebeh iba bolesť hrdla a nádcha. Mohlo by to meškať aj kvôli tomu? Ale už sa mi to zdá naozaj dlho. Mám sa obávať? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Ochorenie COVID-19 má vplyv na menštruačný cyklus, môže to byť jedna z príčin. Samozrejme, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa tiež nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa plánu, pri ťažkostiach aj skôr.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Dominika33838

  Dobrý deň, rada by som sa spýtala na váš názor ohľadne možného tehotenstva. :) menštruácia mi dnešným dnom mešká už 12 dni, vždy predtým som ju mala pravideľnú s maximálnym meškaním dva dni. Robila som si niekoľko testov, všetky boli negatívne no nechránenú súlož i keď bez vyvrcholenia som mala asi týždeň pred tou plánovanou menštruáciou. Je pravda, že som za posledný mesiac zažila veľmi veľa stresu no s menš.som nemala nikdy problém. Dnes sa objavilo len drobné “špinenie” ktoré som tiež nikdy predtym nemala. Ku gynekolókovi som objednaná ku koncu týždňa.
  PS: Mám 20rokov a tak som ohladom možného rizika celkom nepokojná. Ďakujem:)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Príčin meškajúcej menštruácie však môže byť viacero, nemusí sa jednať výlučne o tehotenstvo. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, od stresu, zmeny životného štýlu, životosprávy, ... Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, u ktorého Vám odoberú krv na beta HCG.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Paw<3

  Zdravím!
  V prvom rade by som sa chcela opýtať, do akej miery ovplyvňuje stres menštruačný cyklus, povedzme, že som mala náročné dni a momentálne mi mešká menštruácia už šiesty deň - dôkladne si to sledujem a mám pocit, že práve to meškanie mi vyvoláva ďalší stres, aj napriek negatívnemu výsledku tehotenského testu.

  Posledné dni mávam nafúknuté, zväčšené brucho (podbrusko) a od posledného pohl. styku (chráneného) ubehol sotva mesiac (mám pocit, že veľkosť nafúknutého brucha vôbec nekoresponduje mojej postave = úplne som vylúčila náhle pribratie, a zároveň prvému mesiacu tehotenstva - dúfam), brucho je zväčšené konkrétne v oblasti podbruška a mnohokrát mávam ráno bolesti v oblasti obličiek, možno len chrbta, vajecnikov, neviem..
  Spolu so stresom o nechcené tehotenstvo mi gradujú aj obavy o moje zdravie. Nikdy som sa s ničím podobným (zväčšené podbrusko, plynnate creva, občasné bolesti - pichanie v oblasti pupka, tlak v bruchu) nestretla u mna, a preto ma dosť zaujíma, či aj tieto skutočnosti môžu súvisieť s meškaním, pripadne porušením cyklu :(

  (Taktiež, kvôli štúdiu mávam posledné dni málo spánku, kvôli parosomii z COVIDU menej kvalitnú stravu, môže aj toto súvisieť s náhlym meškaním?)

  Vopred ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, najmä stres, zmena stravovania, ale aj COVID-19. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Môže sa jednať o príznaky PMS (predmenštruačného syndrómu), ale príčiny môžu byť aj tráviace. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo nejasností, ako aj za účelom jednoznačného výlúčenia tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Progestenalle a meškanie menštruácie

  , Autor: MomOfBoys3

  Dobrý deň. Na gynekologickej prehliadke 7.4.2022 mi bolo diagnostikovane vynechanie ovulácie tento aj minuly mesiac. Mám 3 deti a stále dojčím, ale už iba v noci 1,5 ročne dieťa. Menštruáciu mávam odjakživa pravidelnú bezproblémovú plus/mínus 2 dni. Nakoľko som pociťovala posledné týždne pichanie a tlaky v podbrušku približne v strede cyklu bolo zistené že dôvodom problémov je práve vynechanie ovulácie. Preto na upravenie mi DR.predpísal progestenalle. S manželom sme mali ešte v ten den 7.4. Prerušovaný pohlavný styk a hneď po ňom som si vložila progestenalle. Menštruáciu som mala dostať 14.4. Neprišla a doteraz je to už 5.den čo mi mešká. Včera bol robený tehu test-negatívny. Nerozumiem tomu, keďže ovulaciu som nemala prečo vy mi zrazu ms meškala led doteraz som ju mávala vždy načas a nemám ani pocity že by som ju mala dostať keďže som na to vždy veľmi citlivá. Je to prosím vás normálne, upraví sa to? Mojej DR. Samozrejme budem po sviatkoch volať. Ďakujem pekne za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Čo sa týka ovulácie, za okolností, že ešte kojíte, nemusí u Vás k ovulácii dochádzať, prípadne môžu byť niektoré cykly anovulačné. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Tehu

  , Autor: Kajuska11

  Dobry den chcem sa spytat pred dvomi mesiacmi som bola na UPT potom som dostala na dalsi mesiac menzes a tento mesiac mi znovu meska 4 den test negativny viete mi porad co to moze byt?dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, meškanie menštruácie 4 dni nič neznamená. Cyklus nemusí byť na deň pravidelný. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.