Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,909 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Vytok

  , Autor: Smejko77

  Mala som naposledy menštruáciu 31.12.2021 potom sme mali sex s manželom. Nasla som si krv na toaletnom papieri zľakla som sa poraďte mi

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže ste podľa opisu cca v polovici cyklu, môže sa jednať o ovulačné špinenie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Špinenie po MS

  , Autor: Eris

  Dobrý deň. MS mi zvyčajne trvá 7 dní. Tento mesiac mi po nej ostalo uz 3.-4.den slabučké svetlohnede špinenie. Vidím ho na intimke možno 2x denne vo vytoku napr. po veľkej potrebe. Nie je to masívny hnedý výtok. Skor len prímes svetlohnedej v súčasnom ovulacnom vytoku . Pravdepodobne nejde o ovulacne spinenie , lebo ho mam po cely čas od menzesu. Čiže aj pred ovuláciou. Nic ma inak neboli a USG mi bolo robené v januári a bolo v poriadku. Co si o tom myslite ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia môže byť viacero, takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Krvácanie mimo cyklu

  , Autor: Mirinda1210

  Dobrý deň, môj problém je trochu zložitejší. Môj menštruačný cyklus je posledné dva roky v rozmedzí okolo 35-45 dní. Mám 37 rokov. Od 02/2022 kedy som začala opäť sexuálne žiť s novým partnerom som začala krvácať mimo cyklu. Po styku som často mávala pocit pálenia, i keď samotný výtok som často vôbec nepozorovala. Bežné odbery neodhalili nič, vraj som bola v poriadku. Keďže sa mi tento diskomfort po sexe opakoval, gynekológ mi naveľa urobil aj odbery na chlamýdie, ureaplazmy...a tie ostatné... Výsledkom boli: chlamýdie, ktoré teda preliečil jednorázovou dávkou SUMAMEDU-2 tablety naraz u mňa i partnera. Od preliečenia som nemala žiadne krvácanie mimo cyklu. Môj gynekológ si však aj naďalej myslel, že krvácanie medzi cyklami nie je spôsobené Chlamýdiami, ale zrejme hormonálne. Takže pri najbližšej menštruácií som začala s užívaním antikoncepciou Leverette. Menštruácia začala po 45 dňovom cykle. Trvala od 12-17.5.2022. V strede cyklu som mala po predstávke od preliečenia opäť sex s partnerom, a po styku som opäť mala trochu pocit diskomfortu a mierneho vonkajšieho pálenia-ale nič výrazne neznesiteľné, výtok žiadny. 18-19.5 som mala už len minimalne hnedé špinenie - menštruácia sa zastavovala. Problémom je.. že 20.5 som opäť začala krvácať ako pri menštruácií-sýta červená krv, občas aj také akoby zrazené tmavé kúsky, iba krvácanie bolo slabšie, pri návšteve WC. Začalo sa to tlakom po stolici.. ale v podstate normálne krvácanie a hnedé špinenie sa mi stále počas dňa strieda a neprestáva. Bola som u gynekológa, pretože neviem či to môže byť vplyvom antikoncepcie, alebo opäť krvácanie, ktoré sa opakovalo od 02/2022, až pokiaľ ma nepreliečil na chlamýdie. Lekár tvrdí, že to krvácanie nebolo určite spôsobené chlamýdiami, a kontrolné vyšetrenie podľa neho nemá zmysel, takže mi ho neurobil. Vyšetril ma teda hmatom, pozrel sa aj dnu, vraj nevidí žiadne ranky, špinenie bolo viditeľné. Výsledky z cytologie z 05/2022 - dobré-PAP 2. Urobil sono, kde skonštatoval, že maternica ma normalnu-nižšiu výšku - ako pri ANTIKONCEPCII máva, a že nevidí žiadne cysty. Antikoncepciu mi nasadil bez zistenia hormonálneho profilu. Myslíte, že krvácanie ozaj nemôže byť príznakom, že preliečenie nebolo dostatočné, alebo sa tiež prikláňate k tomu, že toto krvácanie je normálny prejav hormonálnej antikoncepcie? Jediná jeho rada, bola že uvidíme čo to urobí ďaľší cyklus, a ak sa to bude opakovať budem musieť ANTI vysadiť. Vôbec už neriešil, že cítim diskomfort, takže mi ani žiadne odbery neurobil - ale výtok nepozorujem. Ako je možné zistiť je to naozaj hormonálne krvácanie, alebo je príčina inde, keďže krvácanie mimo cyklu začalo už pár mesiacov pred užívaním samotnej ANTIKONCEPCIE.. Myslíte, že to ozaj môže byť hormonálna príčina, a krvácanie z antikoncepcie? Ale sa radšej dať vyšetriť u iného gynekológa? Ďakujem za názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je menštruačný cyklus riadený užívanými hormónmi. Ovulácia je blokovaná. Pred nasadením hormonálnej antikoncepcie nemá zmysel realizovať hormonálny profil, ale krvný obraz, koagulačné parametre a pečeňové enzýmy. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch užívania, sa môže vyskytovať špinenie, či krvácanie prakticky počas celého cyklu. Organizmus si musí na pravidelnú dávku hormónov zvyknúť. Odsledujte si to. Čo sa týka liečby chlamýdií, dá SŠ aplikovať aj jednorazová liečba, štandardne sa však chlamýdie liečia viac dní. Môže Vám byť realizovaný kontrolný ster na chlamýdie. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Možné tehotenstvo?

  , Autor: sarlota 12

  Dobrý deň pán doktor mala som mať mensruiaciu 24 aprila
  Ms som začal na plodné dni 15 apríla približne trvala 3 ,4 deň už len spinenie nechránený pohlavný styk sme mali 2a 8 apríla cítim že pri chodení má trošku bolia vaječníky pri čistení na wc trošku hnedi výtok môže to byť aj tehotenstvo test pred 2 dňami negatívny alebo mám zase čakať menštruáciu?vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

 • Meškanie menštruácie a covid

  , Autor: sara007

  Dobrý deň,

  Mešká mi menštruácia už 12 dní. Mávam ju takmer pravidelne, občas mešká 1, max 2 dni. Prežila som klasické PMS, aké mávam každý mesiac (bolesť pŕs a brucha) Menštruácia však nikde, namiesto toho som mala hrozne silný výtok niekoľko dní (bez farby a zápachu) potom jeden deň slabý hnedý výtok. Po týždni to prestalo. Tehotenský test mám negatívny. Pred asi 2.5 rokom zistené hpv 16 a 18. Môže to byť nejaká choroba kvôli tomu? K lekárovi som objednaná až za týžden a hrozne sa bojím že to bude niečo zlé. Pred 3 týždňami som mala covid, ľahký priebeh iba bolesť hrdla a nádcha. Mohlo by to meškať aj kvôli tomu? Ale už sa mi to zdá naozaj dlho. Mám sa obávať? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Ochorenie COVID-19 má vplyv na menštruačný cyklus, môže to byť jedna z príčin. Samozrejme, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa tiež nedá vylúčiť. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Navštívte Vášho obvodného gynekológa podľa plánu, pri ťažkostiach aj skôr.

 • Menštruácia

  , Autor: Lulu123

  Dobrý deň, 3.5. mi začínala ráno menštruácia mám taký problém že menštruácia je ale slabá a zdá sa mi že sa objavil aj ružovkastý výtok na vložke. Pohlavný styk mávam chránený. Viete mi prosím povedať o čo ide? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy sa menštruácia začína vo forme párdňového špinenia, ktoré postupne prejde do krvácania. Rovnako tak sa môže špinenie vyskytovať aj v posledných dňoch menštruácie. Odsledujte si to. Nemusí sa jednať o nič nezvyčajné. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.