Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,899 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Môžem byť tehotna?

  , Autor: Maja2

  Dobrý deň,chcela by som sa spýtať s priatelom sme mali pred 2 týždňami chránený pohlavný styk (kondom) ktorý sa počas styku nepretrhol a dávali sme si naozaj pozor(a ani sa cez kondom do mňa neurobil) no len problém je v tom že som mala dostať menštruáciu ale mešká pár dní

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za daných okolností si myslím, že tehotná nebudete. Menštruácia môže meškať z rôznych príčin, nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Pár dní meškajúca menštruácia ešte nič neznamená.
  Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Bolesti

  , Autor: Lulu123

  Dobrý deň, mala som dostať menštruáciu, ktorá ale mešká dva dni, vždy pred menštruáciou ma bolelo brucho a prsia. Aj tentoraz to tak bolo že bolelo no večer ako som šla spať všetky bolesti záhadne zmizli. Pohlavný styk som mala 17.4 chránený čiže nemyslím si, že by to mohlo byť tehotenstvo. Mám 16 rokov. Mohli by ste mi povedať či je to normálne alebo môžem byť tehotná? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dva dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená, je to pomerne časté. Príčin môže byť viacero. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menštruácia

  , Autor: PR

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, dnes v noci mi začala menštruácia, ale je dosť slabá oproti mojím terajším. Mala som prvý pohlavný styk v sobotu minulý týždeň (chránený) ako asi každá žena som v ten deň krvacala ale krvacala som aj obdeň (pytala som sa na to a ze vraj to môže byť ešte stále čistenie zo soboty) dnes som dostala menštruáciu presne na čas ako mi mala prísť ale je dosť slabá a neviem prečo. Mam za sebou veľmi stresové obdobie + som skoro cely týždeň kvôli stresu nespávala, zle sa stravovala a mala som oslabenú imunitu co sa mi vyhodil herpes až 3 krát na perach. Preto som nasadila väčšiu dávku vitamínov. Vedeli by ste mi povedať prečo je ta menštruácia tak slabá? Môže to byť tým stresovým obdobím? Hlavná otázka je môžem byť tehotná? Mali sme chránený pohlavný styk a nemala som ani plodné dní. Dosť ma to znepokojuje a dostávam sa ešte do väčšieho stresu keď neviem co so mnou je. Vopred ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, stres, zmena životosprávy, pohybová aktivita, ... Začali ste pohlavne žiť, čo má za následok tiež isté zmeny v organizme. Podľa mňa sa nemusíte obávať. Za predpokladu, že ste mali chránený pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to.

 • Prosím o radu

  , Autor: Lenka1703

  Dobrý deň chcem sa opýtať v Januári som mala dvakrát po sebe menštruáciu odstup bol týždeň. Vo februári mi meškali asi 13 dní podľa kalendára ktorý mam v mobile a teraz som dostala ale nie ako bežná menštruácia lebo hneď so mňa tiekla krv ale taka s hlienom. Teraz mam také slabé. Môžem byť tehotná? Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu, že ste mali nechránený pohlavný styk, sa tehotenstvo nedá vylúčiť. Príčin špinenia však môže byť viacero, nemusí sa jednať iba o tehotenstvo. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Možem byť tehotna?

  , Autor: Maja2

  Dobrý deň,pred pár dňami som sem písala že mi meška menštruácia(Aj ked som mala chraneny styk a davali sme si pozor)a tak som si kontrolovala krčok lebo som sa dočítala že pri tehotenstve je zatvoreny a pred ms otvoreny (mala som ho otvoreny) a ms došla silná bola 2 dni a potom uz tak slabsia no a pocas ms som si krcok kontrolovala zase a teraz ked uz mi má ms končit mám stvetlu krv môže to byť preto lebo som si poranila krčok? Alebo môžem byť tehotna?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu chráneného pohlavného styku je tehotenstvo málo pravdepodobné. Nevidím dôvod na realizáciu samovyšetrenia krčka maternice. Môžete si zaviesť infekciu, prípadne aj poraniť krčok maternice. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípadne nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Belinová

  Dobrý večer!
  1.12. som mala chránený pohlavný styk a keďže sme si neboli istí tak 2.12. som si vzala tabletku po EllaOne. Mala som potom aj predmenstruačný syndróm keď som očakávala menštruáciu ako vždy no nedošla. Robila som si 5 testov,posledný v sobotu ráno. Všetky sú negatívne,nemám žiadne príznaky tehotenstva. Ide o meškanie pre tabletku alebo môžem byť tehotná? Mešká mi menštruácia už 24 dní.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, nemalo zmysel užiť tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie, ktorá Vám pravdepodobne rozhádzala menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.