Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
14,899 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Belinová

  Dobrý večer!
  1.12. som mala chránený pohlavný styk a keďže sme si neboli istí tak 2.12. som si vzala tabletku po EllaOne. Mala som potom aj predmenstruačný syndróm keď som očakávala menštruáciu ako vždy no nedošla. Robila som si 5 testov,posledný v sobotu ráno. Všetky sú negatívne,nemám žiadne príznaky tehotenstva. Ide o meškanie pre tabletku alebo môžem byť tehotná? Mešká mi menštruácia už 24 dní.
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, nemalo zmysel užiť tabletku núdzovej hormonálnej antikoncepcie, ktorá Vám pravdepodobne rozhádzala menštruačný cyklus. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajuca Menstruacia

  , Autor: Jane 216

  Dobrý deň prajem pan doktor mam takú otázku že menstuaciu som mala poslednú 25.3.meskalo mi 13dni test bol negatívny a včera sa až dostavila 5.5.ide o poruchu alebo o tehotenstvo pripadne potrat za vašu odpoveď ďakujem Hudá

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškajúcej menštruácie, či nepravidelného menštruačného cyklu môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Bolesti

  , Autor: Lulu123

  Dobrý deň, mala som dostať menštruáciu, ktorá ale mešká dva dni, vždy pred menštruáciou ma bolelo brucho a prsia. Aj tentoraz to tak bolo že bolelo no večer ako som šla spať všetky bolesti záhadne zmizli. Pohlavný styk som mala 17.4 chránený čiže nemyslím si, že by to mohlo byť tehotenstvo. Mám 16 rokov. Mohli by ste mi povedať či je to normálne alebo môžem byť tehotná? Za odpoveď vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dva dni meškajúca menštruácia ešte nič neznamená, je to pomerne časté. Príčin môže byť viacero. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk, tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Kristina98

  Dobrý deň, 25.3.22 sme mali už s ex priateľom prerušovaný pohlavný styk, poslednú menštruáciu som mala od 16.3. do 21.3.22 a teraz mi mešká čo sa mi nikdy nestalo, nikdy som nemala žiadne problémy ohľadom menzesu. Už dva týždne mám bolesti v podbrušku a citlivé prsia, bolesti krížov tak ako stále pred menzesom. Test si chcem urobiť po 10 dňoch meškania, je možnosť že som otehotnela aj napriek tomu že som nemala ovulaciu? Dakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo nedá jednoznačne vylúčiť. Aj napriek tomu, že k ovulácii štandardne dochádza na 14.-16. deň menštruačného cyklu, môže byť ovulačný cyklus kratší, takže môžete ovulovať prakticky aj dvakrát v priebehu jedného menštruačného cyklu. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Chýbajúca menštruácia

  , Autor: Misss

  Dobrý večer,chcela by som sa spýtať keď mi menštruácia meška a mam bolesti v podbrušku a miestami na boku ako keď mám ovuláciu také bolesti niekedy mám. Ďakujem za radu,bolesti už mám vyše tyždňa a menzes mi mešká už 5 dni čo obvykle mi chodí na čas.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, päť dní meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Môže sa u Vás jednať o príznaky PMS (predmenštruačného syndrómu). Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menstruacia

  , Autor: ladvinka

  Dobrý deň pán doktor. Potrebujem poradiť. Mam 12 ročnú dcéru, ktorá má menzes od 11 rokov. Máva to celkom pravidelne ale teraz jej to už skoro štvrtý týždeň mešká. Mam vyhľadať gynekológa alebo je to v jej veku normálne. Ďakujem pekne a prajem pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v tomto veku je to pomerne normálne. Nie je ničím nezvyčajným, že dievča začne menštruovať, menštruuje pol roka, či rok a na niekoľko mesiacov, či dokonca rokov sa menštruácia nedostaví a opäť začne až v puberte pri hormonálnych zmenách. Ak nemá žiadne ťažkosti, bolesti, je potrebné stav odsledovať. Samozrejme, môžete to konzultovať s detským gynekológom. Viac sa Vám takto neviem objektívne vyjadriť.