Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,817 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • dlha menstruacia

  , Autor: peta555

  dobrý deň, stalo sa mi 2 mesiace dozadu, že moja mneštruácia trvala približne 16 dní. Bola som na prehliadke a od lekára som dostala lieky na zastavenie. Po prehliadke mi povedal, že všetko je v poriadku. Ďaľšia menštruácia bola v poriadku. teraz mám ďaľšiu, ktorá trvá uz 11 deň a stále nekončí. môžete mi poradiť v čom by mohol byť problém, prípadne aké vyšetrenie si mám u lekára pýtať? mám 41 rokov. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o hormonálny problém, napríklad nedostatok progesterónu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Dlhá menštruácia

  , Autor: Olinečka

  Dobrý večer.Dcêrka bude mať tento mesiac rok a pol,menštruáciu od jej ôsmych mesiacov pravidelnú ale teraz mi začala 18.12. mala som aj silné aj slabé.po pohlavnom styku som začala krvácať intenzívne.aký to môže byť problém? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nemusí sa jednať o žiadny problém. Ak ešte kojíte, menštruácia môže byť nepravidelná. Príčin krvácania však môže byť viacero. Takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Dlhá menštruácia

  , Autor: Ivula8

  Dobrý deň. Prosím vás v novembri som brala norethisteron kvôli svadbe. Mala som dostať menzes tak aby som ho nedostala som brala tie tabletky. Vysadila som ho hneď po svadbe.to bolo 21.11.21. Menzes som dostala 27.11.21 a trvá dodnes. Chcem sa spýtať keďže sa nemôžem dovolať mojej dr ci je to normálne po tých tabletkách. Nemám žiadne bolesti,únava nič podobné.len menštruácia stále trvá. Ďakujem za vašu odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto nadmerne dlho trvajúce krvácanie určite nie je normálne. Norethiestron má však viacero nežiadúcich, či vedľajších účinkov, medzi ktoré patrí aj krvácanie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, či v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Dlhá menštruácia

  , Autor: Madam

  Dobrý deň,
  prosím vás na Silvestra som užila tabletku Escapelle. Po dvoch týždňoch som bola u gynekológa na kontrolu a všetko bolo v poriadku. Doktor mi predpísal na moje požiadanie hak. Menštruáciu som mala dostať 22.1., meškala mi 5 dní takže začala 27.1. V ten deň som začala brať aj hak. Menštrúcia je slabšia ako býva a je to už 9.deň a posledné dva dni ešte stále ráno slabo krvácam ale len ráno. Je možné, že je to spôsobené z užívania hak? Alebo je to následok z užitia Escapelle? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie je to normálne. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej anrikoncepcie.

 • Dlhá menštruácia

  , Autor: Erika 7

  Dobrý deň pán doktor mala by som k vám jednu otázku ohľadom dlhej menštruácie. Mám 50 rokov a viac ako mesiac mám menštruáciu niekedy je to slabšie ale niekedy je to dosť silné Bola som na vyšetrení mám tam myony dostala som injekcie,ale menštruácia neprestala.Musim ísť na vyčistenie alebo je tu nejaké iné riešenie za odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám nález, ani výsledky vyšetrení, preto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Samozrejme sa nejedná o normálny stav a bude si vyžadovať riešenie. Kyretáž môže vyriešiť problém len dočasne. Mnohokrát je jediným možným definitívnym riešením odstránenie maternice. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý stanoví ďalší postup, prípadne Vás odošle na vyššie pracovisko.

 • Neobvykle dlhá menštruácia

  , Autor: Akla

  Dobrý deň prajem. 19.08.2020 som absolvovala cytológiu, jej výsledky ešte neviem. Večer 19.08.2020 som začala neobvykle špiniť. Bolo to na 24. deň 28-dňového cyklu. Počas vyšetrenia som nezniesla tlak zvonku na ľavý vaječník. Ten je však už roky väčší než pravý. Po piatich dňoch špinenia nastali silné bolesti a krvácanie. Ustalo včera: 30.08.2020. Je normálne, aby som vo veku 41 rokov mala špinenia spojené s menštuáciou 11 dní? Podobnú situáciu som v živote nezažila.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, špinenie v deň cytologického vyšetrenia krčka maternice je pomerne bežné. Čo sa týka bolestí v oblasti vaječníka, mohlo dôjsť k prasknutiu cysty, čo by vysvetľovalo bolesti aj krvácanie. Keďže ale nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, či výsledky vyšetrení, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť.