Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,800 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie menštruácie

  , Autor: AlexandraP

  Dobrý deň Pán doktor mám problémy z menštrulaciou mešká mi pomaly 4 mesiac .Momentálne som sa presťahovala zo Slovenska do Čiech a keďže Tuna zatiaľ doktora nemám tak som zúfalá prečo mi to takto dlho mešká nemala som stým nikdy problémi .Odkedy mi to mešká začala som priberať pár kíl aj na váhe .robila som si už aj tehotenské testy niekoľko ale stále bol výsledok negatívny .Budem rada ak mi niejako poradíte Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin nepravidelného menštruačného cyklu môže byť viacero. Bez vyšetrení sa Vám však nebude nikto vedieť bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam si nájsť obvodného gynekológa v mieste bydliska, ktorý Vám realizuje všetky potrebné vyšetrenia a odbery.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Karinkask

  Dobrý deň. Chcem sa Vás spýtať. Covid som mala 20.11 az do 30.11 a Menštruáciu som mala dostat 24.12. S partnerom som mala vzdy chraneny sex, akurat ze sme sexovali 3x za den ale mali sme ochranu. Meska mi uz 11 dni a mala som hnedy výtok a teraz som si na ružových nohavickach nasla asi žltý. Neviem urcit. Mala som aj infekciu. Ale sex som mala chránený. Mam priznaky na menštruáciu, ale stále nechodí. Kde je chyba??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prekonaná infekcia COVID-19 môže mať vplyv na menštruačný cyklus. Za predpokladu, že ste mali chránený pohlavný styk, je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Môže sa jednať aj o začínajúcu vaginálnu infekciu. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie a Covid-19

  , Autor: Katka*1984

  Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím poradiť. Mešká mi menštruácia 6-ty dneň (mala som ju dostať 1.11.). Menštruáciu som mala pravidelnú, no naposledy mi meškala 2dni (tehotenský test bol negat.) Teraz som si robila tehotenský test vyšiel tiež negatívny. Mám bolesti v podbrušku, ktoré sa striedajú, že si myslím, že mi menštruácia prišla, inokedy cítim len silné pichanie a potom opäť necítim nič. Naposledy som mala nechránený pohl. styk 11.10., ale dávali sme pozor. PCR test som mal pozit. 21.10. so stredne ťažkým priebehom prekonania. Liečbu som mala nastavenú lekármi a pila som aj dosť veľa čaju s citrónom (2l/deň), mohlo aj to zapríčiniť meškanie? Pred pol rokom som bola na preventívke u gynnekologičky a spomenula, že mám maličkú cystu na maternici, že to bude sledovať. Môžete mi prosím, poradiť? Počkať ešte, či sa menštruácia nedostaví alebo vyhľadať odbornú pomoc gynekológa? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, COVID-19, rovnako tak ako aj iné infekcie, môžu mať vplyv na menštruačný cyklus. Ak ste mali iba prerušovaný pohlavný styk, ktorý bol ale nechránený, tehotenstvo sa vylúčiť tiež nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie a antikoncepcia

  , Autor: Kika?

  Dobrý deň , beriem antikoncepciu mistra
  Mala som dosť ťažké obdobie veľa stresu , nervou, schudla som dosť , malo jem , no stalo sa že som zabudla vziať tabletku , mohla by som byť tehotná alebo to len z toho ťažkého obdobia sa to posunulo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia. Na cyklus však má vplyv viacero faktorov, najmä stres. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Janka12345

  Dobrý deň po poslednej menštruácii ktoru som dostala 30.08. Som uplne vysadila antikoncepciu. Do dnes som menštruáciu nedostala. Môže sa stať že po vysadení prvú menštruáciu nedostanem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, obdobie po vysadení hormonálnej antikoncepcie prebieha u každej ženy individuálne, teda aj menštruácia sa u každej ženy objavuje individuálne. Odsledujte si to. Za predpokladu, že nedostanete menštruáciu tento mesiac, alebo pri nejasnostiach, či ťažkostiach, navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie a bolesti

  , Autor: Patra

  Dobrý deň dnes mi už 6 deň mešká menštruacia . Robila som si 2 testy jeden na 3. deň a další dnes oba boli negatívne môžem vylúčiť tehotenstvo ? Ďalej má trapi pichanie v oblasti vaječníkov bez vytoku a svrbenia prosím poraďte mi čo to môže byť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizované tehotenské testy môžu byť falošne negatívne. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.