Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,341 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruacia

  , Autor: Bella123

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať najskôr takto aby som zbytočne nešla hneď ku gynekológovi… nikdy predtým som takýto problem nemala, ale… mám pocit že mi krv počas menštruácie zapácha, zaskočilo má to lebo nikdy predtým sa mi to nestalo… nie je to tak že by som si privoniavala k vložke( keď už to musím tak napisat) ale cítim to vždy keď som na toalete… v auguste som podstúpila kyretaž, neviem či to môže mat s tým niečo spoločne, a či je to normálne, nemám okrem toho žiadne iné problémy, bolesti a podobne,taktiez dodržiavam hygienu, len má to znepokojuje,ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Môže sa jednať aj o infekciu. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Ak nemáte ťažkosti mimo menštruácie, môžete si urobiť kúru vaginálnymi probiotikami. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Lora1586

  Dobrý deň, chcela som sa opýtať čo môže byť zapričinenim že 15 ročnému dievčaťu meška menštruácia keď ju doteraz mala pravidelnu??.V sexe sa kondóm neroztrhol

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Jednou z možností je aj tehotenstvo. Nie je však ničím výnimočným, že u dievčat v mladom veku, aj napriek pravidelnej menštruácii v začiatkoch menštruovania, dôjde k znepravidelneniu cyklu na niekoľko mesiacov až rokov. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť.

 • Menštruácia a antikoncepcia

  , Autor: Alica11

  Dobrý deň, beriem hormonálnu antikoncepciu Sunya už 4 mesiace, a stále nemám pravidelnú menštruáciu, a aj keď sa objaví je veľmi krátka a slabá, no aj napriek tomu mam dosť veľké bolesti. Myslíte si, že by bolo vhodnejšie prejsť na inú alebo je to normálne? Ďakujem vopred za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak budú u Vás pretrvávať ťažkosti, aj napriek pravidelnému užívaniu tabliet hormonálnej antikoncepcie, bude vhodné porozmýšľať aj o zmene preparátu hormonálnej antikoncepcie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Antikoncepcia a menštruácia

  , Autor: Llenus

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, že beriem prvý mesiac antikoncepciu Maitalon, už som ju vysadila sú to 4 dni odkedy som ju vysadila, mala by mi prísť menstruacia. Mala som pohlavný styk s ochranou aj napriek tomu že beriem antikoncepciu, a mam taky problém, že dnes mi mala prísť menštruácia, ráno som sa zobudila s miernou bolesťou v podbrušku tak som myslela, že menštruácia prišla lenže nie, mala som len silný biely tekuty vytok poobede som mala mierne ružový, ale menštruácia mi stale neprišla. Chcela by som sa spýtať či to môže znamenať tehotenstvo alebo čo iné? Ďakujem veľmi pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie, hlavne v začiatkoch užívania, sa nemusí dostaviť krvácanie z vysadenia počas sedemdňovej pauzy. Nemusí sa dostaviť vôbec, prípadne k špineniu môže dôjsť počas užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je tehotenstvo málo pravdepodobné. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Menstruacne problemy

  , Autor: Dada55

  Dobrý deň, posledný pohlavný styk som mala 25.9.2021, menštruáciu mávam pravidelnú nakoľko 2 roky beriem HAk, v októbri som mala normálnu menštruáciu, ale teraz mi mešká menštruácia 18 dni v deň menštruácie som mala len takú hodinovú menštruáciu a potom zmizla, robila som si veľa tehotenských testov a všetky sú negatívne. Teraz mám 3 dni strašené bolesti krížov, ktoré mi idú do nohy môže to byt spôsobené nejakým gynekologickým problémom? A boli ma v ľavom podbrušku také kŕče aj keď si sadnem, neviete čo by to mohlo byť? A tehotenské testy si už asi nemusím robiť, či? Myslite že tehotenstvo môžem vylúčiť? V októbri som bola u gynekologicky a nasla mi zapáľ a musela som užívať antibiotika. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie je pravdepodobnosť tehotenstva malá. Na základe iba popísaných okolností sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero, nemusia byť všetky gynekologického pôvodu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí, ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, bližšie informácie a najobjektívnejšie sa Vám bude vedieť vyjadriť a určiť ďalší postup.

 • Meškajúca menstruacia

  , Autor: Jessye18

  Dobrý deň,
  5.11.2021 sme mali s priateľom nechránený styk( snažíme sa o dieťatko ) , týždeň po tom, má začalo bolieť podbrusie nie stále , ale v priebehu dňa viac krát a občas aj pichlo na jednej strane a potom na druhej nikdy nie pod pupkom v strede, mám aj bolesti v oblasti krížov hlavne vo večerných hodinách a ráno, a som viac unavená, a menšie bolesti ,a zväčšenie pŕs, a slabšie stmavnutia v oblasti bradaviek, menstruacia mi chodí medzi 10-15 dnom v mesiaci a doteraz neprišla ani nepociťujem že by mala prijst , a posledné 2 dni mám výtok do slabunko žltá ale nezapácha ani nesvrbi ani nepali. Naposledy som si robila test pred 5dnami, ale bol negatívny.
  Myslite že to môže byt tehotenstvo ? A prečo test mohol vyjsť negatívny ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Skôr realizovaný tehotenský test môže byť falošne negatívny. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade ťažkostí, či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.