• skrátený cyklus

    , Autor: nufka

    Dobrý deń.
    3.9.som dostala menštruáciu,trvala cca do7.9-posledný deń už takmer nič),potom dva dni nič a na ´daľší slabé špinenie.Na ´daľší deń opäť nič. 25.9.som na nohavičkách objavila pár kvapiek krvi,vyzeralo to,akoby som to dostala znova.Pri močení bol moč trochu ružový,vyšiel jeden "mikroskopicky" drobný kúsok asi sliznice,potom už do večera nič,len toaletný papier bol slaboružový. V noci nič,na ´daľší deń len maličká drobná škvrnka na vložke a odvtedy zase nič. Bola to vôbec menštruácia? Môže to súvisieť s tým,že už mám vyše 50 rokov? A môže byť cyklus v tomto veku už kratší,teda,že to dostanem napr.na 23 deń od začatia predošlej menštruácie? Všade čítam, že v tomto veku sa cyklus skôr predlžuje,mne sa skrátil.

    Dobrý deň, spomínané špinenie v strede cyklu mohlo byť ovulačné špinenie, takto bez poznania výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.