Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
13,333 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie

  , Autor: Erzebeth

  Dobry deň, mávam so snúbencom nechránený sex. Mala som mat menstruaciu 11.9. , ale nedostavila sa. Môžem byť tehotná?

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, za predpokladu nechráneného pohlavného styku sa tehotenstvo vylúčiť nedá. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní si realizujte tehotenský test, prípadne pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: Anika96

  Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu . Som dojčiapca mamina 1 ročného synčeka. Cyklus mi nabehol hneď po šestonedelí normálne každý mesiac. Teraz však už 10 dní mešká, mám bolesti v krížoch aj v podbrušku a stále nič. Test som si robila po 5 dňoch. Bol však negatívny. Mala som nechránený pohlavný styk no dávali sme si pozor s manželom. Myslíte, že je tam šanca aby som bola tehotnä opäť alebo to meškanie môže spôsobiť aj dojčenie? Ďakujem veľmi pekne za odpoveď. Pekný deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk počas obdobia kojenia nie je antikoncepcia, tehotenstvo teda nie je vylúčené, Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak ste mali doteraz, aj napriek kojeniu, menštruačný cyklus pravidelný, tehotenstvo by som vzhľadom k okolnostiam nevylučoval. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie a Covid-19

  , Autor: Katka*1984

  Dobrý deň, vedeli by ste mi prosím poradiť. Mešká mi menštruácia 6-ty dneň (mala som ju dostať 1.11.). Menštruáciu som mala pravidelnú, no naposledy mi meškala 2dni (tehotenský test bol negat.) Teraz som si robila tehotenský test vyšiel tiež negatívny. Mám bolesti v podbrušku, ktoré sa striedajú, že si myslím, že mi menštruácia prišla, inokedy cítim len silné pichanie a potom opäť necítim nič. Naposledy som mala nechránený pohl. styk 11.10., ale dávali sme pozor. PCR test som mal pozit. 21.10. so stredne ťažkým priebehom prekonania. Liečbu som mala nastavenú lekármi a pila som aj dosť veľa čaju s citrónom (2l/deň), mohlo aj to zapríčiniť meškanie? Pred pol rokom som bola na preventívke u gynnekologičky a spomenula, že mám maličkú cystu na maternici, že to bude sledovať. Môžete mi prosím, poradiť? Počkať ešte, či sa menštruácia nedostaví alebo vyhľadať odbornú pomoc gynekológa? Ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, COVID-19, rovnako tak ako aj iné infekcie, môžu mať vplyv na menštruačný cyklus. Ak ste mali iba prerušovaný pohlavný styk, ktorý bol ale nechránený, tehotenstvo sa vylúčiť tiež nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie a antikoncepcia

  , Autor: Kika?

  Dobrý deň , beriem antikoncepciu mistra
  Mala som dosť ťažké obdobie veľa stresu , nervou, schudla som dosť , malo jem , no stalo sa že som zabudla vziať tabletku , mohla by som byť tehotná alebo to len z toho ťažkého obdobia sa to posunulo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu, ale o krvácanie z vysadenia. Na cyklus však má vplyv viacero faktorov, najmä stres. Za predpokladu pravidelného užívania tabliet hormonálnej antikoncepcie tehotenstvo nepredpokladám. Odsledujte si to. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: AlexandraP

  Dobrý deň Pán doktor mám problémy z menštrulaciou mešká mi pomaly 4 mesiac .Momentálne som sa presťahovala zo Slovenska do Čiech a keďže Tuna zatiaľ doktora nemám tak som zúfalá prečo mi to takto dlho mešká nemala som stým nikdy problémi .Odkedy mi to mešká začala som priberať pár kíl aj na váhe .robila som si už aj tehotenské testy niekoľko ale stále bol výsledok negatívny .Budem rada ak mi niejako poradíte Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin nepravidelného menštruačného cyklu môže byť viacero. Bez vyšetrení sa Vám však nebude nikto vedieť bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam si nájsť obvodného gynekológa v mieste bydliska, ktorý Vám realizuje všetky potrebné vyšetrenia a odbery.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Janka12345

  Dobrý deň po poslednej menštruácii ktoru som dostala 30.08. Som uplne vysadila antikoncepciu. Do dnes som menštruáciu nedostala. Môže sa stať že po vysadení prvú menštruáciu nedostanem?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, obdobie po vysadení hormonálnej antikoncepcie prebieha u každej ženy individuálne, teda aj menštruácia sa u každej ženy objavuje individuálne. Odsledujte si to. Za predpokladu, že nedostanete menštruáciu tento mesiac, alebo pri nejasnostiach, či ťažkostiach, navštívte Vášho obvodného gynekológa.