Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,306 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Krvavý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa spytat v polke cyklu minuly mesiac som mala krvavý výtok, následne slabšiu menštruáciu ako obvykle a teraz mám opäť v polke cyklu krvavý výtok. Čo to môže znamenať? Môže to byt tehotenstvo?
  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa výtok vyskytuje uprostred cyklu, môže sa jednať aj o ovulačné špinenie, či krvácanie. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasnosti navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň. Minuly mesiac som mala krvavý výtok a následne tento mesiac slabý menzes ako obvykle a o 2 týždne mi prišiel další, omnoho silnejší menzes a pritom už dlhšie užívam duphaston. Pani doktorka mi povedala iba toľko aby som pokračovala v užívaní, tak chcem sa spytat vás, prosím vás, môže to niečo znamenať? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania bližších informácií, či okolností, USG nálezov, či výsledkov vyšetrení sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam v prípade nejasností alebo pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajuca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím vás 3 dní mi mešká menštruácia.. pred 11 dňami som užila ,,nudzovu,, tabletku po nechránenom pohlavnom styku je možné že mi menštruácia mešká kvôli tomu? ... cítim tlaky v maternici bolesti žil na nohách tak isto mam aj bolestivé prsia tak ako pred menštruáciou.. ale ta akosi nechodí...bolesti v maternici sú dosť silné včera som mala slabucky krvavý výtok ale inak nič...viete mi prosím poradit? Alebo radšej navštíviť gynekológa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užitím tabletky emergentnej hormonálnej antikoncepcie väčšinou dôjde k znepravidelneniu menštruačného cyklu. Ak ste tabletku užili včas, pravdepodobnosť tehotenstva je pomerne malá. Opisované príznaky môžu znamenať blížiacu sa menštruáciu.

 • Nepravidelná menštruacia

  , Autor: vikina.s

  Dobrý deň p. Gynekolog, už nejakú dobu mi hapruje menzes. Meškava mi bud týždeň, alebo 2 až 4 dní viem, že to nie je veľa, ale mávala som ho pravidelný teraz ho mam buď jednu periodu silnú, alebo naopak veľmi slabú. Pred menzesom mam aj napríklad 2 až 3 dní pred krvavý výtok neviem, či je to ok? A včera mi malo prísť no mám veľmi slabunky len také malinke špinenie a dnes sa mi veľmi točí hlava búšenie srdca a bolesť, akoby v krížoch a drieku, akoby pocit, že tam v tej časti chrbta mám môže to mať súvis s týmito problémami ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Dobrý deň, niektoré ženy špinia pár dní pred začiatkom menštruácie, ako aj pár dní po skončení menštruácie. Čo sa týka spomínaných ťažkostí, je ťažko takto povedať, či to má súvis s menštruáciou alebo celkovo, či je príčina gynekologická. Takto sa Vám bližšie objektívne neviem vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného lekára, ktorý Vás prípadne odošle k príslušnému špecialistovi.

 • Klimakterium

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, mam 52 rokov a som v klimakteriu.Menzes mi už vynechava, ale vzhľadom na hormonalnu nerovnovahu a prevahu estrogenu mi bola nasadena polročna liečba Duphastonom. Pri jeho uživani som stale špinila. Poslednu dobu až skoro cely mesiac a v auguste sa to riešilo kyretažou - polypoidne hyperplasticke endometrium bez atypii.Teraz som bez liečby, Posledna menzes 17.9., odvtedy mesiac meška.V deň meškania vyška sliznice bola 6 mm.Po 2 tyždňoch meškania som mala jemny krvavy vytok 3 dni a priznaky ako pri menzese, bolesti podbruška , križov, napätie v prsnikoch.Po kyretaži som mala robeny horm. profil, ktorý už preukazal menopauzu. Estrogen - 100, Progest. -0,20, FSH - 58.Lekar mi povedal, že podľa vyšky sliznice menzes ešte pride. Mam obavy, aby nebol silny a dlhy a aby zase nemusela byť robena kyretaž.. Chcela by som sa opytať, ako je to s tymi poslednymi menštruaciami pred uplnym vynechanim, možu byť silne,alebo naopak slabe? Mohla som to 3 dˇnove špinenie považovať za menzes?PAn doktor, Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menopauza je posledné menštruačné krvácanie, po ktorom žena nemá aspoň 1 rok menštruáciu. Ste teda ešte v perimenopauze. Krvácanie v perimenopauze môže mať rôzny charakter, čo sa týka intenzity, aj dĺžky krvácania. Nepoznám všetky okolnosti, informácie, či všetky výsledky vyšetrení, preto je tažké sa takto vyjadriť. Duphastonom sa stav nemusí upraviť. Je vhodné porozmýšlať aj o možnosti zavedenia vnútromaternicového telieska, ak boli histologické výsledky po kyretáži v poriadku.

 • Výtok

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať čím to môže byť .Pouzivam HAK Vexya menštruácia mi skončila v nedeľu a s priateľom sme mali pohlavný styk a od neďele mám krvavý výtok

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali pohlavný styk v čase končiaceho krvácania z vysadenia, špinenie môže ešte pár dní pretrvávať. Počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa špinenie môže vyskytovať počas celého cyklu. Odsledujte si to.