Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,427 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň p. Doktor, užívam hormonálnu antikoncepciu maitalon , do teraz som nemala žiadny problém, až do teraz kým som si neurobila prestávku od menštruácie , mala som pauzu dva mesiace a začala som špiniť ešte počas užívania posledných tabliet , tak som ich vysadila a dostala som menštruáciu , menštruácia mi skončila pred dvoma troma dňami a znova spinim a mám aj bolesti mierne ako keby som mala znova dostať menštruáciu , znova som navrhla na nový blister tabletiek , viete mi prosím poradiť či som si takto mohla rozhádzať cely cyklus ? Dosť ma to vystrašilo , ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie, či krvácanie vyskytovať prakticky po celý cyklus. Je to hlavne v začiatkoch užívania tabliet (či už úplné prvé užívanie alebo opätovné užívanie po pauze). Tabletky treba užívať pravidelne aj vtedy, ak sa vyskytne špinenie. Nie je vhodné si svojvoľne vysadzovať tabletky, ako príde. To má potom za následok znepravidelnenie krvácania, alebo zvýšenú pravdepodobnosť krvácania, aj napriek pravidelnému užívaniu tabliet. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruacie

  , Autor:

  Chcela by som sa opýtať. Pred pár mesiacmi som mala policysticke vajecniky čiže menštruacia bola taká vseliaka. Keď som bola V máji na gynekológii lebo my to meškalo 35 dní. Tam my povedala že vajecniky sú už v poriadku že kľudne môžem otehotnieť. Keďže už mám dve deti mám pocit že to nepôjde. Teraz my to mešká 42 dní. Ale nemám ani náznak že by mali prísť. Len už my to je blbé chodiť stále na gynekológiugynekológiiu. .. test som si robila. .. Jeden my tak ukázal aj druhú čiarku ale keď. Som robila druhý tak tam nič nebolo. Poradte čo mám už robiť. Tehotná sa necítim . Nemám žiadne príznaky iba chodím stále na WC na malú Ďakujem za skorú odpoveď Hamzikova

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, je ťažké sa takto objektívne vyjadriť. Nepravidelný menštruačný cyklus sa dá upraviť rôznym spôsobom, rovnako tak sa dá aj menštruácia vyvolať. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať s manželom mame sex chránený z prezervatívom vždy mám nepravidelnu menštruáciu aj teraz 9 mesiacov po pôrode poslednú menštruáciu som mala 16.6.2021 teraz mi už meska 17 dní test som si robila 13 deň poobede a 14 deň ráno obe testy negatívne chcem sa opýtať keby to bolo Tehotenstvo tehotenský test by už ukázal aspoň ducha? Pri prvom trhu my to. Ukázalo už 3den meškania ešte chcem dodať že tento mesiac som bola vo. Veľkom strese a užívala som aj antibiotiká a analgetiká mohlo to spôsobiť tak. Dlhé meskanie Dr som volala vraj keď chcem mam počkať na nástup menštruácie alebo ísť si dat pichnúť vivolavacku ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Ak ste mali chránený pohlavný styk, nemyslím si, že ste tehotná. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči tehotenstvo a pichne Vám Agolutin.

 • Problem s menštruáciou

  , Autor: Simonka

  Dobrý deň!
  Som po tretom cisárskom reze. Prvú menštruáciu po sekcií som mala začiatkom februára tohto roka. Druhu som už nemala, tak som bola u svojho gynekológa, pichol mi vyvolavávačku na vyvolanie menštruácie, ta prišla do 6 dní + robil mi vyšetrenia (preventívna, krv, odber na citológiu) všetko bolo v poriadku - 27.máj 2021. Teraz mam 57 DC a menštruácia sa znova nedostavila (nie som tehotná). Chcela by som sa opýtať, prečo menstruácia stále neprichádza? Mám ešte čakať, či menštruácia nenabehne sama od seba, alebo znova zájsť k svojmu gynekológovi?
  Pred pôrodmi som takéto problémy nemala, menštruácia vždy prišla.
  Teraz po pôrodoch sa to pokazilo, možno je to tým že som mala sekcie za sebou 2017, 2019, 2020, a chce to len svoj čas, kým sa to upraví. :)
  Za skorú odpoveď Vám ďakujem :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od viacerých okolností. Ak ešte kojíte, menštruáciu mať nemusíte. Niekedy po pôrode, či už spontánnom alebo cisárskym rezom, chvíľku trvá, kým sa menštruačný cyklus obnoví, či spravidelní. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Problém z menštruáciou

  , Autor:

  Dobrý deň,

  chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred rokom som mala silnú operáciu a odvtedy mi chodí menštruácia ako sa jej chce
  Tento rok som mala len 3x. Teraz som mala od piatku do pondelku len hnedý výtok. Test mám negatívny.
  Mám to brat ako menštruáciu ?
  Na antikoncepciu ešte len cakam lebo som vedela či toto mám považovať na ne …

  Antikoncepciu neberiem, mám 18 rokov.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám objektívne neviem bližšie vyjadriť, spomínané špinenie mohlo byť aj ovulačné špinenie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Mohla mi escapelle rozhodit cyklus?

  , Autor:

  Dobry deň, to som zase ja
  6 Aprila som uzila po nechranenom pohlavnom styku tabletku po .. partner do mna neejakuloval no bala som sa .. 5 dni na to 11.5 som dostala menstruaciu vyvolanu tabletkou a normalne dostavam menstruaciu 13teho … v máji sme mali znova prerušovany pohlavny styk.. len 13 maja sa menstruacia nedostavila a dostavila sa az 24 maja … 20 maja som si robila test ktory vysiel jasne negativny … a menstruacia 24 trvala a bola uplne normalna a 13 juna mi znova prisla menstruacia ktora bola tak isto normalna… 29 juna v case mojej pravdepodobnej ovulacie som mala veľmi malý vytok krvi cca 3-4 hodiny po sexe pri ktorom doslo aj k prstom .. a neviem ci mam toto spinenie zvalit na ovulacne krvacanie , spinenie z tabletky alebo nechty partnera .. a dnes je 26jula, test som si robila z ranného moču a vyšiel negatívne .. za posledne 3 mesiace som si robila 3 testy a vyslu negativne.
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, odporúčam používanie jednej z foriem antikoncepcie. Prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia. Emergentná hormonálna antikoncepcia väčšinou spôsobí znepravidelnenie menstruačného cyklu. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.