Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,427 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Dobrý deň

  , Autor:

  Dobrý deň prajem mám taký problém periodu som mala naposledy jun 11.6.2021 a beriem na úpravu cyklusu utrogestan chcela by som sa informovať či sa môže stať že, som brala liek od 25.6.2021 do 4.7.2021 a ešte stále nedošla perióda. Alebo som spravila niečo zle ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, teoreticky aj prakticky Vám menštruácia ešte nemešká a mala by sa dostaviť v najbližších dňoch. Ak je však cyklus nepravidelný, nemusí sa aj napriek nasadenej liečbe spravidelniť hneď po mesiaci. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň ale ja som mala tak že 28 as 40 dňový cyklus a užívam pupalkovi olej na úpravu hormónov. A us 2 mesiace mám dvakrát ovuláciu nieje to zle pre mňa a keď sa budem chcieť snažiť o bábätko, tak sa môže stať že budú dvojčatá? Prosím o radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, s dvojčatami to nesúvisí. Ak dôjde k otehotneniu, procesy zablokujú možnosť oplodniť ďalšie vajíčko, takže k ďalšej ovulácii nedôjde. Čo sa týka súčasného stavu, nevidím problém v možnom otehotnení. Ovulačný cyklus a menštruačný cyklus sú dva samostatné cykly, ktoré na seba nadväzujú. Ovulačný cyklus máte kratší a menštruačný cyklus dlhší, preto máte pocit, že ovulujete dvakrát, ale je to už ovulácia ďalšieho cyklu. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meggy455

  , Autor:

  Dobrý deň môžem mať aj dvakrát do mesiaca ovuláciu ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za istých okolností áno, jedná sa však o dva ovulačné cykly.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať s manželom mame sex chránený z prezervatívom vždy mám nepravidelnu menštruáciu aj teraz 9 mesiacov po pôrode poslednú menštruáciu som mala 16.6.2021 teraz mi už meska 17 dní test som si robila 13 deň poobede a 14 deň ráno obe testy negatívne chcem sa opýtať keby to bolo Tehotenstvo tehotenský test by už ukázal aspoň ducha? Pri prvom trhu my to. Ukázalo už 3den meškania ešte chcem dodať že tento mesiac som bola vo. Veľkom strese a užívala som aj antibiotiká a analgetiká mohlo to spôsobiť tak. Dlhé meskanie Dr som volala vraj keď chcem mam počkať na nástup menštruácie alebo ísť si dat pichnúť vivolavacku ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Ak ste mali chránený pohlavný styk, nemyslím si, že ste tehotná. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči tehotenstvo a pichne Vám Agolutin.

 • Menštruácia po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň prajem

  Prosim Vás rodila.som 7.5. a menštruáciu som ešte stále nedostala. Je to v poriadku? Nekojim.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to pomerne časté, navyše, ak ešte kojíte, jedná sa o laktačnú amenorrheu. Odsledujte si to. Pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň p. Doktor, užívam hormonálnu antikoncepciu maitalon , do teraz som nemala žiadny problém, až do teraz kým som si neurobila prestávku od menštruácie , mala som pauzu dva mesiace a začala som špiniť ešte počas užívania posledných tabliet , tak som ich vysadila a dostala som menštruáciu , menštruácia mi skončila pred dvoma troma dňami a znova spinim a mám aj bolesti mierne ako keby som mala znova dostať menštruáciu , znova som navrhla na nový blister tabletiek , viete mi prosím poradiť či som si takto mohla rozhádzať cely cyklus ? Dosť ma to vystrašilo , ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže špinenie, či krvácanie vyskytovať prakticky po celý cyklus. Je to hlavne v začiatkoch užívania tabliet (či už úplné prvé užívanie alebo opätovné užívanie po pauze). Tabletky treba užívať pravidelne aj vtedy, ak sa vyskytne špinenie. Nie je vhodné si svojvoľne vysadzovať tabletky, ako príde. To má potom za následok znepravidelnenie krvácania, alebo zvýšenú pravdepodobnosť krvácania, aj napriek pravidelnému užívaniu tabliet. Pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet hormonálnej antikoncepcie.