• menštruacia v puberte

    , Autor: alica123

    Dobrý deň, mám 13-ročnú dceru, (40kg), ktorá dostala menzes prvýkrát, v januári. Nemá našťastie bolesti, ale menzes chodí veľmi nepravideľne .Pred aj po menzesi má 4-dňové špinenie, menzes trvá 5 dní, ale potom nasledne má menzes o 2-týždne, a tak dokola , čiže 1,2dni je bez vložky do mesiaca ,tento kolobeh trvá 3 mesiac. Krvácanie je niekekdy slabšie niekedy silnejšie. Ked pije čaje alchemilka, praslička tak to ustane ,a potom znovu. Je to v norme ,? Ďakujem

    Dobrý deň, v tomto veku môže byť menštruačný cyklus nepravidelný. Ak je však krvácanie v poslednej dobe časté, vyskytuje sa v intervale každých 14 dní a tento stav trvá posledné tri mesiace a predtým sa nevyskytoval, je vhodné vyšetriť hormóny, či už pohlavné, ale aj štítnej žľazy a urobiť ultrazvukové vyšetrenie maternice (cez brucho). Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem.