Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,427 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Otazka

  , Autor:

  Dobrý večer prajem.Mám po menštruácii 3 dni a dnes som začala krvácať a neviem prečo nechápem tomu.Menštruáciu som mala slabú takmer len špinenie 4 dni a potom sa to ukončilo a dnes spustilo ako keby slabá menštruácia.Prosím čo to môže byť aká príčina

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin môže byť viacero. Teoreticky sa môže jednať aj o posunutú ovuláciu a ovulačné špinenie, či krvácanie. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Omeškaná menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, Chcel by som sa spýtať moja priatelka Ma omeškanu menštruaciu a počas minuleho mesiaca teda za mesiac jún jej meška menštruacia 3 deň.Počas mesiaca sme spolu mali take menšie sexualne hradky bez pohlavneho styku no bez žiadnej ejakulacie samozrejme nedoslo čo sa týka mňa samotneho no chcem sa spýtať je možne žeby takým spôsobom otehotnela ? a ešte samozrejme otázka druha. Chcem sa taktiež spýtať že toho sameho mesiaca mala problemy čo sa týka zubov a brala dosť často tabletky a nejake prášky na bolesť. Teda môže byť že sa jej omeškala menštruacia aj vďaka tomu že brala tabletky od bolesti?

  Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez pohlavného styku sa prirodzene otehotnieť nedá. Meškanie menštruácie tri dni ešte nič neznamená a je to vzhľadom k okolnostiam (stresové obdobie, užívanie liekov, ...) normálne.

 • Silné menštruácie po kyrete

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  mám 36 rokov a v 11/2020 som absolvovala kyret kvôli nameranej vysokej sliznici. Histológia bola v poriadku. Prvé tri menštruácie po kyrete boli v poriadku, ale štvrtý a piaty menzes bol silný (vlastne len 1 deň z trojdňového menzesu, ale minula som aj cez 20 vložiek), čo pred kyretom nebývalo. Po tej piatej menštruácii po kyrete mám hemoglobín 113. To sa mi pred kyretom nikdy nestalo, aby som tak silno krvácala a aby nebol hemoglobín v norme. Železo je v norme, hodnota železa je 26,6. Pán doktor stáva sa to po zákroku v maternici? Môže sa to ešte upraviť? Doslala som duphaston na 6 mesiacov, po duphastone bol 1. menzes v poriadku, uvidíme ako to pôjde ďalej. Ale nie veľmi ho tolerujem. Nedá sa vymeniť za Utrogestan a v akých množstvách na deň prosím? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, silné krvácanie nemá súvis so zákrokom. Je to otázka hormónov. Uvažoval by som o vnútromaternicovom teliesku, ktoré by mohlo byť najvhodnejším riešením. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorému spomeňte netoleranciu Duphastonu.

 • Menstruacne problemy

  , Autor:

  Dobry den pan doktor, chcela by som sa spytat, ci existuje nejaka bakteria, ktora predlzuje menstruaciu, resp. Nekonci mi spinenie po menstruacii. A este jedna otazka, co moze znamenat bolest v krozoch vystrelujuca do zadku posledne dni menstruacie?
  Za zodpovedanie oboch otazok vopred dakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, aj infekcia. Špinenie v kombinácii s bolesťou v krížoch môže byť spôsobené napríklad aj myómom, či cystou vaječníka. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení zistí možnú príčinu Vašich ťažkostí a určí ďalší postup, prípadne Vás odošle na ďalšie vyšetrenia.

 • Spinenie

  , Autor:

  Dobry den pan doktor. Chcela by som sa opytat na vas nazor. Dnes som bola u svojho gynekologa s problemom dlhsieho spinenia po menstruacii. Robil mi predcizne vnutorne sono a vsetko bolo v najlepsom poriadku. Bola mi odobrata krv na hormony a citologia. Moja otazka znie ci si myslite ze to moze byt problem s krckom? Kazdorocne podstivo chodim na preventivky a citologie mam vzdy ukazkove. Je mozne ze by sa mi behom 11mesiacov tak pokazila citologia ze by moje tazkosti mohli suvisiet s tym? Este jedna otazka. Moze prosim predlzena menstruacia suvisiet aj s nejakou bakteriou? Vytery mi robene neboli na bakterie alebo streptokoky

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania výsledkov vyšetrení sa Vám bližšie nikto nebude vedieť vyjadriť. Áno, teoreticky je možné, že sa v priebehu roka zmení cytologický nález, prípadne, že máte vaginálnu infekciu, ktorá má vplyv na menštruačný cyklus. Vyčkajte výsledkov vyšetrení, následne postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Silné menštruačné krvácanie od pôrodu

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  poslednú menštruáciu som mala veľmi silnú, resp. vždy 2. deň cyklu mám najsilnejšiu menštruáciu, ale pri tej poslednej menštruácii bol 2. deň cyklu najsilnejšií, aký som doteraz zažila. Inak mám 36 rokov a 1 pôrod za sebou. Objavili sa krvné zrazeniny, niektoré boli dosť veľké. Prichádzalo to v takých návaloch, že v priebehu 10 min. som minula aj 2-3 vložky. Mala som vyšší tlak a pulz cez 100. Gynekológ mi pichol injekciu na stiahnutie maternice a na ďalší deň mi urobil ultrazvuk. Sliznica už bola nízka a ja som už 3. deň viacmenej len špinila. Ja mám takýto cyklus od pôrodu, 1. deň normálne krvácanie, 2. deň cyklu najviac krvácam a na 3., max. 4. deň už len špiním.
  Mám 31.-33. dňový cyklus. Gynekológ mi dal duphaston na 15. - 21. deň cyklu, 2xdenne.
  Vzhľadom na dĺžku cyklu, nemohla by som začať duphastom užívať neskorší deň, ako je 15. deň cyklu? Ja mám ovuláciu možno až 16. -18. deň cyklu. A ďalšia otázka, je liečba duphastonom v tomto prípade nutná? Existuje aj iná cesta ako hormóny? Pri menštruácii nemám žiadne bolesti, ani krvácanie pomedzi cykly. Najviac mi pomáhal indonal, ale ten sa nemôže brať permanentne. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nepotrebujete riešiť silné menštruačné krvácanie, Duphaston nemusíte užívať. Bohužiaľ, inak, ako užívaním hormónov sa menštruačný cyklus neupraví, keďže aj príčina krvácania je na hormonálnej úrovni. Za predpokladu, že viete, kedy ovulujete a máte predĺžený cyklus, si môžete posunúť začiatok užívania o dva dni. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.