Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,432 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Kyretaž

  , Autor:

  Dobrý deň, 29.6.2021 som bola na kyretáži kvôli dlhšiemu krvácaniu mimo menštruácie, po zákroku som špinila, dnes som začala krvácať ako pri memzese, ktorý som aj reálne 1.7.2021 mala dostať. Avšak som v podstate od posledného menzesu krvácala stále, s výnimkou asi 5tich dní. Je možné, že 4 dni po kyretáži som dostala riadne menštruáciu? Pred 4.rokmi som bola na kyretáži tiež kvôli silnému krvácaniu, začala som krvácať 9 dní po kyretáži. Na kontrolu po operácii sa nedostanem skôr ako za tri týždne kvôli dovolenkam a preťaženosti ambulancií- objednávala som sa na povinnú kontrolu po operácii. Veľmi ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, krvácanie po zákroku je do 7 dní úplne normálne. Odsledujte si to. Nasledujúca menštruácia by sa Vám mala dostaviť o 4 - 6 týždňov od zákroku. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Kyretaz a menštruácia

  , Autor: miroslava88

  Dobrý deň.
  Po cisarskom reze na JIS mi začalo krvácať do brucha. Museli ma opäť operovať, skoro som zomrela. Zachránili ma, bolo to zlé stratila som veľmi veľa krvi, a z toho dôvodu mi spravili kyret. Šestonedelie som mala ružové krvácanie primerane a následne silný žltý výtok ktorý trval asi 3 týždne a slabo. Je to už pol roka, a menštruáciu dostávam pravidelne ale mám problém že je veľmi slabá. Je to iba špinenie a a aj to iba jeden dva dni, a možno iba dvakrát za deň spozorujem hnedý výtok na papieri. Inak nepotrebujem žiadne hygienické potreby ani slim. Cítim sa zle a neviem si zvyknúť že nemám menštruáciu ako mám mať. Inak by malo byť všetko v poriadku. Je nejaká šanca že sa mi sliznica zregeneruje a začne opäť rásť? Pripadne lieky alebo bylinky? Moja doktorka to nechce riešiť, vraj ak nechcem deti tak to mám nechať tak. Ale ja sa cítim takto zle. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po pôrode, či už spontánnom alebo sekcii, je pomerne časté, že dôjde k zmene menštruačného cyklu, či už sa zmení intenzita alebo pravidelnosť krvácania. Ak máte pravidelnú a nebolestivú menštruáciu, hoci slabú, neviem, či je nutné niečo riešiť. Väčšinou sa stretávame s pacientkami, ktoré riešia silnú menštruáciu, ktorú chcú zmierniť a nie s tým, že chcú menštruáciu zintenzívniť. Existujú voľnopredajné bylinkové doplnky výživy na úpravu menštruačného cyklu, môžete ich vyskúšať.

 • Skrátenie menštruácie po pôrode

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, mám 36 rokov, 1 pôrod za sebou. Menštruácia pred pôrodom bola 5-7 dní. Po pôrode sa mi skrátila menštruácia na 3 dni s tým, že druhý deň cyklu bolo krvácanie silné aj s krvnými zrazeninami. Podstúpila som kyretáž, výsledky z histológie boli v poriadku. Inak trpím hormonálnou nerovnováhou, nižší progesterón v druhej fáze cyklu. Trpím tým už niekoľko rokov. Dostala som duphaston (15.-21. deň cyklu), zatiaľ som ho užívala 2 mesiace. Pri užívaní duphastonu trvá to silné krvácanie aj s krvnými zrazeninami už len hodinu a pol v ten druhý deň cyklu, zvyšok menštruácie je krvácanie normálne, ale menštruácia sa skrátila z 3 na 2 dni.
  Moja mama mala takisto po pôrode menštruáciu trvajúcu 2 a pol dňa, v 42. roku jej začala menštruácia vynechávať a v 45. roku jej skončila. Pán doktor je možné, že aj u mňa nastane menopauza skôr? A môžem považovať takúto menštruáciu, ktorá u mňa trvá 2-3 dni za normálnu? Mňe to rozhodne neprekáža. Aj keď je tam to hodinové silnejšie krvácanie s krvnými zrazeninami. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, nie kedy dôjde po pôrode k zmene menštruačného cyklu, aj čo sa týka dĺžky, aj čo sa týka intenzity. Je to pomerne časté. Niektoré okolnosti a faktory sú dedičné, či u Vás dôjde k menopauze v 45 rokoch Vám ale nepoviem. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte to riešiť. Niektoré ženy by boli vďačné za krátku menštruáciu.

 • Silný menzes po kyrete

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, mám 36 rokov. V novembri 2020 som podstúpila kyret a histológiu, lebo mi vyššie dorastala sliznica. Histológia v poriadku. Čo sa mi však nezdá, tak posledné 2 cykly mám jeden deň menštruácie veľmi silné krvácanie s veľkými krvnými zrazeninami. To pred kyretom takto extrémne nebývalo. Môže to byť v dôsledku kyretáže? Hemoglobín som po prvej tak silnej menštruácii mala 116. Teraz je druhý deň cyklu už ďalšej menštruácie a krvácam silno celý deň. Mám navštíviť pohotovosť? Po aprílovej tak silnej menštruácii bola maternica čistá. Nebol potrebný ďalší kyret. No teraz sa cítim slabá a búši mi srdce. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, koľko vložiek ste dnes použili, neviem sa relevantne objektívne bližšie vyjadriť. Ak je však krvácanie veľmi silné, je vhodnejšie navštíviť gynekologickú pohotovosť. Ja to takto zhodnotiť naozaj nedokážem. Do budúcna bude vhodné pouvažovať o vnútromaternicovom teliesku alebo nejakej forme hormonálnej antikoncepcie, keď máte menštruáciu tak silnú a za predpokladu, že histológia bola v poriadku.

 • vYšKA SLIZNICE

  , Autor: Iveta

  Pan doktor som 16 deň menštruačneho cyklu. Kvoli dysfunkčnemu krvacaniu v perimenopauze som minuly mesiac podstupila kyretaž .Kvoli hyperplazii endometria. teraz mam nasadeny Duphaston od 11 -24 dňa cyklu a dnes je 16 deň cyklu a mam vyšku sliznce 13 mm. Lekar mi povedal, že je to Ok, že nejak sa to deli na polovicu, že ta vyška je normalna pri uživani Duphastonu.. Mam planovanu hysterktomiu, ale bojim sa, aby ta posledna menštruacia nebola pre mňa neunosna.Ešte sa chcem opytať, budem operovana cez brucho a lekar mi povedal, že sa pred operáciou robi tamponada pošvy. Je to pre ženu aj bolestive, alebo neprijemne? Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, každé zdravotnícke zariadenie má svoje operačné postupy. Na našej klinike sa tamponáda pošvy nerobí. Postupujte podľa odporúčaní lekárov, zbytočne sa nestresujte.

 • Silná menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer pán doktor. Mám 39 rokov. V marci som bola na ockovani Astrou. Od vtedy mám problémy s menštruáciou. Spočiatku krvácanie, následne nonstop špinenie a potom opäť neskutočne silné krvácanie s veľkými zrazeninami. Bola som u svojho obv. gynekológa, najskôr mi predpísal Duphastone na 10 dní. Ukľudnilo sa to a konečne som týždeň nekrvacala ani nešpinila. Po vybratí som začala znova krvácať, 2 dni normálna menštruácia a potom opäť extrémne silná. Pán doktor mi poradil užívať Ascorutin, ale nezlepšílo sa to ani po cca týždni. Teraz je krvacanie bez veľkých zrazenin, ale 1 tampón resp. 1 vložka mi vydrží max 1 - 1,5 hod. Opäť som sa kontaktovala s doktorom a dnes mi predpisal Dicynone tabl. 500 mg 2x 1 denne + naďalej Ascorutin . Myslíte, že to zaberie a po akej dobe? Alebo je namieste už riešiť iný postup, napr. čistenie. Iné ťažkosti okrem krvácania nemám, nebolí ma hlava, nezvracala som, nemám zavrate, len už začínam byť slabšia a unavenejšia. Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ťažko sa takto vyjadriť k príčine silného krvácania, keďže nepoznám USG nález, ani ostatné nálezy vyšetrení, či výsledky odberov. Ak nezaberie farmakologická liečba, bude vhodné uvažovať o kyretáži, prípadne hysteroskopii s kyretážou, pri ktorej sa prezrie celá dutina maternice a zistí možná príčina krvácania. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.