Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,410 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Hnedý výtok

  , Autor:

  Dobrý deň. Menštruačný cyklus mi podľa aplikácie trvá približne 37 dní. Od 26.6. do 2.7. by som mala mať plodné dni. 25.6. mi začal ísť hnedý výtok každý deň až dodnes (30.6.) vo veľmi malom množstve - pár kvapiek denne ani celá intimka nebola špinavá. Dnes 30.6. výtok zosilnel. Neviete mi prosím povedať prečo sa to deje?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, môže sa jednať o ovulačné špinenie, či krvácanie. Takto bez poznania bližších informácií, či okolností sa Vám ale neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Dlhy cyklus

  , Autor:

  Dobrý deň, mám 18 rokov, ms od 12tich, vždy som mala cyklus pravidelný no posledné mesiace je nepravidelný (od 26-45dnovy) predminulý bol už 60 dňový, u gyn som bola, hormóny v poriadku až na trochu zvýšený prolaktín, to povedala, že uvidí sa po lete, mohlo byt spôsobené stresom zo školy. No mna skôr trápi dlhé spinenie po ms, trvá to aj 2 týždne, hnedý vytok, akokeby sa stále cistim po menstruacii. Ovulacia to nie je, ta vždy príde až po mesiaci a poznám to, kedy príde. Takto mám cely cyklus posunutý. Nález žiadny nenašla, žiadna cysta nič. Neviem čím to môže byt spôsobené, pretože posledný cyklus bol napr 26 dňový, úplne v poriadku. Teraz od mojej poslednej ms -18.7. Stále špiním. Viem, že bez prehliadky sa to ťažko zisťuje, ale nemôže ísť o eróziu na krčku maternice? Ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin špinenia, či krvácania môže byť viacero. Tak, ako ste spomenuli, bez vyšetrenia sa Vám bližšie objektívne vyjadriť neviem. Ak máte nález na krčku maternice, krvácanie alebo špinenie môže byť spôsobené aj tým, no nemusí. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Problém z menštruáciou

  , Autor:

  Dobrý deň,

  chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred rokom som mala silnú operáciu a odvtedy mi chodí menštruácia ako sa jej chce
  Tento rok som mala len 3x. Teraz som mala od piatku do pondelku len hnedý výtok. Test mám negatívny.
  Mám to brat ako menštruáciu ?
  Na antikoncepciu ešte len cakam lebo som vedela či toto mám považovať na ne …

  Antikoncepciu neberiem, mám 18 rokov.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám objektívne neviem bližšie vyjadriť, spomínané špinenie mohlo byť aj ovulačné špinenie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Kyretaz a menštruácia

  , Autor: miroslava88

  Dobrý deň.
  Po cisarskom reze na JIS mi začalo krvácať do brucha. Museli ma opäť operovať, skoro som zomrela. Zachránili ma, bolo to zlé stratila som veľmi veľa krvi, a z toho dôvodu mi spravili kyret. Šestonedelie som mala ružové krvácanie primerane a následne silný žltý výtok ktorý trval asi 3 týždne a slabo. Je to už pol roka, a menštruáciu dostávam pravidelne ale mám problém že je veľmi slabá. Je to iba špinenie a a aj to iba jeden dva dni, a možno iba dvakrát za deň spozorujem hnedý výtok na papieri. Inak nepotrebujem žiadne hygienické potreby ani slim. Cítim sa zle a neviem si zvyknúť že nemám menštruáciu ako mám mať. Inak by malo byť všetko v poriadku. Je nejaká šanca že sa mi sliznica zregeneruje a začne opäť rásť? Pripadne lieky alebo bylinky? Moja doktorka to nechce riešiť, vraj ak nechcem deti tak to mám nechať tak. Ale ja sa cítim takto zle. Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po pôrode, či už spontánnom alebo sekcii, je pomerne časté, že dôjde k zmene menštruačného cyklu, či už sa zmení intenzita alebo pravidelnosť krvácania. Ak máte pravidelnú a nebolestivú menštruáciu, hoci slabú, neviem, či je nutné niečo riešiť. Väčšinou sa stretávame s pacientkami, ktoré riešia silnú menštruáciu, ktorú chcú zmierniť a nie s tým, že chcú menštruáciu zintenzívniť. Existujú voľnopredajné bylinkové doplnky výživy na úpravu menštruačného cyklu, môžete ich vyskúšať.

 • Bolesť v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň,

  Chcela by som sa opýtať na môj problém po pôrode som dostala menštruáciu 9.1. 2020 druhá mi meškala 15 dní dostala som as 23. 2 a tretiu po 7 daňovom meskani no trz mi to už meska 10 deň zas z manželom používame ochranu kondóm vždy to nakoniec skontrolujeme ci nieje prasknuti takže tehotná byť nemôžem test urobený na 8 deň meškania negatívny no pociťujem pichľavu bolesť na ľavej strane podbruška a mam bolesť pri pohlavnom styku plus 4 deň mam slabo hnedý vytok môže to byť cysta

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, aj cysta môže pripadať do úvahy. Takto sa Vám však bližšie objektívne vyjadriť neviem. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Menstruacne problemy

  , Autor:

  Dobry den, mam otazku menstruaciu som mala ako tak pravidelne obcas to skakalo pred pol rokom som prestala brat Hak a po pol roku som mala styk nechraneny mimo plodnych dni a namiesto menstruaciesa objavil len slaby hnedy vytok. Citala som zze testy pocas toho robit nemam ale neviem skusam sa spytat sem kedze je to aj znak ze mozem byt tehotna
  Ale ssu aj ine dovody. Dakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, nemuselo to byť v čase ovulácie, teda plodných dní, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči alebo potvrdí tehotenstvo.