Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa spýtať ohľadom menštruácie , mám problémy z menštruáciou proste mi meškala 127 dní , a už som sa brala aj ku gynekologyčke , no lenže deň pred tým má strašne začalo bolieť brucho a chrbát no hrozne , a keď som bola na záchode tak som na toaletnom papieri našla krv takú ružovú na druhý deň to isté mislela som si že dostanem asi menštruáciu , lenže v sobotu a v nedeľu a pondelok mi nič nebolo a nemala som ani tu krv , lenze prišiel utorok ráno a začali mi riadne bolesti zase a tým že zase som si našla krv ? Moja gynekologyčka robí len pondelky stredy a piatky takže nemám možnosť sa tam dostať , lenže ja neviem môže to byť menštruácia ? Alebo neviem čo si mám myslieť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez poznania bližších informácií, okolností, či výsledkov vyšetrení sa Vám takto neviem bližšie objektívne vyjadriť. Je potrebné gynekologické vyšetrenie. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení stanoví príčinu Vašich ťažkostí a určí ďalší postup.

Podobné otázky

 • Meškanie menštruacie

  , Autor:

  Chcela by som sa opýtať. Pred pár mesiacmi som mala policysticke vajecniky čiže menštruacia bola taká vseliaka. Keď som bola V máji na gynekológii lebo my to meškalo 35 dní. Tam my povedala že vajecniky sú už v poriadku že kľudne môžem otehotnieť. Keďže už mám dve deti mám pocit že to nepôjde. Teraz my to mešká 42 dní. Ale nemám ani náznak že by mali prísť. Len už my to je blbé chodiť stále na gynekológiugynekológiiu. .. test som si robila. .. Jeden my tak ukázal aj druhú čiarku ale keď. Som robila druhý tak tam nič nebolo. Poradte čo mám už robiť. Tehotná sa necítim . Nemám žiadne príznaky iba chodím stále na WC na malú Ďakujem za skorú odpoveď Hamzikova

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, je ťažké sa takto objektívne vyjadriť. Nepravidelný menštruačný cyklus sa dá upraviť rôznym spôsobom, rovnako tak sa dá aj menštruácia vyvolať. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať s manželom mame sex chránený z prezervatívom vždy mám nepravidelnu menštruáciu aj teraz 9 mesiacov po pôrode poslednú menštruáciu som mala 16.6.2021 teraz mi už meska 17 dní test som si robila 13 deň poobede a 14 deň ráno obe testy negatívne chcem sa opýtať keby to bolo Tehotenstvo tehotenský test by už ukázal aspoň ducha? Pri prvom trhu my to. Ukázalo už 3den meškania ešte chcem dodať že tento mesiac som bola vo. Veľkom strese a užívala som aj antibiotiká a analgetiká mohlo to spôsobiť tak. Dlhé meskanie Dr som volala vraj keď chcem mam počkať na nástup menštruácie alebo ísť si dat pichnúť vivolavacku ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero. Ak ste mali chránený pohlavný styk, nemyslím si, že ste tehotná. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva je potrebné navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne vylúči tehotenstvo a pichne Vám Agolutin.

 • Problem s menštruáciou

  , Autor: Simonka

  Dobrý deň!
  Som po tretom cisárskom reze. Prvú menštruáciu po sekcií som mala začiatkom februára tohto roka. Druhu som už nemala, tak som bola u svojho gynekológa, pichol mi vyvolavávačku na vyvolanie menštruácie, ta prišla do 6 dní + robil mi vyšetrenia (preventívna, krv, odber na citológiu) všetko bolo v poriadku - 27.máj 2021. Teraz mam 57 DC a menštruácia sa znova nedostavila (nie som tehotná). Chcela by som sa opýtať, prečo menstruácia stále neprichádza? Mám ešte čakať, či menštruácia nenabehne sama od seba, alebo znova zájsť k svojmu gynekológovi?
  Pred pôrodmi som takéto problémy nemala, menštruácia vždy prišla.
  Teraz po pôrodoch sa to pokazilo, možno je to tým že som mala sekcie za sebou 2017, 2019, 2020, a chce to len svoj čas, kým sa to upraví. :)
  Za skorú odpoveď Vám ďakujem :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od viacerých okolností. Ak ešte kojíte, menštruáciu mať nemusíte. Niekedy po pôrode, či už spontánnom alebo cisárskym rezom, chvíľku trvá, kým sa menštruačný cyklus obnoví, či spravidelní. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie pri antikoncepcií

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som Vás poprosiť o radu. Nedávno mi moja gynekologička zmenila antikoncepciu, zo Zlyndy na Zoely. Hneď ako som skončila blister z prvej antikoncepcie, som mala prejsť na novu antikoncepciu bez prestavky. Teraz novu antikoncepciu užívam už 10 dní a približne týždeň mi mešká menštruácia. O dva týždne mám odísť na dovolenku a bojím sa, že to príde tam, čo nechcem. Je možné prestať užívať antikoncepciu na pár dní aby som dostala menštruáciu ktorá mi mešká? A po menštruácí ju znova začať užívať? Po prípade, viete mi poradiť ako vyvolať meškajúcu menštruáciu? Tehotná určite nie som. Vopred ďakujem pekne za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, začali ste užívať preparát kombinovanej hormonálnej antikoncepcie, teda dvojzložkovej. Zlynda je čisto gestagénová antikoncepcia. Zoely sa užiíva v schéme 24 tabliet + 4 placebo tabletky, počas ktorých by malo dôjsť ku krvácaniu z vysadenia. Neodporúčam dočasné vysadenie antikoncepcie. Mohli ste postupovať tak, že po doužívaní Zlyndy ste si mohli urobiť v užívaní pauzu a až od nasledujúceho mesiaca začať s užívaním nového preparátu. Treba tiež povedať, že počas užívania Zlyndy môže byť krvácanie nepravidelné a objaviť sa prakticky kedykoľvek. Počas pravidelného užívania Zoely by sa malo dostaviť počas užívania spomínaných placebo tabliet. Už keď ste začali s užívaním novej hormonálnej antikoncepcie, najvhodnejšie bude v užívaní pokračovať. Vysadením hormonálnej antikoncepcie si rozhádžete cyklus.

 • Problém z menštruáciou

  , Autor:

  Dobrý deň,

  chcela by som sa poradiť ohľadom môjho problému. Pred rokom som mala silnú operáciu a odvtedy mi chodí menštruácia ako sa jej chce
  Tento rok som mala len 3x. Teraz som mala od piatku do pondelku len hnedý výtok. Test mám negatívny.
  Mám to brat ako menštruáciu ?
  Na antikoncepciu ešte len cakam lebo som vedela či toto mám považovať na ne …

  Antikoncepciu neberiem, mám 18 rokov.

  Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, takto sa Vám objektívne neviem bližšie vyjadriť, spomínané špinenie mohlo byť aj ovulačné špinenie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa.