Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,435 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Silny menzes

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, prosím dá sa užívať kvôli silnému menzesu liek Duphaston a Dicynone súčasne? Duphaston užívam od 17teho dňa cyklu 7 dní. Kedy by som mohla začať užívať Dicynone a v akom množstve? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, tieto dva preparáty sa dajú užívať aj súčasne. Ohľadne užívania sa však poraďte s Vašim obvodným gynekológom. Lieky si sama nenasadzujte.

Podobné otázky

 • Silný menzes po kyrete

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, mám 36 rokov. V novembri 2020 som podstúpila kyret a histológiu, lebo mi vyššie dorastala sliznica. Histológia v poriadku. Čo sa mi však nezdá, tak posledné 2 cykly mám jeden deň menštruácie veľmi silné krvácanie s veľkými krvnými zrazeninami. To pred kyretom takto extrémne nebývalo. Môže to byť v dôsledku kyretáže? Hemoglobín som po prvej tak silnej menštruácii mala 116. Teraz je druhý deň cyklu už ďalšej menštruácie a krvácam silno celý deň. Mám navštíviť pohotovosť? Po aprílovej tak silnej menštruácii bola maternica čistá. Nebol potrebný ďalší kyret. No teraz sa cítim slabá a búši mi srdce. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, ani okolnosti, koľko vložiek ste dnes použili, neviem sa relevantne objektívne bližšie vyjadriť. Ak je však krvácanie veľmi silné, je vhodnejšie navštíviť gynekologickú pohotovosť. Ja to takto zhodnotiť naozaj nedokážem. Do budúcna bude vhodné pouvažovať o vnútromaternicovom teliesku alebo nejakej forme hormonálnej antikoncepcie, keď máte menštruáciu tak silnú a za predpokladu, že histológia bola v poriadku.

 • Nedostatok železa a silný menzes

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  mám 36 rokov a posledný rok mám silný menzes, býva 3-4 dňový, ale druhý deň silno krvácam aj so zrazeninami. Podstúpila som kyret a hysteroskopiu a výsledky sú v poriadku. Po menštruácii je sliznica nízka. Dnes som sa pri preventívke u všeobecného lekára dozvedela, že mám hodnotu hemoglobínu 119, železo je nižšie. Už niekoľko mesiacov mám problém s búšením srdca, teraz viem prečo. Keď som užívala železo pred posledným menzesom bola menštruácia normálna bez zrazenín a ustúpilo aj búšenie srdca. Je možné pán doktor, že tie silné menzesy boli práve z dôvodu, že som bola anemická? Dostala som aj duphaston na polroka na preliečenie, ale nechcem ho zbytočne užívať. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hodnotu hemoglobínu máte hraničnú, na spodnej hranici normy. Je pravda, že anémia môže spôsobovať palpitácie, teda búšenie srdca. Či je za tým práve hodnota hemoglobínu, neviem povedať, pri uvedenej hodnote si to ale nemyslím. Bližšie sa Vám takto neviem vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý večer. Mala som silne kramy a aj silne bolesti robila som si testy ktoré boli negatívne a mali sme s priateľom pohl. styk bez ochrany. Menzes mi meškal len 4 dni ale spravila som si test aj po menzese vyzerá to byt že je negatívy. Tehotná asi nie som však pokial som mala silný menzes

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Ak sa Vám dostavila po štyroch dňoch riadna menštruácia, pravdepodobnosť tehotenstva je malá.

 • Predĺžená menštruácia

  , Autor:

  dobrý deň
  pred mesiacom mi začal moj normálny silný menzes, mal skončiť po max týždni ale neprestával, bol to len červeno hnedý výtok a dnes mi začal zas môj normálny menzes. na začiatku som aj začala brať antikoncepciu ktorá má málo hormónov, tak neviem čo to moze byt. prosím poraďte mi
  ďakujem za odpoved dovidenia

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste začali užívať hormonálnu antikoncepciu iba teraz, potrvá pár cyklov, kým sa intenzita aj pravidelnosť upraví. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menzes po kyretáži

  , Autor:

  Dobrý deň,

  5. augusta, som absolvovala 2. kyretáž, po zlom vyčistení pri 1. kyretáži zo začiatku júla.

  Menštruáciu som dostala 13.septembra trvala 7 dni, bola normálna.
  po týždni som však dostala normálny silný menzes opäť, ktorý trvá.
  Je to ok?

  Tiež by som sa chcela opýtať, po akom dlhom čase od užívania antikoncepcie, začne účinkovať a teda môžem mať nechránený styk.

  Ďakujem za odpoveď :-)


  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak opäť krvácate od 13. septembra do dnes, sú to viac ako dva týždne. Normálne to určite nie je. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa. Čo sa týka antikoncepcie, za daných okolností ju určite neužívajte. Vo všeobecnosti sa hormonálna antikoncepcia začína užívať na prvý deň menštruácie a ochrana je okamžitá.