Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,967 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Názor

  , Autor:

  Dobrý deň. Tento mesiac mi mešká menštruácia 5 dní. S priateľom som nemala sex. Vlastne ešte nikdy som pohlavný styk nemala, som panna. Jeho som len upokojovala rukou, pričom ejakuloval mimo, ejakulát odstránil vreckockou a vyhodil. Pomto ma asi o 15 minút začal uspokojovať on. Bojím sa či nemohol mať niečo na ruke aj keď prešlo 15 minút a ruky si poutieral. Mohol mi tam niečo zaniesť? Môžem pripisovať meškanie tehotenstvu alebo je to len vďaka stresu? Stresu preživam momentálne veľmi veľa. Hanbím sa za svoju otázku, no v tejto oblasti nemám dostatok skúseností. Za pochopenie a odpoveď vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali pohlavný styk, tehotná uvedeným spôsobom za daných okolností nebudete. Meškanie by som skôr pripisoval stresu. Odsledujte si to.

Podobné otázky

 • Bolestivé prsia,bolesť v krížoch

  , Autor:

  Dobrý večer pán Doktor , chcela by som vedieť váš názor..Pred cca dvoma týždňami cez víkend som mala s partnerom nechránený styk partner, sa urobil do mňa..A hneď nato o 3 dni mi mala prísť menštruácia meškala mi dva dni a bola miernejšia než akú som zvykla mať a trvala asi 4 dni čo zvyknem mať 6 až 7 dní..Po menštruácii ma začali bolieť prsia,strašne ma bolia kríže,bolesti hlavy.. Myslíte že može to suvisiet s tehotenstvom alebo nie kedže som menzes dostala ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, za predpokladu nechráneného pohlavné styku sa tehotenstvo úplne vylúčiť nedá, aj keď si myslím, že je vzhľadom k okolnostiam málo pravdepodobné. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie aspoň 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia a tetovanie

  , Autor:

  Dobrý deň, veľmi by som vás chcela poprosiť o váš názor čo sa týka kombinácie menštruácie a tetovania.
  Existuje akýkoľvek zdravotný dôvod, pre ktorý by sa tieto dve veci nemali krížiť, a tetovanie by počas začínajúcej menštruácie nemalo byť vyhotovené?
  Je to predsalen zásah do organizmu a obraciam sa teda na vás. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ženy sú počas menštruácie náchylnejšie na bolesť a aj koža je oveľa citlivejšia a zraniteľnejšia, skôr sa podráždi, horšie sa hojí, rovnako tak aj imunita je znížená. Preto sa hlavne u žien so zlou fyzickou zdatnosťou odporúča sa vyhnúť tetovaniu počas menštruácie.

 • ŠPINENIE

  , Autor:

  Dobrý deň, ešte nikdy sa mi nestalo že by som po ovulácií mala špinenie cca 5 dní. Bola som s priateľom v Tatrách a som aj po očkovaní proti covid19. Cca dva týždne po druhej dávke. Neviem či to je kvôli zmene nadmorskej výšky. Aj ma občas pichalo pri ľavom vaječníku. V minulosti som mala laparo z dôvodu endometriozy. Ďakujem za Váš názor.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, mohlo sa u Vás jednať o ovulačné špinenie. Vplyv prostredia tiež nevylučujem. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menstruacia

  , Autor:

  Dobry den prajem. Chcela by som Vas poprosit o nazor. Mam 28 rokov a takmer 9 rokov som uzivala HAK. 3.4. som bola zaockovana proti Covidu-19 a presne v ten den som uzila poslednu tabletku z blistra HAK a vysadila ju. 7.4. som dostala menstruaciu. O tyzden neskor mi lekarka nasadila tyzdnove antibiotika nakolko mi v moci nasla bakteriu E-coli. Dalsiu menstruaciu som mala dostat v stredu 5.5. Dnes je to piaty den co mi meska a ani sa necitim tak, ako pred menstruaciou. Vcera 8.5. som si robila tehotensky test a bol negativny. Moze byt meskanie sposobene vysadenim HAK, pripadne ockovanim ci antibiotikami? Posledne dni citim tlak v podbrusku, akoby som ho nevedela uvolnit. Posledny mesiac toho bolo vela a teda neviem comu by som to pripisala. Ci antibiotika, HAk alebo tehotenstvo? Ovulaciu som po vysadeni HAK mala presne podla menstruacneho kalendara, bola dost bolestiva. Boleli ma velmi krize a podbrusko- predpokladam, ze to teda bola ovulacia a preto som taka neista preco mi meska menzes. Dakujem pekne!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, príčin meškania menštruácie môže byť viacero, či už vysadenie hormonálnej antikoncepcie, užívanie antibiotík, stres, ale aj samotné očkovanie. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení vylúči tehotenstvo a stanoví ďalší postup.

 • Nemám menštruáciu

  , Autor:

  Dobrý deň, za 4 mesiace mám 16 rokov a stále som nedostala menštruáciu. Viac ako 3 roky mám biely výtok. Moja decká doktorka povedala, že to je v poriadku, netreba to riešiť, ale ja mám predsa len obavy. Povedala, že môžem skúsiť piť rôzne ženské čaje a že možno do pol roka príde aj menštruácia. Aký máte na to názor a aké produkty by som mohla skúsiť? Vo pred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, je to v poriadku, menštruáciu ešte nemusíte mať. Ak nemáte žiadne ťažkosti, nemusíte to akútne riešiť. Odsledujte si to. Spomínané čaje môžete skúsiť, nemyslím si však, že Vám pomôžu a či má zmysel ich vôbec piť.