• Endometrium

    , Autor: kristina166

    Dobrý deň pán doktor,

    po 12 dňoch po tabletke PO som bola na prehliadke u lekára. Minulý týždeň endometrium 7 mm, dnes 9 mm. Dnes je podľa aplikácie 24 DC. Pán doktor povedal, že tehotenstvo vylučuje, že to na tehotenstvo nevyzerá. Aké sú podľa Vás tieto hodnoty sliznice je všetko v poriadku alebo by mali byť už v čase "nastavajucej MS" vyššie? Kedy by mala prísť menštruácia podľa nich? ďakujem

    Dobrý deň, na základe USG nálezu výšky endometria sa tehotenstvo jednoznačne nevylučuje. Na to je potrebné realizovať odber krvi na beta HCG. Rovnako tak sa na základe výšky endometria nedá povedať, kedy presne dôjde k menštruácii. Výška sliznice je na 24. deň cyklu, ak máte pravidelný menštruačný cyklus, primeraná. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.