Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,951 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • EllaOne

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať či aj mesiac po tom ako som zobrala tabletku ellaOne môže mi zmeniť aj tohto mesiaca príchod menštruacia?? Alebo do kedy ju môže zmeniť?? Môže predĺžiť aj celý ciklus??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná hormonálna antikoncepcie môže rozhádzať a znepravidelniť menštruačný cyklus aj na niekoľko mesiacov. Je to individuálne. Preto sa odporúča veľmi zvážiť prínos užitia emergentnej hormonálnej antikoncepcie.

Podobné otázky

 • Tabletka po

  , Autor:

  Dobrý deň, je normálne že som po užití tabletky EllaOne nemala žiadne špinenie a menstruacia mi už mešká 4 deň , dokedy je meškanie normálne a kedy sa už mám začať báť

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od okolností, špinenie sa nemusí automaticky dostaviť. Včasným užitím tabletky emergentnej antikoncepcie dôjde k posunu, či znepravidelneniu cyklu. Odsledujte si to. Samozrejme pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejsnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer, chcem sa opýtať pri pohlavnom styku nám praskol kondom, užila tabletku Ellaone do 20h (23.11). Akurát som mala plodne dni menštruáciu som mala dostať 7.12 . A dnes je 22.12 a stále ju nemam test som si robila už dvakrát a vyšiel negatívny. 16.12 som však mala hnedý výtok. Myslite žeby mi tabletka mohla spôsobiť vymeskanie celého cyklu ? Môžem byt tehotná?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, emergentná tabletka hormonálnej antikoncepcie môže úplne rozhádzať menštruačný cyklus. Spomínaný krvavý výtok mohla byť aj istá forma menštruácie. Odsledujte si to. Tabletku emergentnej antikoncepcie ste užili správne načas, nemyslím si, že ste tehotná. Pri akýchkoľvek ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meskajuca menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň,

  S priatelom som mala styk, pri ktorom sa nám roztrhol prrzervatív tak som užila tabletku „po“ EllaOne, ktorá sa má uzit do 5 dní ja som ju uzila do 3 hodin. V tento den kedy doslo k styku mi menstruacny kalendár ukázal ze ovulujem. Zlakla som sa o to viac, no moj cyklus nie je až taký pravidelny odchylka 1 az 2 dni skor/neskor. Po uziti tejto tabletky som cely cas v podstate aj do teraz mavala bolesti brucha a tocenie hlavy. Dokonca sa nedostavila ani menstruacia meska mi uz 5 den a test je negatívny no stale pocitujem tie bolesti ako keby som ju mala dostat. Strasne sa bojím prečo meška ? Mozem byt tehotna ? Je to z tej tabletky ? Pripadne ako dlho este moze meskat ?
  (K tomu meskaniu som cítala ze casto aj let lietadlom oneskoruje menstruaciu a ja som letela na dovolenku na ktorej sa to stalo …. 2 hodiny tam a naspät 2 hodiny)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po užití ellaOne je oneskorenie menštruácie o niekoľko dní normálne. Ak sa však vaša menštruácia oneskorí o viac než 7 dní, bude neobvykle slabá alebo silná alebo ak sa objavia príznaky ako bolesť brucha, citlivosť prsníkov, vracanie alebo nevoľnosť, môžete byť tehotná. Odsledujte si to, ak sa do pár dní menštruácia nedostaví alebo v prípade akýchkoľvek ťažkostí či nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení jednoznačne vylúči tehotenstvo a určí ďalší postup,

 • kde je problem

  , Autor: kiki526

  Dobrý den. 18.-22.1 som mala naposledy menstruaciu. 2.2. nam s priatelom praskol kondom pri pohlavnom styku a ja som do 9 h zobrala tabletku po Ellaone. Menstruácia mi stále neprišla, tehotenské testy som si robila už tri v priebehu dna 16., 21., a 34 den po pohlavnom styku.. vsetky negat. je moznost ze som tehotna aj napriek tehotenskym testom tak dlho po susp. počatí ? MS som nemavala pravidelnu.. ale tot je extrem, mohla to sposobit ta tabletka po ? ďakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenstvo sa aj napriek užitiu EllaOne nedá jednoznačne vylúčiť, hoci pravdepodobnosť je nízka. Tieto “záchranné tabletky” môžu spôsobiť rozhádzanie menštruácie, nie stále a paušálne, ale aj za okolností, že máte vo všeobecnosti nepravidelný cyklus, sa to moze stať. Tehotenské testy môžu byť aj falošne negatívne . Pre jednoznačné vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a USG stanoví další postup.