Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
11,982 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajuca menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa opýtať mešká my ti uz 18 dní robila som si včera test a ukazal len jednu paličku a keby že by som bola v tom to by my uz ukazalo? A neviem že či to nebude zo stresu lebo momentalne teraz stresujem z toho že my tak dlho mešká

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po 18tich dňoch meškajúcej menštruácie by už v prípade tehotenstva mal byť tehotenský test pozitívny. Samozrejme, nemožno vylúčiť ani falošnú pozitivitu tehotenského testu. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meskanie

  , Autor:

  Dobrý deň, dňa 6.6.2021 som mala dostať menštruáciu ale mešká mi. Pohlavný styk s priateľom sme mali deň po predošlej menštruácii počas ovulacnych dni sme vôbec nemali a a dva dni po ovuláciou okne sme mali znova pohlavný styk všetky boli chránené. Chcela som sa spýtať či je možné aby som bola tehotná ? PMS symptómy mám tak ako každú menštruáciu bolesti/nevoľnosť prsníkov a zväčšenie.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, deň meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk, tehotenstvo je veľmi málo pravdepodobné. Odsledujte si to.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý večer. Chcem sa spytat...vysadila som antikoncepciu a uz 6 dni mi meška menštruácia ( ocividneto je bezne po vysadení). Styk s partnerom som mala ale tehotna niesom. Čo mam robit preto aby som mohla co najskorsie otehotniet ked mam nepravidelny cyklus?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 6 dní meškajúca menštruácia po vysadení hormonálnej antikoncepcie, navyše ak ste mali pred užívaním nepravidelný menštruačný cyklus, je pomerne bežná. Ak sa Vám nedostaví menštruácia, pri meškaní 14 dní si urobte tehotenský test, keďže ste mali pohlavný styk. Následne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne vylúči tehotenstvo, prípadne Vám menštruáciu vyvolá a určí ďalší postup.

 • Menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela som sa spýtať ako privolať menštruaciu keď mi mešká už 4 dní bez toho aby som išla ku doktorovi a robila som si aj testy a nie som tehotná podľa nich a mám 19 rokov

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 4 dni meškajúca menštruácia neznamená žiaden problém. Príčin môže byť viacero. Inú, ako hormonálnu liečbu na vyvolanie menštruácie nepoznám.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor: andrea

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať : mám dcéru v puberte má 12 rokov z toho asi pol roka menštruuje teraz však za posledné 2 mesiace rapídne schudla celkom 12kg (mala 69kg ) aj jej 2.mesiac mešká menštruácia...mám počkať alebo to mám riešiť ? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, úbytok 12kg iba za dva mesiace nie je úplne v poriadku. Príčin však môže byť viacero a nemusí sa jednať iba o gynekologický problém. Čo sa týka meškania menštruácie, v tomto veku to je pomerne bežné. Odporúčam navštíviť pediatra.

 • Dobrý večer

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa informovať v máji som mala menštruáciu 20.3. 2021, a v apríli cca medzi 28 a 29 mi mali prísť, ale neprišli mi či že vynechala mi menštruácia, v apríli posledný styk s partnerom sme mali 18.4.2021, neviete čo by to mohlo byť že mi vynechala, test som si nerobila pretože som si ista že tehotná nie som nemám žiadne príznaky aké príčiny môžu byť okrem tehotenstva ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin meškania menštruácie môže byť viacero, takto sa Vám neviem bližšie objektívne vyjadriť. Pár dní meškajúca menštruácia ešte nič neznamená. Odsledujte si to. Tehotenský test má zmysel realizovať najskôr pri meškaní menštruácie najmenej 14 dní. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.