Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,440 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie

  , Autor: Katches

  Dobrý deň, naposledy som mala menštruáciu 29.10. 2020 a končila mi do nového mesiaca začiatku novembra, problém je že odvtedy som menštruáciu nedostala. Trochu som špinila pár dní v novembri , a prsníky mam citlivé doteraz ale menštruácia nič. Robila som si 3teh testy, jeden v novembri ďalší v decembri a predvčerom tretí a výsledok? Negatívny. Všetky tri testy negatívne. Chorá nie som.. Neviete čím to môže byť? Nikdy som to takto nemala.. Ďakujem za odpoveď, a zájdem si aj lekárovi.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin Vašich ťažkostí môže byť viacero. Takto sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Aj napriek negatívnym tehotenským testom je potrebné jednoznačné vylúčenie tehotenstva cestou obvodného gynekológa, kde sa na základe odberu krvi na beta HCG jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo, na základe vyšetrení sa prípadne stanoví ďalší postup.

Podobné otázky

 • Mešká

  , Autor:

  Dobrý deň , menzes mi mešká 21dni , včera som si robila tehotenský a je negatívny , mala som nechraneny sex pred mesiacom ale priateľ sa do mna nespravil(na 100%) ..minuly týždeň som mala aj citlivé prsia aké mávam pred kramamy ale menstruacia stále nedosla ( mám ale aj tráviace problémy a nafukovanie ,ktoré mám bežne takze to nie je nič neobvyklé..) Čo si myslite že by to mohlo byt ? Gynekológa sa chystám navštíviť ale radšej by som ešte asi pockala pár dni, alebo to nemám odkladať ?a pred 3dnami som mala 18te narodeniny ..Môže byt meškanie spôsobené aj týmto ,že som práve dospela?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, tehotenstvo sa teda vylúčiť nedá, navyše ak Vám mešká menštruácia 3 týždne a doteraz bola pravidelná. Odsledujte si to. Odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení a USG stanoví ďalší postup a jednoznačne vylúči tehotenstvo.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer, pán doktor. V tejto COVID dobe je ťažké sa dostať k svojmu lekárovi, preto som nateraz zvolila aspoň takúto alternatívu. S priateľom som mala deň po skončení menštruácie chránený sex po dlhej dobe. Ejakuloval mimo mňa. Kondóm som potom skontrolovala, nebol prederaveny. Menštruácia mi zatiaľ mešká 4 dni. Bolesti prsníkov, ani podbruška nemám, ani žiadne "symptómy", ze uz to ide. Mám mať dôvody na obavy? Alebo je to len spôsobené stresom, jednak z meškania svojich dní a jednak skúškoveho obdobia.
  Za pochopenie Vám ďakujem. :)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali chránený pohlavný styk, tehotná nebudete. Meškanie menštruácie je podľa mňa spôsobené stresovým obdobím, ktoré ná vplyv na menštruačný cyklus. Nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  od začiatku Decembra som chorá (angína) a momentálne som doužívala tretie antibiotibiotiká, keďže sa mi stále vraciala. Tento mesiac som mala začať užívať antikoncepciu. Odkedy mám menzes, môj cyklus je veľmi nepravideľný. Posledné mesiace to bolo 20 dní, teraz to je 32 deň. Na 30 deň som si mysela, že som už dostala a tak som si dala prvú tabletku no na druhý deň som už nemala, tak neviem, či išlo iba o špinenie alebo v čom je problém. Brucho ma aj bolelo ako pred menzesom a naozaj som si myslela, že to už príde ale doteraz ich nemám a tak neviem, či mám pokračovať v užívanie antikoncepcie alebo nie. Taktiež som mala 14.12 nechránený sex (no dávali sme si pozor, aj keď to nie je 100%), v pondelok 21.12 som si robila test a bol negatívný, no asi to bolo ešte skoro. Neviem teraz, či je meškanie spôsobené chorobou a antibiotikami alebo by za tým mohlo byť tehotenstvo. Taktiež by som poprosila radu ohľadom antikoncepcie. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, hormonálnu antikoncepciu ste nemali začať užívať, keď ste boli chorá a užívala antibiotiká. Ak ste však už začali s užívaním tabliet hormonálnej antikoncepcie, pokračujte naďalej v pravidelnom užívaní. Krvácanie z vysadenia sa dostaví počas užívania placebo tabliet alebo počas sedemdňovej pauzy, v závislosti od druhu užívanej antikoncepcie. Ak ste mali nechránený pohlavný styk aspoň na siedmy deň užívania hormonálnej antikoncepcie, boli ste chránená.

 • tableta po

  , Autor:

  prosím vás po pohlavnom styku 30.10. som užila tabletku po ella one. menšturáciu som dostala klasicky 9.11. ale od vtedy mi to už mešká 44 dní. robila som si aj testy viac krát a stále sú negatívne. Môže to byť z dôvodu užitia tabletky prosím? Ďakuje

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná antikoncepcia spôsobuje rozhádzanie a znepravidelnenie menstruačného cyklu, meškanie môže byť spôsobené tým. Odsledujte si to.

 • Meškanie Ms

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať, menzes mi mešká už 11dni, beriem vitamínové doplnky Lady vita- chcem byť mamou, môže byť dôvod meškania tento? Test som si robila 5 dní dozadu a bol negatívny, nebolia má vôbec prsia, čo vždy bolo pár dní predtým ako som mala dostať ms,, maximálne trochu chrbát v krížovej oblasti,, mala som aj nechránený sex v čase ovulácie, ale to bolo už 3.12, ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať najskôr na 14. deň meškajúcej menštruácie. Odsledujte si to.