Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,819 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Info

  , Autor:

  Dobry vecer, ale ja nemám ziadne ťažkosti, aspoň ziadne nepociťujem, menstruacia pravidelne 24dni 2,3dni + - , preventívnu prehliadku som mala 2 týždne a na preventívnej prehliadke nic mi doktorka nepovedala :/ nemôže to byt po narkoze postihovane este svalstvo ? Alebo dá sa to nejako liečiť ta premenopauza ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pod ťažkosťami je myslené nevedieť otehotnieť, z rozličných príčin. Nemusí sa jednať priamo o bolesti, či krvácanie. Vrámci preventívnej prehliadky sa nerobí hormonálny profil, takže všetky vyšetrenia ste mohli mať v poriadku. V 27 rokoch hovoriť o premenopauze je veľmi neštandardné, pravdepodobne u Vás dochádza k predčasnému zlyhávaniu vaječníkov. Ak žena plánuje otehotnieť a vyjadrí sa podozrenie na predčasné zlyhávanie vaječníkov, je nutné to riešiť, pretože potom už neotehotniete. Keďže však nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, ani všetky realizované vyšetrenia, neviem sa Vám bližšie objektívne vyjadriť.

Podobné otázky

 • Krvácanie

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať po menštruáciu som začala po 4 dňoch mat krvavý výtok a hnedasty mala som ho až do ďalšej menštruácie raz za čas prestastal na par hodin a teraz po menštruáciu ho mám zas .Čo môže byt za tým ? Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Takto, bez poznania bližších informácii, výsledkov vyšetrení, či USG nálezu sa Vám však neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí navštíviť Vášho obvodného gynekológa.

 • Hormonalne zmeny

  , Autor:

  Dobry den, pan doktor
  Prosim vas, je mozne, ze HP vyjde ok, pritom moje priznaky predmenopauzalne mam uz treti rok.
  Menia sa, najprv to boli navaly tepla, vykyvy nalady, tie su aj dnes, potom nepravidelny cyklus, plus dalsie priznacne pre toto obdobie.
  Vynechala mi MS, potom znovu o dva mesiace.
  Stavy PMS aj dva tyzdne, a HP je vraj ok.bol mi brany raz. Ma vyznam sa vobec nim zaoberat?
  Dakujem za odpoved.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží aj od toho, na ktorý deň cyklu je hormonálny profil realizovaný. Pri premenopauzálnych príznakoch môžete skúsiť užívať voľnopredajné fytoestrogény. Takto bez poznania bližších informácií, okolností a konkrétnejších výsledkov vyšetrení sa Vám neviem takto bližšie objektívne vyjadriť.

 • Problém s menštruáciou aj keď užívam progesteron

  , Autor:

  Dobrý deň p. doktor, mám 20 rokov a menstruacia mi nechodila pravidelne (dokonca mi zistila, že mám polyc vaječníky, ale nie v nejakom pokročilom alebo najhoršom stave). Doktorka mi teda pre pravidelnú menštruáciu predpísala progesteron 200mg, ktorý si mám dávať 18. deň cyklu a to po dobu 10 dní. Lenže sa stalo nedorozumenie a liek som si dala o 5 dni neskôr ako som mala, a užívala som ho dlhšie ako 10 dni. A menštruáciu som stále nedostala. Potrebujem poradiť čo mám robiť, či mám užívať progesteron až dokym zas nedostanem menštruáciu, alebo neužívať vôbec ? K mojej doktorke som sa zatiaľ nedostala, preto sa obraciam s týmto problémom na Vás.
  Ďakujem veľmi pekne

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa Vám menštruácia nedostavila, neviete si odsledovať jednotlivé dni cyklu, preto si teraz tabletkami veľmi nepomôžete. Odporúčam pri nejasnostiach alebo ťažkostiach kontaktovať Vášho obvodného gynekológa, ktorý pozná všetky výsledky vyšetrení, informácie a okolnosti a najobjektívnejšie sa Vám vie vyjadriť.

 • Dlhotrvajúca menstruacia

  , Autor:

  Dobrý den. Po vysadení HAK mi meškala menstruacia 6 dni, na 7mi den som sa začala špiniť a potom som začala slabo krvácať. Navštívila som gynekológa, ktorý mi predpísal ascorutin ze do týždňa by som mala prestať krvácať ale už je 16ty den a stále krvacam. Vopred dakujem za odpoved a prajem pekny den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Ascorutin je liek na podporu cievnej steny, na krvácanie pri hormonálnych poruchách nemá vplyv. Bez poznania bližších informácii, okolností a hlavne výsledkov USG a vaginálneho a palpačného vyšetrenia sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • utrogestan

  , Autor:

  Dobrý deň, rada by som sa spýtala, v poslednom čase ma trápilo dlhé špinenie pred aj po menštruácii a môj dr. mi nasadil utrogestan, ktorý som užívala 10 dní... menštruácia konečne prišla bez špinenia a po 5.dňoch som mala pocit, že menštruácia už končí, ale dnes je už 9. deň a sem tam ešte stále krvácam:všímam si to hlavne na toalentom papieri a hlavne pri veľkej potrebe...Môže to mať súvis s tým utrogestanom?
  Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin ťažkostí môže byť viacero. Priamo s tabletami, ako takými to súvis nemá, skôr to má súvis s progesterónom. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie, vek, výsledky vyšetrení a USG nálezov, neviem sa Vám takto bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.