• Špinenie pred menštruáciou

    , Autor: Nesska

    Dobrý deň, mám problém, ktorý si neviem vysvetliť. Poslednú menštruáciu som mala 27. augusta. S partnerom sme za celý mesiac mali pohlavný styk len 2x a to 3. septembra a 12. septembra, došlo k vyvrcholeniu, no mimo mňa. Menštruáciu mávam pravidelnú, občas sa posunie o nejaké dni alebo príde skôr o deň - dva. Čo si ale neviem vysvetliť - 16. septembra som si pri malej potrebe našla akoby výtok hlien s trochou krvi, neprestalo to. Na druhý deň som už mala ten výtok alebo špinenie ružovej až hnedej farby celý deň. Trvalo to aj ďalší deň, špinenie bolo už hnedej farby. Celkovo to špinenie trvalo 5 dní od stredy do nedele. V nedeľu večer zoslablo. Menštruáciu mám dostať o dva dni. Pri tom špinení má sprevádzali klasické menštruačné bolesti - podbruško a bolesť krížov. Tieto bolesti sú pravidelne pri každej menštruácii. Špinenie zmizlo, bolesť krížov pretrváva a sem tam aj bolesť podbruška. Počas tohto mesiaca som bola 2x prechladená. Keď idem na WC na malú potrebu, cítim trochu pálenie alebo rezanie (pred menštruáciou som to zvykla niekdy pociťovať). Chcela by som sa opýtať, čo spôsobilo to hnedé špinenie? Je to normálne takto skoro týždeň pred menštruáciou a 5 dní po pohlavnom styku (v období ovulácie)? Môže to signalizovať zdravotný problém? Môže to byť nebodaj tehotenstvo? Ako som spomínala, špinenie zatiaľ ustúpilo, no kríže bolia stále. Ďakujem pekne za odpoveď.

    Dobrý deň, môže sa jednať aj o tehotenstvo, mohlo sa jednať aj o ovulačné krvácanie. Takto je veľmi tažké sa objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.