Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,375 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, mešká mi už týždeň menštruácia, s partnerom mávame nechránený styk z dôvodu alergie na latex ale dávame si pozor a počas ovulácie spolu nespávame. Poslednou dobou som bola vystavená stresu a nervozite a liečila som sa na mykózu ktorá stále pretrváva už po dobu 2 mesiacov pretože som mala vždy zlú reakciu na liečbu. Tehotenstvo sme vylúčili, necítim sa nijak inak, robila som si 4 testy: 2 testy pred príchodom menštruácie a ďalšie 2 - 6 dní od meškania. Všetky boli negatívne ani náznak druhej čiarky. Je možné že po strese, liečbe a teplotám mi môže vynechať menštruácia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vzhľadom k okolnostiam je meskanie menštruácie pochopiteľné, treba však zdôrazniť, že nechránený pohlavný styk, hoci prerušovaný, nie je antikoncepcia. Odsledujte si to, pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Meskajuca menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň pán dr., mal by som otázku, bola som na preventivke 27.8.a pani dr. povedala že vidí prichádzajúcu menštruáciu a mala by zachvíľku prísť V ten deň ako som u nej bola bolo to 28 deň cyklu
  Dnes mi už mešká 9 deň viete mi poradiť čo vlasne gynelolog vidí na sone? Ak mi povedala že vidí že príde a nič
  Ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, predpokladám, že gynekologička videla na USG vyššiu sliznicu dutiny maternice, ktorá je na konci cyklu typická. Keďže nepoznám žiadne ďalšie bližšie okolnosti ani informácie, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačne problémy

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa opýtať na môj menštruačny cyklus,vždy som ho mala pravidelný presne na čas cca 4 roky.. V poslednom čase od februára sa mi to dosť zmenilo každý mesiac mi to mešká niekedy deň,dva,aj štyri a pred nedávnom dokonca aj týždeň,trvá to takto už nejakých 5 mesiacov.. tehotenstvo je vylúčené. Mám 17 rokov a u gynekológa som ešte nebola, chcem sa opýtať či je potrebna priehladka alebo či sa mi iba mení cyklus a nemusím sa báť. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, je vhodné realizovať pravidelné preventívne gynekologické prehliadky, najmä ak má žena pohlavne aktívny život. Na menštruačný cyklus vplýva viacero faktorov a okolností, stres, zmena životného štýlu, životosprávy, pohybovej aktivity, užívania liekov alebo doplnkov. Nemusí sa jednať o nič vážne, deň, či dva meškajúca menštruácia je zanedbateľná. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruacia

  , Autor:

  Dobrý deň, už 7 deň mi mešká menštruacia, dostavilo sa len špinenie, ktoré trva 2 dni. Cyklus mávam väčšinou pravidelný, pod stresom sa necítim. Robila som si tehotenský test, ktorý vyšiel negatívne 2krat. S priateľom používame prezervativy + prerušovaný pohlavný styk. Je tým pádom možnosť otehotnieť ? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, prerušovaný pohlavný styk nie je antikoncepcia. Ak mávate nechránený prerušovaný pohlavný styk, tehotenstvo sa vylúčiť nedá. Ak však máte chránený a aj prerušovaný pohlavný styk, tehotenstvo je málo pravdepodobné. Menštruačné krvácanie môže mať rôzne podoby, od silnejšieho niekoľkodňového krvácania až po pár dňové špinenie. Záleží od hladiny hormónov. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý vie jednoznačne potvrdiť alebo vylúčiť tehotenstvo a určiť ďalší postup.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer, ja by som potrebovala poradiť ohľadom meškajúcej menštruácie, resp. s manželom sa snažíme o bábätko už rok a pol bez výsledku. Tento mesiac mi mešká menzes už týždeň a pol. Včera som urobila aj tehotenský test, ktorý bol negatívny. Nikdy som nemala problémy menštruačným cyklom. Chcela by som vedieť či v takomto prípade treba vyhľadať gynekológa, ak áno najneskôr kedy by som mala alebo či je šanca na tehotenstvo napriek negatívneho výsledku. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na 14. deň meškajúcej menštruácie si urobte nový tehotenský test, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne potvrdí alebo vylúči tehotenstvo.

 • Meškanie

  , Autor:

  Dobrý deň. 18.4. Som užila tabletku escapelle cca do dvoch hodín. Mnestruacia ktorá mala prísť 6.5. Neprišla a taktiež neprišla ani 31.5. (Dnes). Tehotenské testy som robila 3, všetky vyšli negatívne. Žiadne priznaky tehotenstva a podobne nemám. Je to normlane tak dlho meškajúca menstruacia ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná antikoncepcia môže spôsobiť rozhádzanie menštruačného cyklu. Tabletku ste užili načas, treba si to odsledovať. Ak sa menštruácia nedostaví do niekoľkých dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť.