• Slabá menštruácia

    , Autor: Beatinka

    Dobrý deň, chcem sa opýtať
    Mám 17 rokov a dnes som dostala menštruáciu, zvyčajne ma dosť bolieva brucho tak hneď ako som včera pocítila bolesť v prsníkoch a dnes bolesti slabé v bruchu, dala som si tabletku... menštruácia prišla, no je strašne slabá... ešte sa mi to nestalo a rozmýšľala som či to môže byť kvôli tomu lieku... pohlavný vztyk som tento mesiac mala 2 razy, vždy bezpečne s kondomom a ani raz sa neurobil do neho, vždy sa mimo mňa... Čítala som, že slabá menštruácia môže byť aj z tehotenstva ale dávame si obrovský pozor a teraz mám ešte väčšie stresy ... mohlo by to byť aj zo stresu? (tento mesiac som ho mala viacej ako zvyčajne...)
    Ďakujem vopred za odpoveď

    Dobrý deň, stres je najvýznamnejším faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus ako aj samotnú menštruáciu. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk a stresovejšie obdobie, pripísal by som to tomu, tehotenstvo nepredpokladám, hoci takto sa Vám jednoznačne objektívne vyjadriť neviem.