• Cysta na vakečniku.

    , Autor:

    Pan doktor, už som vam pisala, že mam 51 rokov a som v perimenopauze. Menzes mi meškal 2 tyždne a keďže endometrium bolo 11 mm, tak mi doktorpichol Agoluti. predtym vaječniky na USG normalny nalez. Keďže som krvacala už 7 deň, tak som dnes bola za lekarom a našiel mi na vaječniku neprasknutý folikul 3 cm- cystu?Mohla sa tato cysta utvoriť aj po pichnuti agolutinu?17 dni predtym som ju nemala.Može tato cysta ovplivniť aj predlžene menštruačne krvacanie?Ďakujem za odpoveď.

    Dobrý deň, áno, spomínaný dominantný folikul môže mať vplyv na krvácanie, je to dôsledok predĺženého cyklu, aj z toho dôvodu sa menštruácia vyvolávala. Treba to odsledovať, nemusíte sa obávať.