Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,419 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  menštruácia mi mešká už 4. deň a neviem prečo, pretože mne nezvykne meškať. Robila som si dnes aj tehotenský test no vyšiel mi negatívny. Viete mi poradiť prečo som ju stále nedostala alebo čo môže byť v tom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov a okolností, medzi najväčšie patrí stres. Stačí, že ste v poslednej dobre mali zvýšený stres, zmenili ste stravovanie alebo celkovo životný štýl, menštruácia môže meškať. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, tehotenský test si realizujte najskôr až po 14 dňoch meškania menštruácie.

Podobné otázky

 • meškanie

  , Autor:

  Dobrý den chcela by som sa
  spýtať či meškanie menštruácie môže znamenať aj nieco iné ako tehotenstvo..mešká mi 10 dni no počas toho som mala dvakrát špinenie a krvnú zrazeninu a bolesti krížov a brucha..no okrem toho nič..ziadna ochrana pri sexe no zatial žiadne problémy až doteraz

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, meškanie menštruácie neznamená automaticky tehotenstvo, možných príčin je viacero. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, je najprv potrebné vylúčiť tehotenstvo. Pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  chcela by som sa opýtať, či mi neviete poradiť.
  Od pôrodu som dostala prvý menzes až keď mal syn 1 rok, ďalší mi však už neprišiel (prvý som mala 9.3-23.3). Tehotná nie som určite. Menštruácia mi v minulosti zvykla meškať, tak neviem, či čakať alebo sa radšej objednať ku gynekologičke. Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po pôrode je nástup menštruácie individuálny. Takto Vám odpovedať a pomôcť neviem. Odsledujte si to. Návšteve obvodného gynekológa sa ale nevyhnete.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobry den, rada by som spytala. Uzivam HAk cca 6-7rokov, minuly mesiac som vysadila. Posledna menstruacia bola cca 20.3., tento mesiac som pouzila tabletku po, presnejsie 3.4. cca 12hod po styku. Najblizisa menstruacia mala prist okolo 17.4. no zatial stale nic, otazka teda je ci napriek tomu mozem byt tehotna /2 testy vysli negativne/ alebo je to len sposobene hormonami, vysadenymi tabletkami a stresom v ktorom sa nachadzam.
  Dakujem a pekny den

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste užili tabletku emergentnej antikoncepcie na čas, skôr si myslím, že meskanie menštruácie je spôsobené hormonálnou záťažou v kombinacii so stresom. Odsledujte si to. Pri meškaní menštruácie viac ako 14 dní kontaktujte Vášho obvodného gynekológa. Do budúcna neodporúčam časté užívanie emergentnej antikoncepcie.

 • Problémy s mendtruaciou

  , Autor:

  Dobrý deň p. Doktor,
  Chcela som sa opýtať menstruacia mi mešká pár dni, mám bolesti prsníkov, no s partnerom sme mali chránený sex(kondom) a kondom následne skontroloval a nenašiel žiadnu dierku. Pridávam ešte či by to nemohlo byt aj tým že som začala cvičiť

  Za odpoved vopred ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, meškanie menštruácie môže byť spôsobené zmenou životného štýlu a pravidelnou pohybovou aktivitou.Odsledujte si to.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň prajem,
  píšem ohľadom meškajúcej menštruácie, konkrétne dnes je to 7. deň. Včera (6. deň meškajúcej menštruácie) som si spravila tehotenský test - negatívny. Druhý si mám v pláne spraviť o 2 dni. Môj výtok je biely, hustejší. V podrušku cítim len naozaj mierny tlak. Prsia sú na dotyk slabo citlivé. V minulosti som si prešla potratom vo Vašej nemocnici. Ja si osobne myslím, že tehotná byť nemôžem, tak sa začínam báť o čo môže v mojom prípade ísť.
  Menštruáciu mám každých 27 dní a sem-tam sa stane, že mi mešká 1 - 2 - 3 dni, nikdy nie viac.

  Za odpoveď ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel realizovať 14 dní od očakávanej menštruácie. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie alebo potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.