Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,425 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať mala som menštruáciu 2x do mesiaca je to v poriadku? Najprv som ju mala 6.3do12.3 a potom 18.3do24.3 som 12 týždne po pôrode

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, po pôrode menštruácia môže ešte byť takto nepravidelná, hlavne ak kojíte. Časom by sa to malo upraviť. Odsledujte si to však. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať
  Mám 17 rokov a dnes som dostala menštruáciu, zvyčajne ma dosť bolieva brucho tak hneď ako som včera pocítila bolesť v prsníkoch a dnes bolesti slabé v bruchu, dala som si tabletku... menštruácia prišla, no je strašne slabá... ešte sa mi to nestalo a rozmýšľala som či to môže byť kvôli tomu lieku... pohlavný vztyk som tento mesiac mala 2 razy, vždy bezpečne s kondomom a ani raz sa neurobil do neho, vždy sa mimo mňa... Čítala som, že slabá menštruácia môže byť aj z tehotenstva ale dávame si obrovský pozor a teraz mám ešte väčšie stresy ... mohlo by to byť aj zo stresu? (tento mesiac som ho mala viacej ako zvyčajne...)
  Ďakujem vopred za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, stres je najvýznamnejším faktorom ovplyvňujúcim menštruačný cyklus ako aj samotnú menštruáciu. Ak ste mali iba chránený pohlavný styk a stresovejšie obdobie, pripísal by som to tomu, tehotenstvo nepredpokladám, hoci takto sa Vám jednoznačne objektívne vyjadriť neviem.

 • Meškanie

  , Autor:

  Dobrý deň
  Chcela by som sa spýtať,dcéra má 14 rokov a šiesty deň jej mešká menštruácia.Myslíte že v tom bude nejaký závažnejší problém?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania môže byť menštruačný cyklus nepravidelný, môže aj na pár mesiacov vynechať. Nemusíte sa obávať.

 • menzes

  , Autor:

  dobrý den možem sa spýtat ci mozem byt tehotna ak mam 28dnovy cyklus menzes prisiel na 29 den ale zistovala som si že je mozny menzes aj ked ste tehotna..no neprisiel mi nejaky slabí ba dokonca som mala este prvy den aj hnacku asi kvoli tomu vyrovnavaniu hormonov..menzes trval 5 dni a na 6 len špinenie..s priatelom sme spolu nespali len ma vyprstoval..ale takym sposobom sa asi otehotniet neda..teda neviem ak by mal spermie na ruke..mam si robit test?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste nemali nechránený pohlavný styk, tehotná nebudete. Ak je partner uvedomelý a nechcete ešte dieťa, myslím si, že by si dával na také veci pozor. Ak sa menštruácia dostavila načas, odsledujte si to. Pri prípadnom meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test, samozrejme si ho môžete realizovať aj skôr, ale nemyslím si, že to má zmysel.

 • Meškanie

  , Autor:

  Dobrý deň. 18.4. Som užila tabletku escapelle cca do dvoch hodín. Mnestruacia ktorá mala prísť 6.5. Neprišla a taktiež neprišla ani 31.5. (Dnes). Tehotenské testy som robila 3, všetky vyšli negatívne. Žiadne priznaky tehotenstva a podobne nemám. Je to normlane tak dlho meškajúca menstruacia ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná antikoncepcia môže spôsobiť rozhádzanie menštruačného cyklu. Tabletku ste užili načas, treba si to odsledovať. Ak sa menštruácia nedostaví do niekoľkých dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť.

 • Krvavý výtok?

  , Autor:

  Dobrý deň, prosím vás o radu menštruáciu som mala dostať 31.5.2020 (podľa výpočtov ktoré vždy sedeli) lenže pred 10 dňami ma začalo bolieť brucho (ako pri menštruačnej bolesti, ako nič vážne len som ho cítila žiadne kŕče).. a včera som spozorovala ako keby krvavý výtok.. myslela som si že menštruácia prišla o 2 dni skôr lenže dnes som žiadnu krv nespozorovala (zatiaľ). Môže to byť že sa ovulácia voľako posunula? Alebo to môže byť aj tá menštruácia? (a nie je šanca že by som bola tehotná a mám 21r.)

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov. Bez poznania bližších okolností alebo informácií sa Vám neviem objektívne vyjadriť. Ak ste mali nechránený pohlavný styk, šanca na tehotenstvo existuje, odsledujte si to, pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek nejasnostiach alebo ťažkostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.