Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,854 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať mala mi prísť menštruácia ale neprisla len som mala výtok ktorý bol slabo ružový s trochou krvi ktorý trval len 3dni chcela by som sa spýtať čo to môže znamenať keď mám danu môže to byť tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám bližšie okolnosti ani informácie, takže sa objektívne bližšie vyjadriť neviem. Niekedy sa menštruácia prejaví len takýmto pár dňovým zašpinením. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Menštruácia po potrate

  , Autor:

  Dobrý deň, dňa 20.2.2020 som spontánne potratila. Od toho dňa mi prešla menštruácia 6 dní, no do dnešného dňa (7.4.2020) som menštruáciu nedostala.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruácia sa zvykne dostaviť o 4 - 6 týždňov od skončenia krvácania po potrate. Odsledujte si to. Pri ťažkostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • nepravidelná menštruácia kvôli stresu

  , Autor:

  Dobrý deň, už dlhšie mám problémy s tým, že moja menštruácia je nepravidelná (každé dva týždne). Pred dvomi rokmi mi moja gynekologička robila testy, hovorila, že ide zrejme o nedostatok železa a spúšťačom je stres. Keďže sa mi krvácanie spúšťa aj v čase zvýšeného stresu, je to zrejme tak. Môžem sa opýtať, ako upraviť cyklus bez použitia antikoncepcie?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, existuje množstvo voľno predajných doplnkov alebo bylinkových prípravkov, či čajov, ktoré môžu napomôcť upraveniu menštruačného cyklu. Dôležité je najmä odbúrať stres.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň,
  menštruácia mi mešká už 4. deň a neviem prečo, pretože mne nezvykne meškať. Robila som si dnes aj tehotenský test no vyšiel mi negatívny. Viete mi poradiť prečo som ju stále nedostala alebo čo môže byť v tom?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov a okolností, medzi najväčšie patrí stres. Stačí, že ste v poslednej dobre mali zvýšený stres, zmenili ste stravovanie alebo celkovo životný štýl, menštruácia môže meškať. Odsledujte si to. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, tehotenský test si realizujte najskôr až po 14 dňoch meškania menštruácie.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer chcela by som sa opýtať mala som menštruáciu 2x do mesiaca je to v poriadku? Najprv som ju mala 6.3do12.3 a potom 18.3do24.3 som 12 týždne po pôrode

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, po pôrode menštruácia môže ešte byť takto nepravidelná, hlavne ak kojíte. Časom by sa to malo upraviť. Odsledujte si to však. Pri ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia po antikoncepčnom krúžky Teyla

  , Autor:

  Dobrý deň, užívala som antikoncepčný krúžok Teyla a na základe odporúčania pani gynekologičky som ho vysadila minulý mesiac okolo 20. Februára. Problém bol v tom že od začiatku užívania až po koniec a ešte aj pár dní po vysadení som krvácala a špinila. Od vtedy ako som prestala krvácať a špiniť čo bolo okolo 23. Februára,mi normálna menštruácia ešte neprišla, no raz za čas mám krvavý výtok spevádzaný s veľmi častými bolesťami podbruška, povedala by som až každodennými. Všimla som si aj to, že pri športe ma tak isto podbruško začne bolieť a je mi na odpadnutie. Chcela by som sa Vás opýtať, čo by so mnou mohlo asi tak byť. Vopred Vám ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie menštruovať v pravom zmysle nebudete. Môže sa vyskytnúť špinenie alebo krvácanie zo spádu hormónov pri odstránení krúžka, no nemusí sa vyskytnúť ani to. Podľa Vašich opisov môžete mať vedľajšie účinky danej antikoncepcie. Odsledukte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.