Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
10,487 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v Nemocnici AGEL Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať mala mi prísť menštruácia ale neprisla len som mala výtok ktorý bol slabo ružový s trochou krvi ktorý trval len 3dni chcela by som sa spýtať čo to môže znamenať keď mám danu môže to byť tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám bližšie okolnosti ani informácie, takže sa objektívne bližšie vyjadriť neviem. Niekedy sa menštruácia prejaví len takýmto pár dňovým zašpinením. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Problém

  , Autor:

  Dobrý deň, chcela by som sa spýtať pred menštruáciou sme mali nechránený sex bez prestávky a obvykle mam pred menštruáciou bolesti pŕs ze sa ich nesmiem ani dotknúť a nafúknuté brucho moja menštruácia začala o deň neskôr väčšinou mam strašne bolesti a teraz vôbec ani prsia neboleli tretí deň menštruácie je úplne slabá ako inokedy a mam pichanie v podbrušku a aj olest v krížoch aj ma zaha pálila aj som zvracala a napína ma a brucho mam stále veľmi veľké aj prsia väčšie je tam možnosť že by som bola tehotná tehotenský test si nechcem robiť keďže mam ešte slabšiu menštruáciu. Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak ste mali nechránený pohlavný styk, za istých okolností sa môže jednať aj o tehotenstvo. Odsledujte si to. Pre jednoznačné vylúčenie či potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • EllaOne

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať či aj mesiac po tom ako som zobrala tabletku ellaOne môže mi zmeniť aj tohto mesiaca príchod menštruacia?? Alebo do kedy ju môže zmeniť?? Môže predĺžiť aj celý ciklus??

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná hormonálna antikoncepcie môže rozhádzať a znepravidelniť menštruačný cyklus aj na niekoľko mesiacov. Je to individuálne. Preto sa odporúča veľmi zvážiť prínos užitia emergentnej hormonálnej antikoncepcie.

 • Meškajúci menzes po kyrete a bolesti v podbrušku

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, 26.11. som absolvovala hysteroskopiu s kyretážou. Prvú menštruáciu som dostala 14.12., bola trošku dlhšia ako obvykle. Menštruáciu mávam dlhú 3-4 dni, cyklus 31 dní. Čakám na druhú menštruáciu po kyrete, dnes už je to 36. deň cyklu. Presne v deň, kedy mala menštruácia doraziť, teda 31. deň cyklu 13.1., som mala bolesti ako pri menštruácii, bolesti pretrvávali aj 32. deň cyklus ako pri menzese, veľmi mierne bolesti som pociťovala aj 33. a 34. deň cyklu. Potom už bolesti ustáli, ostal len tlak v prsiach a nafúknuté podbruško. Nepamätám si, či by mi niekedy takto menštruácia vynechala a určite som nikdy nemala bolesti pred menštruáciou, preto si myslím, že tento stav má súvis s absolvovaným kyretom. Výsledku z kyretu sú v poriadku. Hysteroskopia bola vykonananá kvôli vysokej sliznici. Mám 35 rokov, 1 pôrod za sebou. Je takýto problém po kyrete ok? Alebo už navštíviť gynekológa?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy po výkone môže dôjsť prechodne k predĺženiu cyklu. Nemusí sa jednať o problém. Odsledujte si to. Samozrejme, takto sa neviem bližšie objektívne vyjadriť. Odporúčam pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Slabá menštruácia

  , Autor:

  Dobrý večer... potrebujem poradiť už niekoľko dní mám slabé spinenie...no menštruácia sa stále nedostavila... zároveň užívam antikoncepciu... momentálne som už 7 dnovej pauze a dnes t.j. 15.1.2021 som mala dostať menštruáciu...už som si skúšala spraviť aj tehotenský test no bol negatívny.... neviem čo robíte keďže už od utorka začínam ďalší blister antikoncepcie... Ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa nejedná o menštruáciu v pravom slova zmysle, ale o krvácanie z vysadenia. Špinenie sa ale môže vyskytovať aj počas celého cyklu, hlavne v začiatkoch užívania hormonálnej antikoncepcie. Ak ste užívali tabletky pravidelne, tehotná nebudete, nemusíte sa obávať. Ak aj bude špinenie pretrvávať aj po skončení sedemdňovej pauzy, aj napriek tomu pokračujte v pravidelnom užívaní tabliet podľa plánu.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý den..
  Minulý mesiac mi meškala ms 9 dní spravila som si tehotensky test vyšiel mi slabý duch začala som mat špinenie 12.12 slabe ktore trvali asi tak 3 dni sem tam som krvacala bola som u svojej gynekologičke a tehotenstvo vylučila mám 3cm hormonalnu tenkovrstvu cystu na lavom vaječnikú že stym nech sa ani nezaoberem ale mne to troška robí problemi pri styku ma to troška pobolieva alebo ked sa zohnem .
  12.1 som dostala zas len špinenie ale len občas som mala aj včera a dneska malinko už krvacam a ešte k tomu špinenie čiže to špinenie už trvá 2 mesiac . žiadne iné tažkozti nemám myslíte si že sa mám obavat kôli tej cyste mam si ju dat odstranit ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, 3 cm cysta by Vám nemala robiť ťažkosti pri zohnutí, či styku, nemusí sa jednať o cystu, ale o folikul, či žlté teliesko. Tehotenstvo sa má vylúčiť nie len na základe USG vyšetrenia, ale hlavne na základe odberu krvi na beta-HCG. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani výsledky vyšetrení, neviem sa Vám bližšie vyjadriť. Nález treba odsledovať, rovnako tak si odsledujte ťažkosti. Pri pretrvávaní alebo zhoršení ťažkostí, či v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.