Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
9,016 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať mala mi prísť menštruácia ale neprisla len som mala výtok ktorý bol slabo ružový s trochou krvi ktorý trval len 3dni chcela by som sa spýtať čo to môže znamenať keď mám danu môže to byť tehotenstvo

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, nepoznám bližšie okolnosti ani informácie, takže sa objektívne bližšie vyjadriť neviem. Niekedy sa menštruácia prejaví len takýmto pár dňovým zašpinením. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach kontaktujte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Norethisteron Zentiva

  , Autor:

  Dobrý deň bola som u svojej doktorky a potrebovala som oddialiť menštruáciu brala som tabletky 5 dní pred očakávanou menštruáciou a potom ešte ďalšich 6 dni počas dovolenky čiže celkom 11 dni. Už je 8 dni a mne stále neprišla menštruácia... a v baleni je napisane že 2-4 dni... Mám ešte počkať alebo zavolať doktorke ? Som 7 mesiacov po porode a menštruaciu mám ešte nepravidelnú.. ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, užívaním Norethisteronu, navyše pri nepravidelnom cykle, je pomerne normálne, že sa menštruácia ešte nedostavila. Odsledujte si to. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach však navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačné problémy

  , Autor:

  Dobrý deň, v čase, keď sa mi mala dostaviť menštruácia som iba mierne špinila, pričom toto špinenie pretrváva už takmer 2 týždne. Zo začiatku to bolo silnejšie, teraz už len trochu. Inak ma nič nebolí, nepáli ani nesvrbí. Menštruáciu mám pomerne nepravidelnú takže akékoľvek výkyvy sú u mňa bežné. Avšak takéto dlhotrvajúce špinenie namiesto menštruácie nemávam. Ak dostanem menzes, trvá spravidla 5 dní pričom taktiež bolesti a krvácanie sú skôr mierne. Mám 26 rokov. Mala by som vyhľadať lekára? Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, myslím si, že bude vhodné gynekologické vyšetrenie. Takto Vám pomôcť neviem.

 • Tehotenstvo?

  , Autor:

  Dobrý deň, s priatelom sme mali pohlavný styk kde vyvrcholil mimo mna... následne som dostala zàpal ktorý som nie celkom preliečila nakolko moj gynekológ mal dovolenku a po čaji sa mi dvíha žalúdok.. zápal trval asi 2 týždne od sexu.. teraz mam stale žlté výtoky.. no včera mi mala dojst menstruacia (niekedy pride 2 dni skor niekedy 2 dni neskor) a nedošla .. moze mi meskat menstruacia práve tým nedoliecenym zápalom nakolko este stale mam ten výtok?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, možností je niekoľko. Menštruácia môže meškať vplyvom zápalu, rovnako tak ak ste mali nechránený pohlavný styk, pripadá do úvahy aj tehotenstvo. Odsledujte si to. Realizujte si tehotenský test pri meškaní menštruácie minimálne 14 dní, prípadne navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškajúca menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, mešká mi už týždeň menštruácia, s partnerom mávame nechránený styk z dôvodu alergie na latex ale dávame si pozor a počas ovulácie spolu nespávame. Poslednou dobou som bola vystavená stresu a nervozite a liečila som sa na mykózu ktorá stále pretrváva už po dobu 2 mesiacov pretože som mala vždy zlú reakciu na liečbu. Tehotenstvo sme vylúčili, necítim sa nijak inak, robila som si 4 testy: 2 testy pred príchodom menštruácie a ďalšie 2 - 6 dní od meškania. Všetky boli negatívne ani náznak druhej čiarky. Je možné že po strese, liečbe a teplotám mi môže vynechať menštruácia?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, vzhľadom k okolnostiam je meskanie menštruácie pochopiteľné, treba však zdôrazniť, že nechránený pohlavný styk, hoci prerušovaný, nie je antikoncepcia. Odsledujte si to, pre jednoznačné potvrdenie tehotenstva navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Predlžena menštruacia

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, ďakujem za odpoveď.Zabudla som napisať, že som v perimenopauze , mam 51 rokov, može to byť aj to pričina toho predlženeho špinenia po menzese vyvolaneho duphastonom?Aj pri uživani Duphastonu začnem špiniť pri posladnych tabletach a trva to až do menštruacie.Prajem pekny deň.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bez ohľadu na vek, sa podobné špinenia môžu vyskytovať aj u žien v mladšom veku. Záleží od hormonálnej výbavy. Nemusí to mať vyslovene súvis s Duphastonom. Odsledujte si to.