• Menštruácia po antikoncepčnom krúžky Teyla

    , Autor: Kiniki5

    Dobrý deň, užívala som antikoncepčný krúžok Teyla a na základe odporúčania pani gynekologičky som ho vysadila minulý mesiac okolo 20. Februára. Problém bol v tom že od začiatku užívania až po koniec a ešte aj pár dní po vysadení som krvácala a špinila. Od vtedy ako som prestala krvácať a špiniť čo bolo okolo 23. Februára,mi normálna menštruácia ešte neprišla, no raz za čas mám krvavý výtok spevádzaný s veľmi častými bolesťami podbruška, povedala by som až každodennými. Všimla som si aj to, že pri športe ma tak isto podbruško začne bolieť a je mi na odpadnutie. Chcela by som sa Vás opýtať, čo by so mnou mohlo asi tak byť. Vopred Vám ďakujem

    Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie menštruovať v pravom zmysle nebudete. Môže sa vyskytnúť špinenie alebo krvácanie zo spádu hormónov pri odstránení krúžka, no nemusí sa vyskytnúť ani to. Podľa Vašich opisov môžete mať vedľajšie účinky danej antikoncepcie. Odsledukte si to. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.