Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,450 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Menstruacia

  , Autor:

  Dobrý deň chcela by som sa spýtať co to je keď som mala menstruaciu a po jej skončení zacalo take spinenie

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, niekedy sa menštruácia začína pár dňovým špinením až tak nastúpi menštruácia, alebo nastúpi hneď krvácanie a menštruácia končí niekoľko dňovým špinením. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa bližšie objektívne vyjadriť. Pri pretrvávaní ťažkostí ako aj v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

Podobné otázky

 • Dostala som menštruáciu o 9 dní skôr

  , Autor:

  Dobrý večer prajem chcela by som sa opitat 4.februara som normálne dostala svoju menštruáciu ktorá mi trvala 5 dní. Potom som mala plodne dni a po 14.dňoch krvacam mohla som znovu dostať Ms???
  A k tomu o 9.dni skôr aj keď som ju vždy dostavala na čas iba deň dva mi niekedy lietali??? Večer som mala boľavé kríze no ustupilo to a krvácanie je mierne. Ďakujem. Podotýkam 27. Som bola operovana na cystu ale po prvej MS toho štvrtého na gyn. Setko bolo oki. Ďakujem pekne.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, po operácii na vaječníku sa môže dostaviť menštruácia skôr, eventuálne najbližšie cykly môžu byť kratšie až následne sa to ustáli. Krvácanie počas plodných dní môže byť aj ovulačné krvácanie, tiež je to normálne. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruácia

  , Autor: Daska

  Dobrý večer prajem chcem sa spýtat beriem antikoncepciu už skoro rok vola sa dienorette poslednu menstruaciu som mala pondelok 17.02.2020 ktorá už aj skoncila trvala 3 dni obvykle mavam 5 dni a silnejsiu teraz bola slaba ale mala som vacsie bolesti krce v bruchu ako inokedy intimi pomer som mala 10.02.2020 prezervativ nepouživam nakolko beriem antikoncepciu ..... len ma zaujima ci nemožem byt nahodou tehotna a kvoli comu mohla byt slabsia menstruacia a ci to nemohlo byt sposobene crevnou chripkou ktoru mam od utorka t.j 18.02.2020 alebo ci to nemože byt sposobene tou antikoncepciou . Za odpoved dakujem .

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, pár dňové špinenie počas užívania hormonálnej antikoncepcie nie je ničím výnimočným, nemusíte sa obávať. Viróza na to mohla mať vplyv tiež. Za predpokladu pretrvávania črevnej chrípky počas začatia užívania tabliet z nového blistra odporúčam sa chrániť aj doplnkovo vzhľadom k možnému slabšiemu vstrebaniu a teda možnému zníženému účinku hormonálnej antikoncepcie.

 • Menštruácia

  , Autor:

  Dobrý deň, chcem sa opýtať ohľadom menštruácie... tento mesiac mi meškali najskôr 8dni keď som ich dostala pár hodín boli silne ale zvyšných (5) dni strašne slabé dalo sa povedať že som ich ani nemala ... po dni keď mi prestali som mala som výtok svetlo červený a na druhý deň silno červený až hnedý môžete mi poradiť z coho to môže byt ? A je to normálne ?
  Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, menštruačné krvácanie alebo špinenie môže mať rôzne formy. Najväčšie je v čase odlupnutia sliznice dutiny maternice, kedy sa pod sliznicou otvoria cievy, z ktorých žena krváca. Je to normálne. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasnosti navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor: Andrea

  Dobrý deň. Meškala mi menštruácia 9 dní, nakoniec prišla v rovnakej intenzite ako stále, ale nemeškala mi tak dlho nikdy, max. 4 dni.7 dni po vynechaní som si robila ráno tehotensky test, negatívny a potom 2 dni nato prišla menštruácia. Myslíte že môžem definitívne vylúčiť takto tehotenstvo alebo mám ísť za svojím lekárom? Posledný styk bol 31.1. a menzes prišiel 17.2. namiesto 9.2. Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, tehotenský test má zmysel robiť po 14. dňoch meškania menštruácie. Odsledujte si to. Na menštruačný cyklus má vplyv viacero faktorov, stres, zmena životosprávy, ... Môže to byť dôvod meškania menštruácie. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach však navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý jednoznačne vylúči tehotenstvo.

 • Druha menstruacia po potrate/kyretazi

  , Autor:

  Dobrý deň 4.12.20 mi robili kyretaz lebo sa zastavilo strdiecko v 9tt ,zistili to v 11tt ,18.12.20 musela som znovu ísť na rekyretaz lebo som sa moc rozkrvacala všetko bolo potom ok menstruscia prišla po 4tyzdnoch trvala 5dni tak ako vždy (17.1) aj sono bolo dobre ,ateraz mi mešká ak beriem že mi ostal cyklus 28 tak 13.2 som mala dostať lenže doteraz nič test mi vyšiel neg nedávali sme sa nejaký veľký pozor aj keď vieme že sme mali počkať 3 mesiace.. pýchli mi aj injekciu koli rh- (snubenec+) môže to nejako ovplyvniť test? Nemám žiadne príznaky ani nenstruacie nič ma neboli prsia nie su citlivé ani väčšie...ďakujem za odpoved

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak nie je vylúčené tehotenstvo, tehotenský test si realizujte najskôr po 14 dňoch meškajúcej menštruácie. Pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva ako aj pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.