Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
7,446 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • Vaječníky

  , Autor:

  Dobrý den . Od svojej prvej menštruácie mám problémy. Mám 24 rokov . Ako 19 ročná som brala antikoncepciu . Ako 21 ročná som ju vysadila. Menštruáciu som mala každý mesiac pravidelne . No mometálne sa snažíme o bábätko a môj cyklus je nepravidelný nemam podla doktora ani cysty ani nič podobné nemám povedal mi len tolko že mám zblbnuté vaječniky čiže nepracujú ako majú . Momentálne som mala menzes 24.oktobra a je už január . Dneska som bola na vyvolávačke no pán doktor mi nepredpísal žiadne lieky a iba povedal že tie vaječníky su zblbnuté . Chcem sa opýtat že aké sú dôvody preco asi tie vaječníky nepracuju ako majú a či su niake lieky ktorými bi som si vedela sama pomôct či už na pravidelný cyklus tak aj na počatie lieky bez predpisu myslím . Dakujem pekne za odpoved pekný den.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, keďže nepoznám všetky okolnosti ako aj informácie, takto sa Vám neviem bližšie vyjadriť. Vhodné je vyšetriť hormonálny profil a na základe neho určiť další postup. Otehotnieť sa dá aj pri nepravidelnom cykle, dôležité je, aby bol cyklus s ovuláciou. Ak ovulujete ale cyklus je nepravidelný, odporúčam pravidelný nechránený pohlavný styk, aj 2-3 krát týždenne.

Podobné otázky

 • Krvacam

  , Autor: Eliska

  Dobrý deň musela som v 25 tt porodiť mŕtve babo, bolo to 22.10. O mesiac 24.11. Som dostala MS.
  6. 12. Som bola na preventívne a všetko OK. A včera 7.12. Som ráno trochu kráčala a zvyšok dna hnedý výtok, dnes ráno 8.12.znovu ráno trochu krvacam červená krv. Co to môže byť? Pobolieva ju trochu aj kríze a vaječníky ale nie silno.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak Vám bol vrámci preventívnej prehliadky robený aj výter z pošvy, respektíve ster na cytologické vyšetrenie, špinenie môže byť spôsobené tým. Môže sa jednať aj o ovulačné krvácanie, ak ste v predpokladanom strede cyklu. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Menštruačné problemy

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor,
  Mam 22 rokov a mám problem s menštruáciou. V pripade, ak neberiem ziadne tabletky - menzes sa nedostaví (lekárka mi nastavila Duphaston). Je mozne to aj liečiť? V pripade ak by som tableky neužívala je mozne otehotnieť?
  Dakujem za každú radu.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, príčin , prečo máte nepravidelný menštruačný cyklus môže byť viacero. Takto sa mi je veľmi ťažko objektívne vyjadriť. Záleží od viacerých okolností, či máte ovuláciu, či sú vaječníky v poriadku, prípadne ako vyzerá Váš hormonálny profil. Podľa výsledku vyšetrení a prípadne stanovení diagnózy je potom možné bližšie sa vyjadriť k prípadnej liečbe.

 • Špinenie

  , Autor: Iveta

  Pan doktor, mam 51 rokov a som v perimenopauze. Menzes mam niekedy na 24 deň a niekedy mi meška už sa stalo že meškal aj 2 mesiace, potom nasledovalo dlhodobe 2 tyždňove špinenie, ktore skončilo silnym krvacanim a kyretažov. Vysledky z hystologie su OK. teraz sa mi na 17 deň cyklu objavilo slabe zakrvacanie, potom už len jemne špinenie. bola som u svojho lekara, spravil mi USG , na ktorom zistil že mam na 19 deň cyklu nizku sliznicu, vaječniy su v poriadku. Čo znamena nizka sliznica? Mohlo by byť aj z toho to špinenie?ťPovedal mi, že sa toho nemam obavať, že pred prechodom mam na taketo problemy právo. No ja mam obavy z čoho to je. Ešte predtym špinenim som 10 dni uživala FYTOFEM, prirodny estrogen, mohlo to zakrvacanie sposobiť aj to?Mam aj napetie v prsnikoch a stav ako pred menzesom. Pan doktor veľmi pekne ďakujem za Vašu odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, dôvod na obavy nemáte, ste v perimenopauze, kedy už vaječníky pomaly končia svoju úlohu a vyhasínajú, čo znamená, že neprodukujú už také množstvo hormónov, čo znamená, že ani sliznica maternice nebude vysoká, keďže jej rast je pod vplyvom hormónov, ktoré produkujú vaječníky. Užívaním hormónov ste si mohli navodiť spomínané ťažkosti. Odsledujte si to. Za menopauzu sa považuje obdobie 12 mesiacov, počas ktorých žena nemá menštruáciu. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Je mi niečo?

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor.
  Nechcem Vás obťažovať, už som Vám tu písala.
  Zhrniem, keďže si nemôžete pamätať všetko.
  16.7. som mala nepreruseny styk a 27.7. mi namiesto 7 daňovej menštruácie prišlo len 4 dni slabé špinenie v čase mykozy, kde som si aplikovala Gynazol.
  Ale v tom čase som mala znova nepreruseny styk 29.7. a 30.7.
  Tento mesiac mi meškala menštruácia 4 dni, jeden deň som mierne zakrvacala, ďalšie tri dni som zasa spinila.
  Testy sú negatívne, bola som už u svojej gynekologicky, ktorá sa mi kázala prísť ukázať, ak aj druhý mesiac bude menštruácia slabá a krátka.
  Namiesto nej tam bola však mladá lekárka, ktorá prišla priamo z nemocnice z rannej služby.
  Urobila mi sono a tehotenstvo vylúčila, že tam nič nevidí. Veľmi dlho ma prezerala a nevravela nič, teda som sa jej začala pýtať ja.
  Cysty nemám, zaujímalo ma teda ak to nie je tehu, kde je tá krv za dva mesiace, tak povedala, že nevie, lebo maternica je čistá, nie je v nej krv ani nič, vaječníky v poriadku, aj keď jeden veľmi vraj nebolo vidieť.
  Stres nemám nejaký, neberiem lieky a na štítnu žľazu sa neliecim, mám ju len zdedenu. Nemám s ňou problémy, nepriberam ani nechudnem.
  Poslala ma domov s tým, že mám prísť zasa o mesiac po ďalšej menštruácii ale už za svojou lekárkou, keďže je skúsenejšia...
  Prečo má ale neobjednal hneď na iný deň a ja mám čakať zasa mesiac, netuším.
  Nevzala mi ani moč, ani krv.
  Od 30.7. môže a nemusí byť vidieť tehu v niektorých prípadoch, ale ak to nie je to, v poriadku. Neplánujem dieťa.
  Teda chcem len vedieť, prečo dva mesiace len spinim s jedným dňom krvácania.
  Nemohla som možno potratit, alebo mať mimomaternicové tehotenstvo, alebo kde potom ťa krv a zrazeniny sú, keď sa to vo vnútri nikde neusadilo?

  Prosím vás, keďže mám zasa čakať mesiac, vedeli by ste mi možno bližšie napísať aspoň pár veci, ktoré to mohli zapríčiniť, nech si to viem možno vyradiť alebo potvrdiť?

  Ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, laicky povedané, princípom menštruačného krvácania je odlupovanie sliznice dutiny maternice, pod ktorou sú cievy, ktoré krvácajú - odtiaľ je menštruačná krv. Po úplnom odlúčení sliznice dutiny maternice začína rásť nová sliznica, ktorá ak prekryje krvácajúce cievy, krvácanie ustane. Pre jednoznačné vylúčenie tehotenstva sa realizuje u obvodného gynekológa odber krvi na beta-HCG. Na menštruačný cyklus vplýva množstvo faktorov, od stresu cez zmenu životného štýlu, zmenu stravovania, užívanie niektorých liekov, ... Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, eventuálne postupujte podľa odporúčaní.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať keď mám menzes veľmi ma bolia bedrové kĺby až nohy co môže byt príčina pred dvomi mesiacmi ma operovali a vybrali mi dve cisty ďakujem za odpoveď

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, bolesti bedrových kĺbov pociťujú hlavne ženy, ktoré majú cysty na vaječníkoch alebo iné patológie na vaječníkoch. Ak boli u Vás cysty vaječníkov odstraňované pred dvoma mesiacmi, jednou z možností je, že vaječníky sú ešte pooperačne vnímavejšie, preto je ešte možné, že cítite bolesti hlavne počas menštruácie. Neviem, aký však aký bol u Vás nález v priebehu operácie, či nemáte endometriózu, o aké cysty sa jednalo, ... Môže sa ale jednať aj o neurologický problém napr. s platničkou, či ortopedický problém. Takto Vám však objektívne neviem odpovedať. Pri pretrvávaní ťažkostí navštívte Vášho gynekológa, eventuálne obvodného lekára, ktorý Vás odošle na ďalšie odborné vyšetrenia.