• Duphaston

    , Autor:

    Pan doktor, som v perimenopauze. Uživam Duphaston kvoli silnejšiemu krvacanie, ktoré po vynechani už v juli skončilo kyretažou.vysledky OK.Teraz ho uživam druhý cyklus. v prvom cykle bola menštruacia slabšia, no teraz v druhom cykle je krvacanie oveľa silnejšie.Može to krvacanie sposobovať Duphaston?Uživam ho od 11-23 dňa a od 5 dňa uživania sa u mňa objavuje krvavy vytok.Može to sposobovať tento liek? Ďakujem Vam za odpoveď.

    Dobrý deň, medzi časté vedľajšie účinky Duphastonu patrí aj nepravidelná, silná alebo bolestivá menštruácia. Ak však špiníte od 16. dňa cyklu, môže to byť aj ovulačné špinenie. Ak sa nejedná o silné krvácanie, ktoré by Vás anemizovalo, ale len o krvavý výtok, odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo v prípade nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.