• menzes

    , Autor: Iba Ja

    Dobrý večer, začiatkom jula som mala robený kyret kvoli častým a dlhým menzes, menzes mi chodil už na 19., 20. den a trval 10, 12 dní...po zákroku som dostala menzes na 25. den, další na 22. den a obe trvali primerane-6 dní. Teraz som ale už 36. den cyklu a menzes nikde. Neviem, či dalej čakat, alebo bude treba menzes vyvolat. Mám 39 rokov, môžu byt tieto nepravidelnosti začiatkom prechodu??? Do 38 rokov menzes pravidelný každých 25-27 dní...

    Dobrý deň, ťažko sa len na základe Vášho opisu objektívne vyjadriť. Záleží aj od USG nálezu, výške sliznice v dutine maternice, či prípadných zmenách na vaječníkoch. Odsledujte si to, ak sa nedostaví menzes do týždňa alebo pri akýchkoľvek ťažkostiach, či nejasnostiach, navštívte Vášho obvodného gynekológa.