• Vaječníky

    , Autor: anijur

    Dobrý deň, chcela by som poprosiť o radu. Brala som antikoncepciu asi pól roka,po jej vysadení mi menštruácia chodila veľmi zriedkavo a nepravidelne. Po asi 4 mesiacoch od vysadenia mi menštruácia neprišla vôbec až dodnes. (Je to cca 3 -4 mesiace čo mi menštruácia neprišla) Gynekolog má poslal na vyšetrenia štítnej žľazy robil mi hormonálny profil no všetky výsledky boli v poriadku. Povedal mi že mi nechcú fungovať vaječníky. A tak mi poradil že mám skúsiť opäť antikoncepciu ... A preto by som sa chcela spýtať na váš názor prípadne by som bola rada za vašu radu ako ďalej postupovať. Bojím sa že nebudem môcť otehotnieť. Ďakujem .

    Dobrý deň, a skúšala sa menštruácia vyvolávať? Ak bol hormonálny profil v poriadku, je tu aj táto možnosť. Je tu aj tá možnosť, že by ste opäť začali užívať hormonálnu antikoncepciu. Keďže nepoznám výsledky vyšetrení ani všetky okolnosti, je ťažké sa objektívne vyjadriť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.