Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
12,986 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje na Gynekologicko-pôrodníckej klinike Nemocnice AGEL Košice-Šaca

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

Sponzor poradne: Poradňa gynekológa
  • Dlhá menštruácia po pôrode

    , Autor: viki1307

    Dobrý den, som 2 mesiace po pôrode. Na kontrole po 600nedelí som nebola úplne vyčistená tak mi dr pichla injekciu na dočistenie čo sa pichá aj po pôrode. o pár dni na to som dostala menštruáciu, konkrétne 1.9. Dnes je 9.9 a je ešte stále krvácam. 2 dni som už len trošku špinila, ale od včera večera znovu krvácam. Pri utz mi našla dr. aj cystu 2cm na utz, tak neviem ci to s tým nejako súvisí. Na kontrolný utz mám ísť 17.9, tak neviem či čakať ... Je takáto menštruácia po pôrode normálna, alebo trvá už dlho? ďakujem za odpoveď a radu

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň, menštruácia po pôrode môže mať aj nepravidelný charakter. Ťažko sa takto objektívne vyjadriť. Odsledujte si to, ak by krvácanie pretrvávalo ešte niekoľko dní, respektívne by sa zintenzívňovalo, navštívte obvodného gynekológa skôr.

Podobné otázky

  • Dlha menstruacia po porode pri nasadeni HAK

    , Autor: Lenny0301

    Dobry den, som 2 a pol mesiaca po porode. Porod som mala dlhy a komplikovany (prirastena placenta, ktoru bolo nutne vybrat rucne). Prvu menstruaciu som dostala 7 tyzdnov po porode (3 tyzdne po kyretazi), ktora trvala 6 dni. Gynekolog mi nasadil HAK na upravenie menstruacneho cyklu a intenzity krvacania. Tento mesiac po zacati druheho cyklu a zacati prveho uzivania HAK Mystra mi krvacanie trva uz 8 den a stale neprestava. Moja otazka je, ze ci je taketo krvacanie po prvom uziti antikoncepcie normalne, alebo je nutne vyhladat gynekologa (moze to mat suvis s komplikovanym porodom?) Pri vysetreni u gynekologa bolo po sestonedeli vraj vsetko v poriadku. Dakujem za odpoved.

    Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

    Dobrý deň,
    pri nasadení antikoncepcie môže byť krvácanie rôzne, aj z dôvodu antikonepcie, kt. je určená pre dojčiace ženy-má iné zloženie než klasická HAK.
    skúste vyčkať kým menses neskončí, ak by krvácanie zosilnelo, alebo by sa situácia opakovala pri ďašlom cykle, určite vyhľadajte lekára
    s pozdravom