Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
6,392 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • meškanie

  , Autor:

  Dobrý den, beriem antikoncepciu a nikdy som s nou nemala problem. No tentokrát mi počas tej “týždennej pauzy” zatial nedošla menštruácia. Je piatok a v pondelok mam začať brať novy balík. Mám si dať tabletku aj keď mi menštruacia nedojde? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže stať, že krvácanie z vysadenia sa nemusí dostaviť. Aj napriek tomu, že sa krvácanie z vysadenia nedostaví, pokračujte v užívaní ďalšieho blistra podľa plánu.

Podobné otázky

 • Menštruácia

  , Autor: nn19

  Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať ohľadom môjho problému, nakoľko môj gynekológ je na 3 týždne na dovolenke a k zástupu nechcem ísť, pretože mi druhý pan doktor nevyhovuje. Minulý mesiac som mala veľmi bolestivu menštruáciu. Tento mesiac mi mešká 5 dní, čo nebolo veľmi dlho. S priateľom som nemala sex. Jeho som len orálne upokojovala, pričom semeno som si výplachla z úst teplou vodou s mydlom, následne som si umyla zuby. Keďže po tomto ma začal uspokojovať on, nebola som dole vlhká, tak prst naslinil mojimi slinami a nim ma začal dráždiť cez nohavičky, potom len po vonkajšku, dnu nezasiel prstom. Môžem sa báť a pripisovať meškanie tehotenstvu alebo je to len vďaka stresu? Skúšala som metódu polohy krčka maternice, krčok je vysoko, ťažko disiahnutelny, tvrdý a uzavretý. (cyklus mávam cca 32-33 d.) Hanbím sa za svoju otázku, no v tejto oblasti nemám dostatok skúseností, článkom modrý koník a pod. Nedôverujem a môj lekár teraz neodpovedá. Za pochopenie vopred ďakujem.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, Vami opísaným postupom sa tehotenstva báť nemusíte, skôr je to otázka stresu alebo iných okolností.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň. S priateľom som mala pohlavný styk bez ochrany počas plodných dní a nestihol vytiahnuť včas čiže je možné, že trošku sa urobil aj do mňa aj keď on vraví, že tabletka nebola potrebná. No pre istotu som ju zobrala. Hneď do hodiny som vzala tabletku Escapelle. Menštruácia mi meška pomaly dva týždne. No medzitým som krvácala na piaty a šiesty deň od užitia tabletky. Test som si už robila a oba vyšli negatívne. Je pravda že táto tabletka môže rozhádzať cyklus? Vopred ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno emergentná antikoncepcia môže menštruačný cyklus znepravidelniť. Odsledujte si to. Pri pretrvávaní ťažkostí alebo pri nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení jednoznačne vylúči tehotenstvo a určí ďalší postup.

 • Meškanie menštruacie

  , Autor:

  Dobrý deň menštruácia mi mešká 11 dní, pociťujem pichanie v podbrušku a niekedy aj do pravého vaječníku, hormonálnu antikoncepciu neberiem 4 mesiac a s priateľom sa snažíme o bábo, môže mi menštruácia meškať ešte z toho vplyvu hormonálnej antikoncepcie alebo už s tým nemá nič spoločné? Kedy sa zvyčajne cyklus upraví? Ďakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak už neužívate hormonálnu antikoncepciu 4 mesiace, meškanie menštruácie s ňou nemusí vôbec súvisieť. Ak nie je vylúčené tehotenstvo, pre jednoznačné potvrdenie alebo vylúčenie tehotenstva, ako aj v prípade pretrvávania ťažkostí navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • Meškanie menštruácie

  , Autor:

  Dobrý deň chcem sa opýtať, menzes mi mešká už 5 dní je to v poriadku? Prvý menzes som dostala pred 2 mesiacmi, mam 14 rokov. Dakujem

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, v začiatkoch menštruovania, v prvých mesiacoch môže byť ešte menštruácia nepravidelná, môže sa stať, že aj mesiac vynechá. Nemusíte sa obávať. Odsledujte si to.

 • Menzes

  , Autor:

  Dobrý deň pán doktor, som mladá študentka(20), MS mi mešká už 7 dní(posledná mi končila 20.6.) a začínam byť nervózna aj napriek tomu, že nemám veľmi pravidelný cyklus..s partnerom sme mali dvakrát od poslednej MS “nechránený sex”, ale 100% sa do mňa ani raz neurobil, pretože obidvakrát vsunul do mňa penis max 10krát a prestali sme kvôli mojim zdravotným problémom s klitorisom a pošvou(veľmi ma to svrbelo, našťastie to trvalo len 4 dni, doteraz neviem co to bolo)...brala som taktiež antibiotiká amoksiklav 7 dní, ktoré som však dobrala minulý pondelok(8.7.) a taktiež som momentálne na dovolenke v exotike pri mori....mohli moje meškanie spôsobiť tieto faktory(ATB+zmena prostredia) alebo je šanca, že som tehotná..? Dieťatko plánujem jednoznačne, avšak ešte s tým chcem počkať...Výtok mám normálny priesvitný(už cca týždeň)ako mávam zvyčajne pred menštruáciou, žiadne ine príznaky nemávam a ani teraz ich nemám...Čo mám robiť? Ďakujem za odpoveď!

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak už máte apriori nepravidelný menštruačný cyklus, meškanie menštruácie nemusí ešte nič znamenať. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, možnosť tehotenstva nie je vylúčená. Spomínané ťažkosti v zmysle svrbenia mohli byť spôsobené vaginálnou infekciou. Užívanie antibiotík, zmena klímy a prostredia tiež má vplyv na menštruačný cyklus. Možností meškania menštruácie je u Vás viacero. Odsledujte si to. V prípade akýchkoľvek ťažkostí alebo nejasností navštívte Vášho obvodného gynekológa.