Poradňa gynekológa

Poradňa gynekológa
8,377 otázok

Na vaše otázky odpovedá MUDr. Daniel Kelij , ktorý pracuje v 1. súkromnej nemocnici Košice-Šaca.

Viac informácií o odborníkovi sa dozviete tu.

Poznámka: Poradne odborníkov nemôžu v plnom rozsahu nahradiť osobnú návštevu lekára či priamu intervenciu odborníka.

 • meškanie

  , Autor:

  Dobrý den, beriem antikoncepciu a nikdy som s nou nemala problem. No tentokrát mi počas tej “týždennej pauzy” zatial nedošla menštruácia. Je piatok a v pondelok mam začať brať novy balík. Mám si dať tabletku aj keď mi menštruacia nedojde? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, počas užívania hormonálnej antikoncepcie sa môže stať, že krvácanie z vysadenia sa nemusí dostaviť. Aj napriek tomu, že sa krvácanie z vysadenia nedostaví, pokračujte v užívaní ďalšieho blistra podľa plánu.

Podobné otázky

 • Meškanie

  , Autor:

  Dobrý deň. 18.4. Som užila tabletku escapelle cca do dvoch hodín. Mnestruacia ktorá mala prísť 6.5. Neprišla a taktiež neprišla ani 31.5. (Dnes). Tehotenské testy som robila 3, všetky vyšli negatívne. Žiadne priznaky tehotenstva a podobne nemám. Je to normlane tak dlho meškajúca menstruacia ?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, emergentná antikoncepcia môže spôsobiť rozhádzanie menštruačného cyklu. Tabletku ste užili načas, treba si to odsledovať. Ak sa menštruácia nedostaví do niekoľkých dní, navštívte Vášho obvodného gynekológa. Keďže nepoznám žiadne bližšie informácie ani okolnosti, neviem sa Vám takto bližšie vyjadriť.

 • meškanie

  , Autor:

  Dobrý den chcela by som sa
  spýtať či meškanie menštruácie môže znamenať aj nieco iné ako tehotenstvo..mešká mi 10 dni no počas toho som mala dvakrát špinenie a krvnú zrazeninu a bolesti krížov a brucha..no okrem toho nič..ziadna ochrana pri sexe no zatial žiadne problémy až doteraz

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, meškanie menštruácie neznamená automaticky tehotenstvo, možných príčin je viacero. Ak ste však mali nechránený pohlavný styk, je najprv potrebné vylúčiť tehotenstvo. Pri meškaní menštruácie 14 dní si realizujte tehotenský test. Pri akýchkoľvek ťažkostiach alebo nejasnostiach navštívte Vášho obvodného gynekológa.

 • stres

  , Autor:

  dobrý deň chcem sa opýtať či može stres na tolko ovplyvniť nadchádzajúcu menštruáciu že vobec nemusí doraziť alebo len príde neskôr?..ovulácia nastane rovnako aj keby nebol menzes?

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, áno, stres je faktorom, ktorý asi najčastejšie ovplyvňuje menštruačný cyklus, môže mať vplyv na meškanie alebo aj na vynechanie menštruácie, rovnako tak môže mať vplyv na ovuláciu.

 • Escapelle

  , Autor:

  Dobrý deň, po styku som cca do hodiny a pol užila escapelle. Menstruacia neprišla a už mi mešká cca 3 týždne. Tehotenský test negatívny ( robila som si jeden a po týždni druhy). Žiadne priznaky tehotenstva nemám. Mohla mi tabletka nabúrať cyklus? Ak áno ako dlhé meškanie je ,,normlane’’ a kedy by som už mala navštíviť lekára.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, záleží od okolností, u každej ženy je to individuálne. Po použití tabletky býva menštruácia normálna a začína v obvyklý deň, hoci niekedy môže začať o pár dní neskôr alebo skôr. U niektorých žien vie zásadným spôsobom ovplyvniť a rozhádzať menštruačný cyklus, preto sa ju neodporúča užívať často. Ak sa krvácanie nedostavilo už 3 týždne, skúste si realizovať tehotenský test. Pri nejasnostiach alebo ťažkostiach ale odporúčam navštíviť Vášho obvodného gynekológa, ktorý na základe vyšetrení určí ďalší postup.

 • Cysta

  , Autor: Iveta

  Pan doktor som v obdobi klimakteria, mam 50 rokov a mierne vykyvy v menštruacii- občasne vynechanie , potom nasledne silnejšie a dlhšie krvacanie. Bol mi zisteny nizky progesteron. Menzes mi meškal 2 tyždne, bol vyvolany Agolutinom. Na kontole po menzese lekar našiel na pravom vaječniku folikularnu cystu 3,5 cm.Bol mi nasadeny Thiamin.Je ta cysta nebezpečna? Može presknuť a nastať krvacanie do brucha? Lekar mi povedal, ak by som pocitila prudku bolesť, možem odpadniuť, alebo zvracať, mam hneď utekať do nemocnice. Mam z toho strach.Je takato cysta pre ženu nebezpečna a vyžaduje nejake obmedzenia napr. šport.Može sposobiť aj krvacanie momo menzes? Ďakujem za odpoveď.

  Odpovedá: MUDr. Daniel Kelij

  Dobrý deň, ak sa jedná o folikulárnu cystu, krvácanie do brucha je málo pravdepodbné. Obsah cysty sa po prasknutí vyleje medzi črevá, čo môže vyvolať peritoneálne dráždenie, ktoré žena pociťuje ako prudkú bolesť v podbrušku, môže byť spojená aj so zvracaním. Treba však povedať, že 3,5 cm veľká cysta neobsahuje až tak veľa obsahu, čo by malo za následok takéto extrémne prejavy. Väčšinou sa kontroluje po skončení menštruácie. Áno, môže spôsobovať poruchy menštruácie, ako meškanie, nadmerné krvácanie, krvácanie mimo menzes, ... Odsledujte si to. Nemusíte sa však báť. Postupujte podľa odporúčaní Vášho obvodného gynekológa.