• Silná menštruácia

    , Autor: dusana-2

    Dobrý deň, potrebujem poradiť. Mám tretí deň menštruáciu. Od druhého dňa je príliš silná, vložky mením každú pol hodinu. Mám na maternici myómy, no doteraz som takéto silné krvácanie nemala. Maximálne 10 vložiek a len jeden deň počas menzesu. Beriem tretí týždeň železo, kedže mám anémiu. Ako mám zmierniť krvácanie. Ako dlho môžem takto krvácať bez toho aby ma to ohrozilo. Je víkend. Mám ísť na pohotovosť alebo počkať do pondelka? Ďakujem za odpoveď

    Dobrý deň, ťažko sa takto objektívne vyjadriť k celej situácii. Nepoznám Váš vek ani všetky okolnosti, ale opakované intenzívne krvácania u Vás môžu spôsobiť anemický syndróm, ktorý už možno aj máte. Ale jednoznačne ak bude silné krvácanie pretrvávať, určite navštívte gynekologickú pohotovosť a do pondelka nečakajte. V nevyhnutnom prípade sa urobí kyretáž a vyčistí sa dutina maternice.