• Menštruačný cyklus

    , Autor: barbora-15

    Dobrý deň, chcem sa spýtať,mám 28 rokov, som panna, na gynekologickom vyšetrení som ešte nebola, áno viem, mala by som ísť, teraz aj dosť odkladám vyšetrenie zo strachu z pripomienok lekára, kde som bola doteraz. Vždy cca 3 dni pred menštruáciou mám špinenie s trochou krvi bez bolesti, potom príde menzes, prvé 2 dni sú bolestivé s dosť silným krvácaním, potom 3 dni pokračujú bez problémov. Medzi jednotlivými menzesmi mavam výtok, niečo ako vlhká pri vzrušení, musím použiť intimku, inak mám mokré nohavičky. Niekedy hneď po menzese, inokedy týždeň mám pokoj, potom výtok a zasa týždeň nič. Je to normálne takýto cyklus? Teraz sa mi prvý krát stalo aj to, že 4 dni po menzese som krvacala, ale len slabo, na nohavičkách som krv neobjavila, bol to len slabý výtok krvi.

    Dobrý deň, ťažko posúdiť iba na základe Vášho opisu fyziológiu Vášho menštruačného cyklu. Špinenie pred menštruáciou je pomerne bežné. Pošva aj za normálnych okolností produkuje sekrét, nemusí sa hneď jednať o patológiu. U niektorých žien pošva produkuje väčšie množstvo sekrétu a môže to byť obťažujúce.Nebudem Vás moralizovať, ale odporúčam návštevu obvodného gynekológa, vo vlastnom záujme. Ak ešte pohlavne nežijete, odporúčam očkovanie proti HPV - Gardasil.